Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #11

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 11

 

Re: Re: Re: Re:

Slušných 80 procent. Čtyřka dobře, ale špatně 5, 10 a 14 (ach ty kondicionály, vždycky se do toho nějak zamotám :-) ) Jo, a 12 jsem tipoval, resp. vybral jako nejpravděpodobnější z těch vyloučených :-)

Re: Re: Re:

Myslím, že by nebylo špatné, kdyby jste věděl, ve kterých otázkách lidi dělají nejvíc chyb, abyste se na podobné jevy mohl zaměřit v opakovacích testech. Vím, že máte jistě bohaté zkušenosti z reálné praxe, ale přece jen tady tyhle testy dělá asi víc lidí než kolik jich „hodnotíte“ na škole.
BTW: kolik lidí dělá testy na těchto stránkách. Ve statistikách vidíme jen průměrnou úspěšnost v jednotlivých nikoliv počet lidí, kteří test absolvovali.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Myslím, že by nebylo špatné, kdyby jste věděl, ve kterých otázkách lidi dělají nejvíc chyb, abyste se na podobné jevy mohl zaměřit v opakovacích testech. Vím, že máte jistě bohaté zkušenosti z reálné praxe, ale přece jen tady tyhle testy dělá asi víc lidí než kolik jich „hodnotíte“ na škole.
BTW: kolik lidí dělá testy na těchto stránkách. Ve statistikách vidíme jen průměrnou úspěšnost v jednotlivých nikoliv počet lidí, kteří test absolvovali.

Re: Re: Re: Re:

Jo, mám už to nějaký čas na wish listu, aby mi to Petr připravil. Ale vždycky byly důležitější věci. Snad jednou…

čtyřka

Tak na čtyřce jsem se nachytat nenechala ale jinak to teda byla bída :oops:

Re: Re: chyba?

Skutečně by v té větě nešel použít předpřítomný čas – kdyby to vyprávěl na té škole … ??? Pracoval jsem rok v restauraci předtím než-li jsem šel na školu (sem) (=a teď jsem tady). Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

Re: Re: chyba?

Skutečně by v té větě nešel použít předpřítomný čas – kdyby to vyprávěl na té škole … ??? Pracoval jsem rok v restauraci předtím než-li jsem šel na školu (sem) (=a teď jsem tady). Díky.

Re: Re: Re: chyba?

Nešlo. Předpřítomný čas je typ přítomného a znělo by to asi stejně, jako „Pracoval jsem v restauraci, předtím než JSEM na vysoké.“

č. 9

Co prosím chce přesně říct věta č. 9 při použití „does Sarah like“? Já si ji přeložil právě jako „nejen Sarah …“ – to by mohlo být tedy s možností „Sarah likes“ – v tomto kontextu? Nebo by to také bylo gramaticky špatně? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

č. 9

Co prosím chce přesně říct věta č. 9 při použití „does Sarah like“? Já si ji přeložil právě jako „nejen Sarah …“ – to by mohlo být tedy s možností „Sarah likes“ – v tomto kontextu? Nebo by to také bylo gramaticky špatně? Děkuji.

Re: č. 9

Nejen že poslouchá punk, ona si i obarvila vlasy na zeleno.

Vaše interpretace by byla možná jen do poloviny. Druhá věta v souvětí vy se k té vaší už vůbec nehodila.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: chyba?

Nešlo. Předpřítomný čas je typ přítomného a znělo by to asi stejně, jako „Pracoval jsem v restauraci, předtím než JSEM na vysoké.“

Re: Re: Re: Re: chyba?

Nerad obtěžuji, jen mi to ještě není úplně jasné. Jak by se tedy přeložila věta: „Pracoval jsem rok v restauraci předtím než-li jsem začal studovat na této škole.“ (studuji zde doteď). Pokud zde použijete předpřítomný čas, jaký je tedy rozdíl mezi oběma případy? Jestli jej nepoužijete, tak jsem z toho už jelen ;-) Díky moc!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: č. 9

Nejen že poslouchá punk, ona si i obarvila vlasy na zeleno.

Vaše interpretace by byla možná jen do poloviny. Druhá věta v souvětí vy se k té vaší už vůbec nehodila.

Re: Re: č. 9

Vytrhl jsem si větu z kontextu a vysvětlil takto:

Nejen Sára má ráda punk, ale i ONA si obarvila vlasy … – ve smyslu, že ONA není Sára tzn. mluvím v současné době o jiné dívce a o Sáře se zmiňuji jako o 3. osobě. Tak mne to napadlo hned napoprvé. Byť je to kostrbaté, dalo by se gramaticky obhájit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

Re: Re: č. 9

Vytrhl jsem si větu z kontextu a vysvětlil takto:

Nejen Sára má ráda punk, ale i ONA si obarvila vlasy … – ve smyslu, že ONA není Sára tzn. mluvím v současné době o jiné dívce a o Sáře se zmiňuji jako o 3. osobě. Tak mne to napadlo hned napoprvé. Byť je to kostrbaté, dalo by se gramaticky obhájit?

Re: Re: Re: č. 9

V druhé větě máte navíc ALSO. Ze souvětí je patrné, že se mluví o stejném člověku. Samozřejmě snažit se to obhájit můžete, ale je to dle mého názoru zbytečné. Obhájit se dá hodně věcí, ale nikomu to v učení angličtiny nepomůže.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: chyba?

Nešlo. Předpřítomný čas je typ přítomného a znělo by to asi stejně, jako „Pracoval jsem v restauraci, předtím než JSEM na vysoké.“

Re: Re: Re: Re: chyba?

Ale tady přeci nemůžete použít předpřítomný čas! Patří sem minulý – BEFORE I STARTED… Začal jsem v minulosti. Kdyby vaše sdělení bylo, že už jste tu začal studovat, někdo by to nevěděl a tak byste mu oznamoval „hele, já už jsem začal!“, pak by tu byl předpřítomný. To tu ale neříkáte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: č. 9

V druhé větě máte navíc ALSO. Ze souvětí je patrné, že se mluví o stejném člověku. Samozřejmě snažit se to obhájit můžete, ale je to dle mého názoru zbytečné. Obhájit se dá hodně věcí, ale nikomu to v učení angličtiny nepomůže.

Re: Re: Re: Re: č. 9

Marku, nemám zapotřebí se s Vámi přít. Vím dobře, co je pro mé studium důležité. Chtěl jsem Vám pouze pomoci případně odhalit nejednoznačnost ve Vašem testu. Nejsem machr na angličtinu jako Vy – ale takových nás tu patrně bude většina – tak jsem chtěl upozornit na to, že by někdo mohl mít s výše uvedenou větou podobný problém jako já. Můj mozek si ji prostě vysvětluje po svém. A ani to „also“ mu tam moc nevadí. „Nejen Sára má ráda punk, ONA (jiný člověk) si TAKÉ obarvila vlasy“. Jestli jsem jediný, kdo tu větu takto chápe a nikoho další nespletla, berte mou připomínku jako statisticky bezvýznamnou chybu.

Re: Re: Re:

jo presne…to je i moje chyba

ot.č.3

Dobrý den, otázka č.3 mi pořád není jasná, i když jsem četla vaše odpovědi v diskuzi. Mohl byste mi prosím zkusit napsat, jak by tato věta měla znít, aby se tam tedy dal použít předminulý čas?
Mockrát díky!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.