Help for English

Miscellaneous Advanced Test #10 (revision C)

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 10 (revision C)

 

juuu 80 :-)

ale ta 13ka lay-lie…to je děs :oops:

Help !!!!!!!

preco mi to nechce opravyt????

93% – Hurááá! Už se mi skoro zelená :-D (nebýt té kamenné tváře ve 2.:-( – to nemohla trochu pohnout brvou a udělat mi radost? :-D)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

93% – Hurááá! Už se mi skoro zelená :-D (nebýt té kamenné tváře ve 2.:-( – to nemohla trochu pohnout brvou a udělat mi radost? :-D)

Re:

No vidíš indiánko, já měl sice dvojku dobře ale měl jsem jiný dvě chybky…

Teda, v jedenáct večer se člověk nachytá na ledacos…nebo já aspoň jo :oops:

U te 12 me mate ze je tam po SUGGEST pouzite TO. Myslel jsem, ze po tomto slovese se TO pouzit nesmi?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

U te 12 me mate ze je tam po SUGGEST pouzite TO. Myslel jsem, ze po tomto slovese se TO pouzit nesmi?

Re:

jde o to, v jaké vazbě…
SUGGEST sth TO sb – to jde (TO je zde předložka)
SUGGEST sb TO DO sth – to nejde (TO by zde byl infinitiv, a to nelze).

Aha, diky.

Mohu se jeste zeptat pro upresneni. Po suggest se normalne muze pouzit gerundium, ale lze take mezi suggest a gerundium neco dat? Napr. mohu rici?:

I suggested her going out.

Nebo by to muselo byt: I suggested going out to her.

Nebo snad: I suggested she went out.

Diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Aha, diky.

Mohu se jeste zeptat pro upresneni. Po suggest se normalne muze pouzit gerundium, ale lze take mezi suggest a gerundium neco dat? Napr. mohu rici?:

I suggested her going out.

Nebo by to muselo byt: I suggested going out to her.

Nebo snad: I suggested she went out.

Diky

Re:

Ne, tak to nejde, protože SUGGEST -ing vyjadřuje, že se člověk cítí součástí té skupiny, pro kterou něco navrhuje.

Tedy – HE suggested going out – bnavrhl, aby si (společně) vyšli.

Když někdo NEKOMU navrhne, aby něco udělal, používá se strukura SUGGEST THAT sb (should) do sth

neither

Marku a jak je to s tim „neither“ u desitky. Pro to neither je skutecne zasadni ze se to musi tykat dvou a pouze dvou? Respective kdyby z kontextu vyplyvalo ze byli tri tak uz je neither nepouzitelny???
e.g.
The doctor said that three of them had a high chance of recovery but, unfortunately, _________ survived.

neither nebo no one???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Libor vložený před 15 lety

neither

Marku a jak je to s tim „neither“ u desitky. Pro to neither je skutecne zasadni ze se to musi tykat dvou a pouze dvou? Respective kdyby z kontextu vyplyvalo ze byli tri tak uz je neither nepouzitelny???
e.g.
The doctor said that three of them had a high chance of recovery but, unfortunately, _________ survived.

neither nebo no one???

Re: neither

NEITHER je opravdu jen pro dva, vždy pro výběr ze dvou. Podobně jako BOTH nelze použít pro tři, tak ani NEITHER ne.

ten preservative mě málem nachytal :--D

Tak už jsem zase zpátky tam, kde jsem byl – nohama na zemi :-) – jen 67 procent.

Nejvíc mě mrzí ta třináctka. Tohle bych už sakra měl vědět. Já pořád přemýšlel jestli tam dát průběhový nebo prostý a nevšimnul jsem si, že jde o LIE a LAY :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.