Help for English

Shopping: Can I help you?

Komentáře k článku: Shopping: Can I help you?

 

Dobrý den,pracuji v obchodě a těchto pár frází mi určitě pomůže s domluvou s cizinci..děkuji za článek :-)

uceni

ja se ucim aj a velmi mne to bavi a tato stranka mi pomuze naucit se toho vic :-D

Renata-Vary

tahle lekce se mi velmi zalibila :-) a pomohla mi

I'll leave it.

Naše učitelka angličtiny se při hodině zmiňovala o větě: „I'll leave it.“ ve smyslu „Nekoupím si to“, setkal jste se s tím někdo? používá se to?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 15 lety

I'll leave it.

Naše učitelka angličtiny se při hodině zmiňovala o větě: „I'll leave it.“ ve smyslu „Nekoupím si to“, setkal jste se s tím někdo? používá se to?

Re: I'll leave it.

ANo, je to tak.

I´ll pay by credit card.

Když budu chtít platit kreditkou je možné použít takto zformulovanou frázy: I´ll pay by credit card.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od toninka vložený před 15 lety

I´ll pay by credit card.

Když budu chtít platit kreditkou je možné použít takto zformulovanou frázy: I´ll pay by credit card.

Re: I´ll pay by credit card.

ano.

výslovnost

Zdravím,může mi někdo prosím vysvětlit větu I'll take it.
Slyším pořád na začátku of
tejket.Je to v pořádku.Díky.

Zdravím :) mohu prodavačce odpovědět touto frází?? I just have a look

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nellisha vložený před 11 lety

Zdravím :) mohu prodavačce odpovědět touto frází?? I just have a look

V jakém smyslu? Že se jen díváte? Nebo že si chcete něco konkrétního prohlídnout, ale určitě si to nekoupíte? V 1.případě by to bylo I'm just looking., v 2.případě I'll just have a look(, may I?).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

V jakém smyslu? Že se jen díváte? Nebo že si chcete něco konkrétního prohlídnout, ale určitě si to nekoupíte? V 1.případě by to bylo I'm just looking., v 2.případě I'll just have a look(, may I?).

měla jsem na mysli jen že se dívám .. a jaký je ten druhý případ?? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nellisha vložený před 11 lety

měla jsem na mysli jen že se dívám .. a jaký je ten druhý případ?? :)

Druhý případ je, že třeba požádáte prodavačku, jestli by vám ukázala nějaké oblečení (či nějaké jiné zboží), na kterém se chcete na něco konkrétního podívat, zajímá vás nějaký detail. Tak tam bych řekla např. Can I have a look at this T-shirt, please? nebo to I'll just have a look, may/can I?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.