Help for English

Irregular Verbs: Section 2.3.1

Komentáře k článku: Irregular Verbs: Section 2.3.1

 

Bodá vlastně čmelák nebo ne? mě teda ještě nebodl žádnej… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Bodá vlastně čmelák nebo ne? mě teda ještě nebodl žádnej… :-D

Re:

Žihadlo má. Agresivní ale prý není. :-) Taky jsem od něj nikdy nedostal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Žihadlo má. Agresivní ale prý není. :-) Taky jsem od něj nikdy nedostal.

Re: Re:

Slysela jsem, ze kdyby clovek cmelaka nastval, ta by bodnul, teda cmelak ne clovek :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Bodá vlastně čmelák nebo ne? mě teda ještě nebodl žádnej… :-D

Re:

Já jsem zase slyšel, že kouše. Všechno to jsou ale určitě fámy. Chtělo by se to zeptat nějakého odborníka. Mimochodem, já mám čmeláky moc rád. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re:

Já jsem zase slyšel, že kouše. Všechno to jsou ale určitě fámy. Chtělo by se to zeptat nějakého odborníka. Mimochodem, já mám čmeláky moc rád. :)

Re: Re:

Já taky. Jsou to včelí medvídkové :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Štěpán
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Bodá vlastně čmelák nebo ne? mě teda ještě nebodl žádnej… :-D

Re:

Jako mladej kluk jsem je chytal na květinkách astra do ruku, do dlaně, a vím, že mě bodnul, nebo kousnul nevim … rozhodně nedoporučuji brát do ruky obvzlastě ty velký :o)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

Bodá vlastně čmelák nebo ne? mě teda ještě nebodl žádnej… :-D

Re:

Taky cekam, az me nejaky kousne, abych byl o zkusenost bohatsi, ale porad nic… :-)

Tady se ukazuje jak je HFE výchovné po všech stránkách, nejen angličtinu vás tu naučí, jěště i kousek zoologie a kdoví co všechno ještě.. :-D

HWK

Nejsem si jist, zda uz o nich byla rec, ale napadli mi
RUN, COME, BECOME (?)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 15 lety

HWK

Nejsem si jist, zda uz o nich byla rec, ale napadli mi
RUN, COME, BECOME (?)

Re: HWK

Ty budou v sekci 2.4.0, protože sice mají dva tvary stejné, ale je to první tvar a třetí (infinitiv a minulé příčestí). V sekci 2.1.0 / 2.2.0 / 2.3.0 jsou nepravidelná slovesa, která mají shodné tvary minulého času a příčestí minulého (tedy tvar druhý a třetí).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re:

Já jsem zase slyšel, že kouše. Všechno to jsou ale určitě fámy. Chtělo by se to zeptat nějakého odborníka. Mimochodem, já mám čmeláky moc rád. :)

Re: Re:

No v Saturninovi, Milous rve, ze ho kousla vcela a Saturnin mu rika, ale vcely nekousou mlady pane a Milous na to, ale me kousla :-) z toho odvozuju, ze ani cmelaci nekousou ale bodnou

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: HWK

Ty budou v sekci 2.4.0, protože sice mají dva tvary stejné, ale je to první tvar a třetí (infinitiv a minulé příčestí). V sekci 2.1.0 / 2.2.0 / 2.3.0 jsou nepravidelná slovesa, která mají shodné tvary minulého času a příčestí minulého (tedy tvar druhý a třetí).

Re: Re: HWK

Tak potom SHINE, WIN, HOLD, HANG no a samozrejme GET (ovsem pouze v BrE).

A pak jeste FEED, MEET, SHOOT, LEAD, ale u nich se spis samohlaska straci nez meni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 15 lety

Re: Re: HWK

Tak potom SHINE, WIN, HOLD, HANG no a samozrejme GET (ovsem pouze v BrE).

A pak jeste FEED, MEET, SHOOT, LEAD, ale u nich se spis samohlaska straci nez meni.

Re: Re: Re: HWK

Neztrácí se samohláska ale písmeno. Hláska a písmeno je něco jiného. Samohláska se mění.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: HWK

Neztrácí se samohláska ale písmeno. Hláska a písmeno je něco jiného. Samohláska se mění.

Re: Re: Re: Re: HWK

Sakra, tak to mate krutou pravdu! :-)
Dekuji za upozorneni a opravu…

Myslím,že jich bude také dost. Co make, light, shoe, sit, spit, strike, :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.