Help for English

Use of English #73

Komentáře k článku: Use of English 73

 

Překlep

V té první otázce máte ve vysvětlivce k proč ano či ne „cheer up“ překlep a je tam sheer sb. up

kalamita

No dnes jsem to totalne projel…prestanu vyplnovat testy pri soucasnem sledovani arsenalu v akci.. :?

:--D

Rozumim,tomu se přece nedá odolat sledovat premier league!!! Já udělal chybu v 5 zbytečnou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 16 lety

:--D

Rozumim,tomu se přece nedá odolat sledovat premier league!!! Já udělal chybu v 5 zbytečnou.

Re: :--D

Asi si teď u tebe nešplhnu, ale až po tvém komentáři jsem pochopil ten předchozí komentář o ‚arsenalu‘… :-) Jo, já a fotbal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: :--D

Asi si teď u tebe nešplhnu, ale až po tvém komentáři jsem pochopil ten předchozí komentář o ‚arsenalu‘… :-) Jo, já a fotbal.

Re: Re: :--D

A já myslel že hokej :D :D :D

:--)

No a takhle to vypadá se všema učitelama angličtiny. (zvlášt s těma u nás na škole) :) Já budu zřejmě první průkopník, co bude hrát zároveň fotbal :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 16 lety

:--)

No a takhle to vypadá se všema učitelama angličtiny. (zvlášt s těma u nás na škole) :) Já budu zřejmě první průkopník, co bude hrát zároveň fotbal :)

Re: :--)

No vidíš, jak se na vaši školu hodím. Ale Andy hraje nějaký rugby či co, ne? Alespoň něco.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: :--)

No vidíš, jak se na vaši školu hodím. Ale Andy hraje nějaký rugby či co, ne? Alespoň něco.

Re: Re: :--)

Jo,jo, přesně tak.

To Ani: já bych napsal: I would like to start with the advantages… no a jestli to tak nelze říct, Mr. Vít mě opraví 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Liam vložený před 16 lety

To Ani: já bych napsal: I would like to start with the advantages… no a jestli to tak nelze říct, Mr. Vít mě opraví 8-)

Re:

Ne, je to tak v pořádku.

Re: Re: Re:

Těmto testům nemusíte věřit a pokud jsou pro vás tak složité, zkuste nějakou nižší úroveň, např. ELEMENTARY nebo PRE-INTERMEDIATE.

Co se slovíček CHARGE a ARREST týče, stačí se podívat, s jakou se používají předložkou. Nemusíte tady hned ‚hulákat‘, jak je to nefér. Ostatní vaše výkřiky jsem si dovolil označit jako nevhodné.

Re: Re:

Samozřejmě, že to jde vyjádřit více způsoby. Nikde tu něříkám, že to jedno je jedniný možný způsob a nebo nejčastější způsob.

Re: Re: Re: Re:

Spíš mi řekněte, v čem ti angličani udělali chybu. Protože vám nevěřím, že by angličan vybral ze čtyř možností tu gramaticky nepřijatelnou. Podle vašich předchozích komentářů, z nichž jsem jich několik zařadil mezi nevhodné usuzuji, že si tak trochu vymýšlíte.

Tak ctyrka me prijde trochu matouci, kdyby to bylo v nizsi sekci tak reknu, ze to akorat mate studenty ;).
Me se obcas v anglictine stane ze v zapalu boje (s aglictinou ;)) dam pred jmeno clen , treba the Jaromír, a rodili mluvci z toho je uplne pohorsenej . :oops:

Re: Re:

No ale tím se přece řídit nemůžete. Představte si nějakého Američana, který např. žije v ČR pět let a je v každodenním kontaktu s Čechy. Představte si, kolik toho v běžné řeči od Čechů NEUSLYŠÍ, a dokonce kolik nesprávných tvarů apod. od Čechů uslyší.

Tím se řídit nelze.

V mluvené řeči uslyšíte vždy jen něco. Spousta věcí se objeví v psané formě, v knihách, atd atd.

A každý angličan takovým věcem rozumí a dokonce je na papír je schopen napsat – ale to neznamená, že když si s ním budete povídat, tak by něco takového řekl.

Proto jsem v jednom komentáři psal, že si pravděpodobně vymýšlíte, když tam tvrdíte, že vám rodilý angličan prošel tento test jen na půl a tvrdil, že takto se to neříká. Když jsem občas své testy dával rodilému mluvčímu, měl tak max. 1 chybu a to z nepozornosti, protože si nedočetl danou větu až do konce.

Pokud chcete jen tak se domluvit, stačí vám gramatika na úrovni PRE-INTERMEDIATE. Pokud byste chtěl něco víc, je potřeba jít dál.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.