Help for English

Přepis vět #3

Komentáře k článku: Přepis vět 3

 

Nevím, co dělám tak pozdě vzhůru – nejspíš čekám na další test :-D. Čekala jsem, že to bude se mnou horší, ale jsem spokojena. Takovéto testy fakt vítám, je tam trochu větší prostor k realizaci. A s tom formou Camridge testů jste to fakt vystihnul. Neopominou tam vložit aspoň jeden takovýto test. Takže díky za tuto příležitost.

překlep, radost

Ve vysvětlení k jedničce je zřejmě překlep „suggetsed“.
Špatně jsem měl dvojku a v osmičce mi chyběl člen.
Tenhle typ testů mám moc rád – jednak to fakt nutí přemýšlet a pak ta radost, když vloženou vazbu se šesti slovy máte dobře… :-).
Super! Více takových testů, prosím :-).

:-D no tohle je bezva ale pořád sem od toho odbíhal takže takový blbý chyby…chyběl mi člen THE,SIDE bez s..sakra :oops:

super, těchto cvičení by mohlo být víc… :-)

:? no moc se mi to nepovedlo, ale vždycky mě dostane, jak třeba záleží na jednom slovíčku, které mně osobně přijde jen jako takové detailní-třeba tedy to already-samozřejmě to je lepší s tím, ale já si pak vždycky říkám-tj věta špatně jen kvůli tomu
a jinak u 1 mám that he should quit a mám to špatně, přitom ve vysvětlení je, že je to taky dobře, proč to tedy mám špatně? :idea:
ale dneska mě tento testík opravdu zaujal, moc dobré!

kocka

Proc nemuze byt u 8. passes the entire day?
Prima test, akorat kdyz se clovek uklikne v mezere, ma to taky blbe :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

:? no moc se mi to nepovedlo, ale vždycky mě dostane, jak třeba záleží na jednom slovíčku, které mně osobně přijde jen jako takové detailní-třeba tedy to already-samozřejmě to je lepší s tím, ale já si pak vždycky říkám-tj věta špatně jen kvůli tomu
a jinak u 1 mám that he should quit a mám to špatně, přitom ve vysvětlení je, že je to taky dobře, proč to tedy mám špatně? :idea:
ale dneska mě tento testík opravdu zaujal, moc dobré!

Re:

A neměla jsi tam jenom to „that he should quit“? Totiž jak koukám do HTML zdrojáku, tak vazba „suggested that he should quit“ (tedy včetně "suggested ") je vyhodnocována jako přípustná.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aaja vložený před 15 lety

kocka

Proc nemuze byt u 8. passes the entire day?
Prima test, akorat kdyz se clovek uklikne v mezere, ma to taky blbe :-(

Re: kocka

Myslíte jako že jste třeba mezi slovy dala více než jednu mezeru nebo tak?
S tím by se nejspíš dalo něco udělat :-). Poznamenám si to.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: kocka

Myslíte jako že jste třeba mezi slovy dala více než jednu mezeru nebo tak?
S tím by se nejspíš dalo něco udělat :-). Poznamenám si to.

Re: Re: kocka

Random: Jo, kdyby mi šlo přidávat do mantisu, už by to tam bylo. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aaja vložený před 15 lety

kocka

Proc nemuze byt u 8. passes the entire day?
Prima test, akorat kdyz se clovek uklikne v mezere, ma to taky blbe :-(

Re: kocka

PASS není úplně ta nejlepší volba. PASS většinou používáme, když trávíme nějaký čas nějakou činností, abychom se nenudili, aby nám lépe utekl. Takže např. I passed the day skiing – trávil jsem den lyžováním.

Zkoušel jsem to hledat na googlu, a vůbec nikoho nikdy nenapadlo použít toto spojení s kočkou. S lidmi tu a tam, ale s kočkou ne.
Gramaticky to je ale v pořádku.

Ve 3.otázce mi počítač vyhodnotil špatně odpověd The fire had BEEN PUT OUT when the fire brigade got there.
Příjde mi, že sluvko ALREADY se dá vynechat…
:?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alomem vložený před 15 lety

Ve 3.otázce mi počítač vyhodnotil špatně odpověd The fire had BEEN PUT OUT when the fire brigade got there.
Příjde mi, že sluvko ALREADY se dá vynechat…
:?:

Re:

Ano, dá, ale proč byste ho vynechávali, když v původní větě je?

Ano, tento typ cvičení je jedním z těch, na kterém se dají např. na FCE nasbírat cenné body (a nebo taky postrácet). Proto jsem rád, že jsem ho z 80% zvládl.
Dvě chyby:
1) ot. č. 2 – nevěděl jsem a tipl jsem předložku TO
2) ot. č. 3 – nejraději bych si nafackoval, protože už poněkolikáté jsem dal ALREADY až za BEEN

Těším se na další testy.

a co „she does always complain?“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

a co „she does always complain?“

Re:

no to ne, věta ALL SHE DOES ALWAYS COMPLAIN ABOUT SOMETNING nemá ani hlavu ani patu.

Jestli ale myslíš bez ALL, jenom SHE DOES ALWAYS COMPLAIN… to je sice anglicky přijatelná věta, vyjadřuje ale něco trochu jiného, to DOES zdůrazňuje, že je to vážně tak (a ne že ne). Původní věta ale říká, že si stěžuje pořád, nic jiného nedělá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.