Help for English

Irregular Verbs: Section 2.1.5

Komentáře k článku: Irregular Verbs: Section 2.1.5

 

Dwell, jo knizni, posledni dobou jsem na nej dvakrat narazila a neumela :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Dwell, jo knizni, posledni dobou jsem na nej dvakrat narazila a neumela :oops:

Re:

A narazila jste na něj v knížce? :-)

Jé, mám radost z dalšího dílu,pracuji na tom intenzivně a podle Vás si předělávám můj osobní slovníček v Languabe Lab.Dokonce si troufám říci, že pod Vaším vedením už obstojně ovládám slovíčka a jejich tvary z lekcí 1 –10. Teda i díky mému oblíbenému programu Languabe Lab, Ten mě teda procvičí :shock:
Vaše metoda je geniální. Už se těším na další. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Jé, mám radost z dalšího dílu,pracuji na tom intenzivně a podle Vás si předělávám můj osobní slovníček v Languabe Lab.Dokonce si troufám říci, že pod Vaším vedením už obstojně ovládám slovíčka a jejich tvary z lekcí 1 –10. Teda i díky mému oblíbenému programu Languabe Lab, Ten mě teda procvičí :shock:
Vaše metoda je geniální. Už se těším na další. :-)

Re:

To mě těší :-)
Doufám, že se ale učíte pouze slovíčka s hvězdičkou, protože ta otatní ještě chvíli nebudete potřebovat :-)

Ne,ne učím se všechna, ale s rozhledem, hledám si k nim přirovnání, větičky, snažím se, kde bych je použila, a i když na ně už nebudu myslet, však oni tam někde v ústraní čekají a ve vhodný čes se mi připomenou, není to marná práce. já mám čas.
Ale samozřejmě slovíčka s hvězdičkou mají přednost a výhodu, že je už znám, jen ten minulý a předminulý čas a trpný rod k nim „přifařit“ a pak si to hlavně zapamatovat. A je vyhráno.
Samozřejmě, že se držím svého „levelu“, ale když posloucháte seriál tak také se snažíte rozumět a nikdy nevíte, kdy se vám tohle pilování hodí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Ne,ne učím se všechna, ale s rozhledem, hledám si k nim přirovnání, větičky, snažím se, kde bych je použila, a i když na ně už nebudu myslet, však oni tam někde v ústraní čekají a ve vhodný čes se mi připomenou, není to marná práce. já mám čas.
Ale samozřejmě slovíčka s hvězdičkou mají přednost a výhodu, že je už znám, jen ten minulý a předminulý čas a trpný rod k nim „přifařit“ a pak si to hlavně zapamatovat. A je vyhráno.
Samozřejmě, že se držím svého „levelu“, ale když posloucháte seriál tak také se snažíte rozumět a nikdy nevíte, kdy se vám tohle pilování hodí.

Re:

Např. slovíčko mow, já jsem holka z města, umíte si představit, jak žnu trávu?:) Ale je zajímavé, že tohle si moc dobře pamatuju, nebo hew, určitě nesekám ani neteesám a přesto vím, co to znamená. To je potěšující, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Re:

Např. slovíčko mow, já jsem holka z města, umíte si představit, jak žnu trávu?:) Ale je zajímavé, že tohle si moc dobře pamatuju, nebo hew, určitě nesekám ani neteesám a přesto vím, co to znamená. To je potěšující, ne?

Re: Re:

To jo. Nikdy nevíte, kdy se to bude hodit :-)

Když to nechcete, proč to chcete? Přihlaste se a budete nít všechna slovíčka jak na talíři. Tady to je.

Já první na výslovnost sahám na HFE. :-D

Moc Děkuji :-) Možná, že už v tom konečně budu mít uplně jasno 8-)

Re: Re:

Ne v televizi, ted si nejsem jista v cem to bylo, ale protoze jsme posledni dobou koukali hlavne na Ja, Claudius a Heroes, tak to asi bylo v Ja, Claudius a nebo to bylo ve filmu. Fakt nevim. Ale v knizce to urcite nebylo ted ctu detektivku od Gardnera a tam to urcite nebylo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re: Re:

Ne v televizi, ted si nejsem jista v cem to bylo, ale protoze jsme posledni dobou koukali hlavne na Ja, Claudius a Heroes, tak to asi bylo v Ja, Claudius a nebo to bylo ve filmu. Fakt nevim. Ale v knizce to urcite nebylo ted ctu detektivku od Gardnera a tam to urcite nebylo.

Re: Re: Re:

ono se používá ale i v jiném významu, a to už knižní není. Je to ve spojení DWELL ON sth – příliš se něčím zabývat.

S tím SPILL mě napadl idiom: SPILL THE BEANS! – vyklop to :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.