Help for English

Cloze: Devil's Footsteps

Komentáře k článku: Cloze: Devil's Footsteps

 

Dotázek nebo dva

Proč nejde
„Devon is a major farming county and people use to get up…“
A
„…whole county was stunned…“ by nešlo?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dupinožka vložený před 15 lety

Dotázek nebo dva

Proč nejde
„Devon is a major farming county and people use to get up…“
A
„…whole county was stunned…“ by nešlo?
Díky

Re: Dotázek nebo dva

a co podle vás znamená „use to get up“?

STUNNED – ok, přidám mezi možnosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Dotázek nebo dva

a co podle vás znamená „use to get up“?

STUNNED – ok, přidám mezi možnosti.

Re: Re: Dotázek nebo dva

Myslel bych, že „use to…“ je „mít ve zvyku, obvykle dělat“. Nevím, kde jsem to nabral, měl jsem za to, že se to používá. Zkusil jsem na googlu hledat „use to get up at“, abych eliminoval jiné významy, a výskytů je docela dost, což uznávám že nemusí být argument. Žádný jiný lepší nemám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dupinožka vložený před 15 lety

Re: Re: Dotázek nebo dva

Myslel bych, že „use to…“ je „mít ve zvyku, obvykle dělat“. Nevím, kde jsem to nabral, měl jsem za to, že se to používá. Zkusil jsem na googlu hledat „use to get up at“, abych eliminoval jiné významy, a výskytů je docela dost, což uznávám že nemusí být argument. Žádný jiný lepší nemám.

Re: Re: Re: Dotázek nebo dva

To se používá, ale jen v minulém čase (USED TO).

Re: Re: Re: Re: Dotázek nebo dva

Díky, chybami se člověk učí.

?

ACCORDINGLY what witnesses said, it stopped snowing at around twelve o?clock at night. Proč nemůže být? ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

?

ACCORDINGLY what witnesses said, it stopped snowing at around twelve o?clock at night. Proč nemůže být? ;)

Re: ?

ACCORDINGLY se takto nepoužívá, třeba když se někdo zachová podle něčeho, můžete říct např. HE ACTED ACCORDINGLY.

ACCORDINGLY WHAT THEY SAID je nesmysl.

Zdravím,

73 procent, a to jsem si ještě zaboha nemohl vzpomenout na time PASSED :))
Nemohlo by v první větě být „THAT winter morning“ ? Jako v Češtině ve vyprávění? „Toho zimního rána se…“. Jinak skvělé stránky a super testy. Díky moc.

Nedá se napsat? All what witnesses said
Zní to hezky,nebo ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od iriss vložený před 13 lety

Nedá se napsat? All what witnesses said
Zní to hezky,nebo ne?

Re:

Ne, vazba ALL WHAT je nepřijatelná, stejně jako EVERYTHING WHAT, NOTHING WHAT, ANYTHING WHAT apod.

Děkuji za zajímavý článek – historii a Ďáblovi z Devonshire miluji. Přes svoje dramaticky tristní znalosti jsem to dala aspoň na půl.

Jenom jsem se chtěl zeptat zda by ve větě: “…their emotional state may have influenced the witness account they gave to the press.” šlo dát místo account “testimony”. Předem děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.