Help for English

Test: USED TO

Komentáře k článku: Test: USED TO

 

Re:

Práce nebyla určitě zbytečná, used to je pro mě bohužel úplná novinka a díky článku mám 82% na první pokus:-)A začínám si myslet, že to chápu. Obdivuju propracovanost testů, fakt skvělá práce! Vaše stránky jsou mým skoro každodenním společníkem při učení.Děkuju

hah..60% ale tak som mierne pokročilá ale toto sme ešte akosi nebrali ale už som sa poučila, lebo vždy som urobila tú istú chybu. Get used to driving and blah blah :? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miška vložený před 14 lety

hah..60% ale tak som mierne pokročilá ale toto sme ešte akosi nebrali ale už som sa poučila, lebo vždy som urobila tú istú chybu. Get used to driving and blah blah :? :-)

Re:

Máme tady taky samostatný článek „Co znamená USED TO?“.

Nebyl by ještě nějaký test na USED TO… zatím v tom docela plavu :(.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AnitaBecka vložený před 14 lety

Nebyl by ještě nějaký test na USED TO… zatím v tom docela plavu :(.

Re:

A četla jste článek? Stačí do našeho vyhledávání zadat USED.

100% po tom, co jsem si přečetla článek :-) Ale docela mě zaráží, že ve škole jsme brali pouze used to+inf., a když jsem se zeptala na další možnosti (byla jsem zvědavá, co mi naše „úžasná“ profesorka odpoví), tak jsem se dozvěděla, že žádné nejsou nebo spíš, že to není vůbec důležité.. Ve třeťáku :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lovable.Angel vložený před 14 lety

100% po tom, co jsem si přečetla článek :-) Ale docela mě zaráží, že ve škole jsme brali pouze used to+inf., a když jsem se zeptala na další možnosti (byla jsem zvědavá, co mi naše „úžasná“ profesorka odpoví), tak jsem se dozvěděla, že žádné nejsou nebo spíš, že to není vůbec důležité.. Ve třeťáku :?

Re:

No jo, co na to říct. To, že jste ve třeťáku, mi bohužel moc neřekne. Předpokládám, že se učíte třetím rokem angličtinu…

Jako první je určitě vhodné zažít si pořádně vazbu s infinitivem (dělával jsem něco).

Vazba ‚být na něco zvyklý‘ je určitě pokročilejší gramatika, ale rozhodně je velice důležitá a hlavně PRAKTICKÁ.

Pokud jste se učili vazbu ‚být zvyklý‘ jako novou (ačkoli třetím rokem studia pochybuji…), tak vám asi učitelka nechtěla ‚motat hlavu‘. Pokud jste tuto vazbu však už dávno znali, určitě bylo na čase začít se seznamovat s vazbou ‚být zvyklý‘. Pokud vám učitel řekne, že tato vazba není důležitá, nemám co dodat…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re:

No jo, co na to říct. To, že jste ve třeťáku, mi bohužel moc neřekne. Předpokládám, že se učíte třetím rokem angličtinu…

Jako první je určitě vhodné zažít si pořádně vazbu s infinitivem (dělával jsem něco).

Vazba ‚být na něco zvyklý‘ je určitě pokročilejší gramatika, ale rozhodně je velice důležitá a hlavně PRAKTICKÁ.

Pokud jste se učili vazbu ‚být zvyklý‘ jako novou (ačkoli třetím rokem studia pochybuji…), tak vám asi učitelka nechtěla ‚motat hlavu‘. Pokud jste tuto vazbu však už dávno znali, určitě bylo na čase začít se seznamovat s vazbou ‚být zvyklý‘. Pokud vám učitel řekne, že tato vazba není důležitá, nemám co dodat…

Re: Re:

Angličtinu se učím už od základní školy, na gymnáziu třetím rokem. Vazbu used to+inf. jsme brali dokonce už v devítce, pokud si dobře vzpomínám.

Musím se přiznat, že vazba used to+gerundium pro mě byla novinkou. Je možné, že jsem ji už někde viděla, ale prakticky nikdy nepoužila (od teď to hodlám napravit :D) Aspoň vidím, jak velké mám mezery.

Viděla bych to spíš tak, že naší profesorku překvapilo to, že se jí někdo zeptal na něco, co zrovna neprobíráme a není to uvedeno v lekci, tak se tím nehodlala zatěžovat a jela dál. Ani mě to moc nepřekvapuje.

Proto jsem ráda, že existuje tahle skvělá stránka, kde najdu všechno to, co není v osnovách (i když nechápu proč) :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lovable.Angel vložený před 14 lety

Re: Re:

Angličtinu se učím už od základní školy, na gymnáziu třetím rokem. Vazbu used to+inf. jsme brali dokonce už v devítce, pokud si dobře vzpomínám.

Musím se přiznat, že vazba used to+gerundium pro mě byla novinkou. Je možné, že jsem ji už někde viděla, ale prakticky nikdy nepoužila (od teď to hodlám napravit :D) Aspoň vidím, jak velké mám mezery.

Viděla bych to spíš tak, že naší profesorku překvapilo to, že se jí někdo zeptal na něco, co zrovna neprobíráme a není to uvedeno v lekci, tak se tím nehodlala zatěžovat a jela dál. Ani mě to moc nepřekvapuje.

Proto jsem ráda, že existuje tahle skvělá stránka, kde najdu všechno to, co není v osnovách (i když nechápu proč) :)

Re: Re: Re:

V osnovách to ale někde určitě bude :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

V osnovách to ale někde určitě bude :-)

Re: Re: Re: Re:

Ráda bych tomu věřila :-D Každopádně pokud k tomu dojdeme, tak můžu zamachrovat, že už to umím :-D

80%

Testík rozhodně nebyl zbytečný. Začla jsem všude psát I'm used to „infinitiv“ namísto -ing. Ale zarazila jsem se v rozletu při 9). Tady mi došlo, že něco není v pořádku… Musela jsem si těch cca šest chyb opravit a rděla jsem se studem. :) (sloveso+předlož­ka±ing .Opakování matka moudrosti.)

Já už se to kdysi učila, ale testík jsem pěkně zvorala :-( … ale jinak super výklad pro příště :-)

90% a tá chyba byla z nepozornosti. Páč si delám tydle testy v práci, pánbú mne trestá.
Včera sme to brali a taky pred týdnem, ale vubec v tom nemám jasno jak to podle výsledku testu vypadá. Budu potřebovat více cvičení, večer mrknu do smarts testu… každopádne díky za h4e, v ťežkých časech pomúže :D
A díky Romane za tenhle testík

Dobrý den, napadlo mě, jestli lze před vazbou used to použít jiný minulý čas než prostý. Např.: Did you / Had you used to go shopping to your granny's shop beofre she sold it? Předpokládám, že funguje “Did you”, ale když člověk moc přemýšlí, napadají ho někdy hlouposti a pochybnosti :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CING vložený před 11 lety

Dobrý den, napadlo mě, jestli lze před vazbou used to použít jiný minulý čas než prostý. Např.: Did you / Had you used to go shopping to your granny's shop beofre she sold it? Předpokládám, že funguje “Did you”, ale když člověk moc přemýšlí, napadají ho někdy hlouposti a pochybnosti :)

USED TO vytváří zpravidla otázku DID YOU USE?, zápor I DIDN'T USE.

Váš příklad je velice zajímavý, i když ta věta by asi musela být postavena takto: <br/>

I was sad when the shop of my granny was closed because I had used to go shopping there.

ale vzhledem k tomu, že Swan, Oxford a dal. o tom mlčí, tak se obávám, že to nejde. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.