Help for English

Cloze: A Jellyfish Nightmare

Komentáře k článku: Cloze: A Jellyfish Nightmare

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re:

Já zas mám v těchto testech tendenci snažit se do prázdných polí automaticky „narvat“ nějakou spojku nebo předložku (příp. částici), a pak jsem překvapenej, když tam mnohdy patří „obyčejné“ přídavné jméno :-).

Re: Re:

Jo, většinou to jsou předložky, spojky, pomocná slovesa apod. Tu a tam se al enajde i pěkná poměrně jednoznačná vazba s přídavným či podstatným jménem.

HM, tak „in his 30 year HISTORY in the fishery business“ mně neprošlo :-)

8.ot

nemohlo by zde pasovat místo known i called nebo nicknamed :?:
i zbytek mi dal pořádně zabrat, ale pak mám velkou radost z každé správné odpovědi :-D (moc jich tentokrát nebylo :oops: )

mohlo by v poslední větě být ‚although‘ ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 15 lety

mohlo by v poslední větě být ‚although‘ ?

Re:

gramaticky ano, významově ne.

?

Mohlo by být v poslední větě „although“? Pochopil jsem to tak ,že nejspíš zavřou přestože dostávají pomoc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

?

Mohlo by být v poslední větě „although“? Pochopil jsem to tak ,že nejspíš zavřou přestože dostávají pomoc

Re: ?

Omlouvám se nevšiml jsem si, že se někdo nade mnou již někdo ptal, ale stejně nechápu proč by to tam vízmanově nemohlo být. Ve článku není uvedeno, zda jim již někdo pomáhá či ne. Takže pokud člověk o tom neví více, mohl by si to vyložit jakože přestože jim pomáhají tk nejspíš zkrachujou. Psal jste že gramaticky by to šlo, tak nechápu proč významově ne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cafesk8 vložený před 15 lety

Re: ?

Omlouvám se nevšiml jsem si, že se někdo nade mnou již někdo ptal, ale stejně nechápu proč by to tam vízmanově nemohlo být. Ve článku není uvedeno, zda jim již někdo pomáhá či ne. Takže pokud člověk o tom neví více, mohl by si to vyložit jakože přestože jim pomáhají tk nejspíš zkrachujou. Psal jste že gramaticky by to šlo, tak nechápu proč významově ne.

Re: Re: ?

Kdyby jim někdo právě teď pomáhal překonávat krizi, byl by tam přítomný průběhový čas.

80%, dvě první slovíčka, v prvním sem dala costed, blbá chyba :-)

Jednoznačné " a lot of problems " mi nenapadlo, ale dala dom " a kind of problems" Bolo by prípustné ?

:-)

Zdravím,
Navrhuji, zda není možná odpověď „in his 30 year practise in the fishery“. Asi mám předsudky vůči rybářství, jelikož jsem ho odmítl připustit jako kariéru, přestože jsem tam měl „career“ původně napsáno.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.