Help for English

Obecný test (pre-intermediate) #5

Komentáře k článku: Obecný test (pre-intermediate) 5

 

chybka

Jenom drobný překlep v 11. větě v řešení. Místo READ the airport → REACH

Řeka…

Myslím, že by šlo mít dům na břehu i na okraji řeky… Taky ale možná nemluvím česky, ale češtinou, já už nevím :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Joey vložený před 15 lety

Řeka…

Myslím, že by šlo mít dům na břehu i na okraji řeky… Taky ale možná nemluvím česky, ale češtinou, já už nevím :)

Re: Řeka…

Ale to je fakt… upravím to.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Jílek vložený před 15 lety

chybka

Jenom drobný překlep v 11. větě v řešení. Místo READ the airport → REACH

Re: chybka

opraveno, díky.

on the bank of the river

Dobrý den, měl bych dotaz ke členům. V 8. větě je napsáno, že bydlí v nějaké chalupě na pobřeží řeky. Proč je určitý člen v tom obřeží řeky, když ta řeka není nijak specifikována? Se to běžně používá s určitým členem, nebo by tam mohl být i neurčitý? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

on the bank of the river

Dobrý den, měl bych dotaz ke členům. V 8. větě je napsáno, že bydlí v nějaké chalupě na pobřeží řeky. Proč je určitý člen v tom obřeží řeky, když ta řeka není nijak specifikována? Se to běžně používá s určitým členem, nebo by tam mohl být i neurčitý? Díky

Re: on the bank of the river

on A BANK – na nějakém břehu, nevím na kterém.
ON THE BANK – prostě na břehu.

Řeka je specifikovaná tím THE, je tam přeci THE RIVER. Je to tedy nějaká řeka, kterou známe, např. ta řeka, která teče naším městem apod.

juchuuuuuu :shock: za 100%

95% – oprava na poslední chvíli jako vždy, asi se příště budu spoléhat spíš na instinkt :-D

chyba nebo ne?

u 10)Já odpověděla špatně IS IT.Vaše vysvětlení u správné odpovědi IT IS: s časem používáme zájmeno IT, tedy IT IS. Slovosled zde bude právě tento, protože je to nepřímá otázka, neptáme se vedlejší větou WHAT TIME IT IS ale hlavní větou DO YOU KNOW. Slovosled vedlejší věty tedy bude oznamovací.

Nemá to být s tou vedlejší větou WHAT TIME IS IT? a né IT IS? Díky za odpověď

Re: Re: Re: Řeka…

Co Vás vedlo se k tomu vyjadřovat, když se Vám to nelíbí? Mě naopak velmi pomáhají. Takže za ně děkuji

ot. 16

V otáze 16 je: If he were… Nemělo by tam být was? Pokud ne, proč je tam were?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miisuulee vložený před 14 lety

ot. 16

V otáze 16 je: If he were… Nemělo by tam být was? Pokud ne, proč je tam were?

Re: ot. 16

Dívala jsem se, že k tomuto tématu jste se vyjadřovali už dříve, dotaz beru zpátky :-D

60% nic moc :-(

Chtěla bych se zeptat na větu č. 11. V učebnici STEP BY STEP 2 máme get s předložkou in ve významu přijet/vjet do nádraží. The train got in just after eleven o´clock. Proto jsem myslela, že v této větě get s předložkou to nemůže být.

Re:

nevidím, co mají uvedené věty společného. Když vlak přijede do nádraží je přece zcela něco jiného, než když někomu řeknete, ať zavolá, až se dostane na letiště.

GET TO je zcela normální vazba, znamenaá, že někdo někam přijde, přijede apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.