Help for English

Colors - Barvy

Komentáře k článku: Colors - Barvy

 

Fialová je purple a violet nebo je v těchto dvou slovech rozdíl?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Fialová je purple a violet nebo je v těchto dvou slovech rozdíl?

Re:

Prý ano, pro většinu lidí je ale fialová a purpurová prostě jedna barva. VIOLET by měla být modřejší, jako fialka, PURPLE taková červenější. Používanější je ale PURPLE.

Tak tema barevnyma skrvnama jste udelal nasemu Prckovi radost :-), me uz mene, protoze me vytrhava mys z ruky a klika na ne. Jinak turquoise jsem fakt neznala, u nas doma se te barve rikalo petrolejova a meho muze to rozciluje, ze takovou barvu petrolej nema. :-)

odtiene

Sivá farba grey, alebo gray, ale bledosivá je pale grey a popolavá je ash… :-) Tak je to aj s odtieňmi oranžovej na lososovú(salmon) a broskyňovú(peach) a červenej na rubínovú(ruby) a šarlátovú (scarlet) a zelené odtiene smaragdová (emerald), olivová(olive)…su­per pomenovania, že?
Takže nieje červená ako červená :-) :-)

Magenta

Možná ještě chybí oblíbená fialová – magenta (složení modrého a červeného světla) nebo jedna ze základních složek barevného tisku.
P.S.
Nešlo by, prosím, aby na barevných flecích byl vidět také popis obrázku jako nahoře v barevném kole ? (HTML tagy alt=„…“ a title=„…“).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vererima vložený před 15 lety

Magenta

Možná ještě chybí oblíbená fialová – magenta (složení modrého a červeného světla) nebo jedna ze základních složek barevného tisku.
P.S.
Nešlo by, prosím, aby na barevných flecích byl vidět také popis obrázku jako nahoře v barevném kole ? (HTML tagy alt=„…“ a title=„…“).

Re: Magenta

barev je strašně moc, potřeboval jsem jich 12 (aby mi vycházel rovnoměrně ten kruh), ale těch základních pro život je myslím 11. Proto jsem přemýšlel, kterou barvou to doplnit, nakonec vyhrála tyrkysová. Dávat do tohoto článku barvy jako SCARLET, MAGENTA, CREAM, OLIVE, NAVY atd atd. – to by už nebyl článek pro začátečníky.

Pokusím se ale vydat ještě článek o barvách pro pokročilejší, kteří se mohou zabývat i těmi vychytanými barvami.

Pisete v clanku ze v souvislosti z barvami se nepouziva HAVE.

Ale pak tam mate: SHE HAS BLUE-GREEN EYES. Takze jak to je?

Podle te logiky bych to rekl: HER EYES ARE BLUE-GREEN.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Pisete v clanku ze v souvislosti z barvami se nepouziva HAVE.

Ale pak tam mate: SHE HAS BLUE-GREEN EYES. Takze jak to je?

Podle te logiky bych to rekl: HER EYES ARE BLUE-GREEN.

Re:

Jo, myslel jsem to jinak – nepoužívá se HER EYES HAVE BLUE COLOR.
(její oči MAJÍ modrou barvu).
To, co jsem myslel, je v článku červeně a přeškrtle.

Ve větě SHE HAS BLUE EYES se HAVE pojí k očím, ne k té barvě. Tak to samozřejmě jde.

kesanocka

dobre veci pre zaciatocnikovn :-D

DIFERENCE

Dobrý den, existuje v angličtině, stejně jako v češtině, rozdíl mezi:

žlutozelený (tj. žlutý odstín zelené) × žluto-zlený (tj. žlutý a zelený)?

Co bych se mela učit nejdřive,když začinam s anglictinou?dd

Nefunguje mi kolečko. Neobjevují se ani slovíčka ani výslovnost.

Je prosím na otázku" What´s your favourite colour?" v pořádku odpověď: “It´s blue?” Děkuji.

Ano.
It's blue.

nebo prostě jen
Blue.
:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Ano.
It's blue.

nebo prostě jen
Blue.
:)

Díky MOC! :-) Krásnou neděli!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.