Help for English

Numbers and grammar #1

Komentáře k článku: Numbers and grammar #1

5 otázka je nej …

Možnost zvolit Triceratops je naprosto geniální :-D :o

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 11 lety

:-) pěkný testík!
mám jeden dotaz: u té 1 je, že pokud je to číslo větší jako 1, následuje podt. jm. v množném, u 6 si to taky takhle můžeme říct? že je to větší než 1, tudíž tam bude pounds? :?:

Re:

Ano, víceméně. Ale u zlomků je to trochu jiné než u desetinných čísel. Máte-li zlomek s hodnotou menší než jedna, následuje většinou OF + podst. jméno (three quarters of an hour). Má-li hodnotu větší než jedna, je za tím množné číslo (two and three quarters hours).

Desetinná čísla víceméně následuje vždy množné číslo: 0.2 hours, 2.5 hours, 1.2 hours.

co je to ten triceratops? nikde to nemůžu najít!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 11 lety

co je to ten triceratops? nikde to nemůžu najít!

Re:

Zkuste google images, tam je obrázků triceratopse skoro čtvrt milionu. :-)

Re: Re:

tjj, mně přišlo, že to zní jako ti pravěcí …zvířata :-D fakt dobré! díky

Pěkný testík, ale ne tak můj výsledek – to je pěkná bída :-(

Nevím proč, ale myslela jsem si, že ‚python‘ má něco společného s cirkusem, tak jsem musela do slovníku zjistit, co má vlastně na tom záchodě :-D :-D

Re: Re:

chtěl sem se tedy zeptat half an hour se tedy za zlomek nepovažuje třeba ve větě It took me half an hour to clean my room. Ale kdybych měl třeba I needed a/one half of a litre of water. tak tady se to za zlomek považuje? pochopil jsem to správně?

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.