Help for English

Miscellaneous Advanced Test #7

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 7

 

asi jdu vrátit FCEčko do Cambridge a říct jim,že se asi spletli.....:-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: Re: dare not

Dobrý den,
já jsem v tomto testu sice zatím pouze omylem, ale nedá mě to se vás zeptat, jaktože je možné, že je to DARE použito jako modální sloveso. Je to nějaká vyjímka, nebo se takto dají používat i jiná slovesa? Jak se té gramatice říká? Jsem z toho docela šokovaný. O:-)

Děkuji.

Re: Re: Re: dare not

Původně to bylo modální sloveso, ale dnes se pomalu začíná používat jako běžné lexikální sloveso. Podobně je na tom sloveso USED TO.

V dnešní angličtině je tedy možné říct DO YOU DARE TO DO IT? Původně to ale nešlo, šlo jen DARE YOU DO IT?

V snešní angličtině to přežívá především v pevných vazbách HOW DARE YOU, HOW DARE HE… (jak se opovažuje/š nebo I DARE SAY (odvažuji se říci) a dalších.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

asi jdu vrátit FCEčko do Cambridge a říct jim,že se asi spletli.....:-D

Re:

Myslím, že většina z jevů obsažených v tomto testu nejsou záležitostí FCE. Můžete si FCE v rámečku klidně dále leštit. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

asi jdu vrátit FCEčko do Cambridge a říct jim,že se asi spletli.....:-D

Re:

Kdyby to tak bylo, tak do toho FCE zásadně nejdu. Škoda peněz :-)

Re: Re:

Já jsem tuhle odpověď měl taky špatně. Ještě jednu otázečku k tomuto: Pokud bych tam chtěl mít ten průběhový čas (a říct, že už sleduje DESÁTOU epizodu v řadě) stačilo by v celé větě zaměnit TEN EPISODES za THE TENTH EPISODE? Dává to smysl? Děkuji
Your eyes are red! – That's because you have just been watching the tenth episode of Prison Break in a row.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Myslím, že většina z jevů obsažených v tomto testu nejsou záležitostí FCE. Můžete si FCE v rámečku klidně dále leštit. :-)

Re: Re:

I´m glad to read it :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Re: Re:

Já jsem tuhle odpověď měl taky špatně. Ještě jednu otázečku k tomuto: Pokud bych tam chtěl mít ten průběhový čas (a říct, že už sleduje DESÁTOU epizodu v řadě) stačilo by v celé větě zaměnit TEN EPISODES za THE TENTH EPISODE? Dává to smysl? Děkuji
Your eyes are red! – That's because you have just been watching the tenth episode of Prison Break in a row.

Re: Re: Re:

Tak to IMHO nejde. Když sledujete několik epizod v řadě, je to I WATCHED TEN EPISODES IN A ROW. I WATCHED THE TENTH EPISODE IN A ROW se použít nedá. (Šlo by IT WAS THE TENTH EPISODE IN A ROW.)

80 pct – tak aspoˇ%n, že bych prošel JCA test :--D. THE LIGHT / IT DAWNED ON ME – začalo mi docházet – opět mám blbě, to už tady někde bylo.
S tím I have been watching -to jsem tam dal automaticky a fakt mi to podle jazkyovýho citu nepřijde blbě, když to na mě zanechává stopy dopteĎka…myslim si totiž, že daný se mohl zeptat klidně: „What have you been doing?“ Asi když je to holt špatně, nedá se svítit :--) a v 13 jsem se nechal nachytat na double negation, i když jsem na to měl prezentaci, tak mi řeknětě, má tohle cenu, když to stejně člověk poplete? Jinak zdravim všechny angličtinou posedlé obyvatele.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

80 pct – tak aspoˇ%n, že bych prošel JCA test :--D. THE LIGHT / IT DAWNED ON ME – začalo mi docházet – opět mám blbě, to už tady někde bylo.
S tím I have been watching -to jsem tam dal automaticky a fakt mi to podle jazkyovýho citu nepřijde blbě, když to na mě zanechává stopy dopteĎka…myslim si totiž, že daný se mohl zeptat klidně: „What have you been doing?“ Asi když je to holt špatně, nedá se svítit :--) a v 13 jsem se nechal nachytat na double negation, i když jsem na to měl prezentaci, tak mi řeknětě, má tohle cenu, když to stejně člověk poplete? Jinak zdravim všechny angličtinou posedlé obyvatele.

Re:

jj, WHAT HAVE YOU BEEN DOING se zeptat můžeš, odpověď ale bude např. I've been watching Prison Break for 7 hours. Když řekneme, kolik dílů viděl, bude prostý čas.

tak jen 67 pct, ach jo porad je co studovat :oops:

Da se CONFIRMED pouzit take ve vyznamu POTVRZENY a nebo je to pouze to zatvrzely, zaryty… Napr. Is the information confirmed?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Da se CONFIRMED pouzit take ve vyznamu POTVRZENY a nebo je to pouze to zatvrzely, zaryty… Napr. Is the information confirmed?

Re:

Jistě, to je ten hlavní význam, ten by již měli znát lidé na nižší úrovni, než ADVANCED. Zde je to ve významu ‚zarytý‘.

Marku prosím jen jeden dotaz ještě,u 13ky : not only did he not…sloveso did je pred tim understand kvuli tomu zdurazneni vyznamoveho slovesa?jako napriklad kdyz napis I Do work…am i right? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Marku prosím jen jeden dotaz ještě,u 13ky : not only did he not…sloveso did je pred tim understand kvuli tomu zdurazneni vyznamoveho slovesa?jako napriklad kdyz napis I Do work…am i right? :-)

Re:

Ale ne, vůbec ne, je to zápor:
HE DIDN'T ONLY blablah…

toto změníme pomocí inverze:

NOT ONLY DID HE blahblah

Nic nezdůrazňujeme, je to pomocné sloveso, které se používá v otázkách a záporech.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ale ne, vůbec ne, je to zápor:
HE DIDN'T ONLY blablah…

toto změníme pomocí inverze:

NOT ONLY DID HE blahblah

Nic nezdůrazňujeme, je to pomocné sloveso, které se používá v otázkách a záporech.

Re: Re:

aha,diky,jdu mrknout na clanek inverze

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.