Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #11

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 11

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od _Barbara vložený před 14 lety

ot.č.3

Dobrý den, otázka č.3 mi pořád není jasná, i když jsem četla vaše odpovědi v diskuzi. Mohl byste mi prosím zkusit napsat, jak by tato věta měla znít, aby se tam tedy dal použít předminulý čas?
Mockrát díky!

Re: ot.č.3

Proč tam nutně chcete mít předminulý?

Můžete např.

When I went to college, I had worked … for a year.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: ot.č.3

Proč tam nutně chcete mít předminulý?

Můžete např.

When I went to college, I had worked … for a year.

Re: Re: ot.č.3

:D To ne, že bych tam ten předminulý tak nutně potřebovala, spíš jsem chtěla vidět srovnání, kdy se tedy dá použít a kdy ne.
Jsem úplně natvrdlá, ale mezi těma dvěma větama pořád rozdíl nevidím.
Takže věta – I had worked in a restaurant for a year before I went to college..by nešla? Chápu to dobře, že tohole už jsou jakoby dvě po sobě jdoucí ukončené akce? Kdežto v té vaší větě se časově kryjí (i kdyby třeba jen po nějakou krátkou dobu)?
Nechci vás tady s tím zdržovat, budu se muset ještě osobně zeptat nějakého učitele :)
Každopádně děkuju za bleskovou odpověď a za moje nejoblíbenější stránky..

Re: Re: Re: ot.č.3

Ve významu rozdíl není. Je rozdíl v tom, jaké spojky používáte, a tedy jaké vztahy mezi těmi větami jsou.

Re: Re: Re: Re:

já jí mám dobře tu 4 otázku,ale zase jiné mám špatně ach jo…a to za pár dní dělám CAE ..shame on me

č.3

Už to tady sice bylo několikrát v komentáři zmíněno ohledně otázky č.3. Nesedí mi tam časy. Proč tam nutně MUSÍ být past simple? Z kontextu to není zřejmé, ale když to říkám někomu, kdo ví, že stále studuji na college, pak je pres. perfect jedinou možností, není? Jinak díky, ty chytáky jsou luxusní :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od reverend.x vložený před 13 lety

č.3

Už to tady sice bylo několikrát v komentáři zmíněno ohledně otázky č.3. Nesedí mi tam časy. Proč tam nutně MUSÍ být past simple? Z kontextu to není zřejmé, ale když to říkám někomu, kdo ví, že stále studuji na college, pak je pres. perfect jedinou možností, není? Jinak díky, ty chytáky jsou luxusní :-D

Re: č.3

vůbec ne. Uvedená věta neříká nic o současnosti, předpřítomný čas tu vůbec nemá místo. To, jestli na té škole ještě člověk studuje nebo ne není vůbec relevantní k tomu, že někdo něco dělal rok apod. předtím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.