Help for English

Grammar Theme Park: Christmas (Upper) A

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Christmas (Upper) A

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AlaskaKid vložený před 15 lety

Poslete mi dukaz, ze tahle vazba se v anglictine pouziva (anglicka kniha, casopis, atd.)

„it can't have been cheap“

a ja vam poslu tisic korun. Kdyz se mylim, necham se rad poucit. Nesnazim se schazovat vas web, myslim si, ze tu delate prvotridni praci.

Re:

Ještě jeden dotaz – umíte googlovat? Zkuste si vazbu „can't have been cheap“ vygooglovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ještě jeden dotaz – umíte googlovat? Zkuste si vazbu „can't have been cheap“ vygooglovat.

Re: Re:

Na celem Googlu je jenom jedna reference k vami zminenene vazbe. A ta pochazi z nejakeho testu: English as a seccond language, veta pravdepodobne napsana cizincem ktery nema cit pro anglicky jazyk. Jestli se ta vazba vubec nekde pouziva, je to pravdepobne archaicke pouziti. Nez vam poslu 1000 korun, potrebuji vic dukazu. Ze jsem asi neotevrel knihu anglice gramatiky? Prectete si:
Moje studie anglickeho jazyka

1. Statnice z angliny v Cesku ve veku 18 let.
2. Prekladatel pro jednotky zvlastniho urceni CSLA
3. Dva roky v US Army
4. Sest mesicu v Language Institute, Monterey, CA
5. 2 roky v Univesity of Connecticut
6. 2 roky v University of Alaska

Myslite si, ze jste oteverel anglickou ucebnici vic jak ja?

Takze kdyz ja vam reknu, ze jsem tu vazbu jeste nikdy nevidel, scholarovi anglictiny jako jste vy by vam to melo dat duvod se na tuto vazbu jeste jednou podivat. Nerikam, ze se nemuzu mylit, ale pochybuji. A verte mi, prilis mnoho ceskych studentu prijede do zahranici, mluvi anglicky a lide jim nerozumi. A nemusite tohle brat osobne, pro nekoho komu je jenom 32 let, nabizite tu vyborny kurz. Nemel byste se ale bat kritiky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: My opinion

Druhým problémem jsou lidé, kteří zřejmě nikdy učebnici anglické gramatiky neviděli.

Vám se tady nebudu omlouvat či ospravedlňovat. Pokud se vám to nelíbí, nechoďte sem.

Re: Re: Re: Re: My opinion

O omluve tu nikdo nehovori. Videl jsem neco co se mi nezdalo spravne, tak jsem se o tom zminil. Jestli vam moje prispvevky vadi, smazte je. Me to vadit nebude. Vic vas tu chvalim, nez kritizuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AlaskaKid vložený před 15 lety

Re: Re:

Na celem Googlu je jenom jedna reference k vami zminenene vazbe. A ta pochazi z nejakeho testu: English as a seccond language, veta pravdepodobne napsana cizincem ktery nema cit pro anglicky jazyk. Jestli se ta vazba vubec nekde pouziva, je to pravdepobne archaicke pouziti. Nez vam poslu 1000 korun, potrebuji vic dukazu. Ze jsem asi neotevrel knihu anglice gramatiky? Prectete si:
Moje studie anglickeho jazyka

1. Statnice z angliny v Cesku ve veku 18 let.
2. Prekladatel pro jednotky zvlastniho urceni CSLA
3. Dva roky v US Army
4. Sest mesicu v Language Institute, Monterey, CA
5. 2 roky v Univesity of Connecticut
6. 2 roky v University of Alaska

Myslite si, ze jste oteverel anglickou ucebnici vic jak ja?

Takze kdyz ja vam reknu, ze jsem tu vazbu jeste nikdy nevidel, scholarovi anglictiny jako jste vy by vam to melo dat duvod se na tuto vazbu jeste jednou podivat. Nerikam, ze se nemuzu mylit, ale pochybuji. A verte mi, prilis mnoho ceskych studentu prijede do zahranici, mluvi anglicky a lide jim nerozumi. A nemusite tohle brat osobne, pro nekoho komu je jenom 32 let, nabizite tu vyborny kurz. Nemel byste se ale bat kritiky

Re: Re: Re:

Asi neumíte googlovat. Já celou vazbu „can't have been cheap“ našel asi v 500 exemplářích.

Mluvíte o scholarovi,a le přitom jediné vysvětlení, které mi dáváte vy, je to, že jste tu vazbu nikdy neslyšel. To "scholar " nedělá. Napsal jsem vám jednu z učebnic, kde se tato vazba učí.

Ano, předpokládám, že jsem otevřel učebnici angličtiny více, než vy. Z toho, co mi tvrdíte, tak ano. :-) Např. vím, že v americké angličtině se místo CAN'T HAVE DONE používá MUSTN'T HAVE DONE. V Británii by vám řekli, že to je vazba špatná, a Čech, který si myslí, že umí perfektně anglicky v britském prostředí, by mi asi tvrdil, že takovou vazbu nikdy neslyšel.

Neberte si to osobně, ale váš argument je velice WEAK. A už se nehádejte. Na 1000 kč kašlete ale příště se rozmyslete, než někam takové věci napíšete. A třeba si i otevřete učebnici angličtiny. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Asi neumíte googlovat. Já celou vazbu „can't have been cheap“ našel asi v 500 exemplářích.

Mluvíte o scholarovi,a le přitom jediné vysvětlení, které mi dáváte vy, je to, že jste tu vazbu nikdy neslyšel. To "scholar " nedělá. Napsal jsem vám jednu z učebnic, kde se tato vazba učí.

Ano, předpokládám, že jsem otevřel učebnici angličtiny více, než vy. Z toho, co mi tvrdíte, tak ano. :-) Např. vím, že v americké angličtině se místo CAN'T HAVE DONE používá MUSTN'T HAVE DONE. V Británii by vám řekli, že to je vazba špatná, a Čech, který si myslí, že umí perfektně anglicky v britském prostředí, by mi asi tvrdil, že takovou vazbu nikdy neslyšel.

Neberte si to osobně, ale váš argument je velice WEAK. A už se nehádejte. Na 1000 kč kašlete ale příště se rozmyslete, než někam takové věci napíšete. A třeba si i otevřete učebnici angličtiny. :-)

Re: Re: Re: Re:

No dobry no. Musim rict, ze jste mne nepresvedcil, ale v kazdem pripade budu se divat jestli tu vazbu nekdy tak uvidim. Ahh,napada mne, napisi me anglicke zname a zeptam se jestli to tak v UK pouzivaji. Koncime to, jako hadku jsem to nebral, jenom moje osobni zvedavost. Dik, ze jste mi par minut venoval. Priznam se, ze od dob mych studii jsem asi ucebnici neotevrel.

Ohledně té 6stky
If I eat any more of the Christmas pudding,

šlo by to říct i bez toho any?
Já bych to totiž bez toho určitě řekl. To any mi to nějak zdůrazňuje?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Ohledně té 6stky
If I eat any more of the Christmas pudding,

šlo by to říct i bez toho any?
Já bych to totiž bez toho určitě řekl. To any mi to nějak zdůrazňuje?

Re:

šlo by to. ANY MORE – už ANI trošku.

Re: My opinion

přesně tuhle vazbu „can´t have been“ znám z učebnice :
„New Headway“, Oxford university press, 2003.

potom v zelené knize od Gerge Yule, „advanced“, rok vydání 2006, strana 40, 7. věta od vrchu " … you can´t have finished already!" hned vedle toho : " he couldn´t have committed the murder"
definice uvádí, že můžeme použít can´t have a could´t have ohledně negativních vyjádření k minulosti.

Re: Re: Re:

zdravím,
nevím teda, jako brzo jste odjel do ameriky po stánicích, ale proč by nemohlo být možné, že cant have ste do té doby nikdy neviděl ? já ještě státnici nemám, sem na vejšce a dnes a deně vydím výrazy, o jejichž existenci bych pochyboval, kdybych je neviděl v učebnici.
Vzhledem taky k tomu jak je americká eng. jiná bych se ani nedivil, že ste to tam v životě neslyšel. Už jen v časech se AmE a Eng E dle mého názoru dost liší.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ailohwirre vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

zdravím,
nevím teda, jako brzo jste odjel do ameriky po stánicích, ale proč by nemohlo být možné, že cant have ste do té doby nikdy neviděl ? já ještě státnici nemám, sem na vejšce a dnes a deně vydím výrazy, o jejichž existenci bych pochyboval, kdybych je neviděl v učebnici.
Vzhledem taky k tomu jak je americká eng. jiná bych se ani nedivil, že ste to tam v životě neslyšel. Už jen v časech se AmE a Eng E dle mého názoru dost liší.

Re: Re: Re: Re:

On totiž někdo odjel do Ameriky a tam snědl všechnu moudrost, víte? Kdo může o angličtině vědět víc, než ten, kdo odjel do Ameriky?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.