Help for English

Comparison #2

Komentáře k článku: Comparison 2

 

Re: zdravim

Jak to, že to tam není napsané? Je tam jasně uvedené, co by v tomto případě GREENER znamenalo.

Re: Re: zdravim

je tam napsané, že to neznamená, že je něco zelenější než, ale že je to SPÍŠE ZELENÉ NEŽ. Vy to tam nevidíte???

Eh, interesting. Comparison 1. 100%, comparison 2. 0%. Something doesn't add up.. :shock:

and I have got only 50 pct…:--(

Šlo by v poslední větě i TO HAVE CLIMBED the mountain?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monkey vložený před 14 lety

Šlo by v poslední větě i TO HAVE CLIMBED the mountain?

Re:

Sko0r nie pretoze je tam minuly cas vyjadreny s tym became, mozno by islo: He is the last man to have climbed it. ale niesom si isty

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monkey vložený před 14 lety

Šlo by v poslední větě i TO HAVE CLIMBED the mountain?

Re:

No, myslím, že se to tak nepoužívá. Se superlativem či řadovou číslovkou FIRST/LAST apod. se takto pojí jen obyčejný infinitiv.

Zkoušel jsem si to pro jistotu i vygooglovat:
„became the oldest man to climb“ (103000)
„became the oldest man to have climbed“ (3)

Díky.
Mimochodem, ten poměr je pouze 30 : 3. Těch 103000 google skutečně napíše, ale když začnete proklikávat stránky s nalezenými odkazy, tak si to „rozmyslí“ a číslo změní na 30.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monkey vložený před 14 lety

Díky.
Mimochodem, ten poměr je pouze 30 : 3. Těch 103000 google skutečně napíše, ale když začnete proklikávat stránky s nalezenými odkazy, tak si to „rozmyslí“ a číslo změní na 30.

Re:

Špatně to samozřejmě není, např. ve formální angličtině to použít jde. V hovoru byste zněl trošku neohrabaně.

u té 8 otázky:
By 1200, York was …

To by 1200 znamená?: okolo 12 století (tou dobou), či do té doby (do roku 1200)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

u té 8 otázky:
By 1200, York was …

To by 1200 znamená?: okolo 12 století (tou dobou), či do té doby (do roku 1200)?

Re:

není to ani OKOLO ani AŽ DO. Předložka BY se používá ve významu ‚tou dobou‘. DOslova to v případě 12. stol. nepřeložíte. Znamená to, že když začalo 12. stol, něco už tak bylo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

není to ani OKOLO ani AŽ DO. Předložka BY se používá ve významu ‚tou dobou‘. DOslova to v případě 12. stol. nepřeložíte. Znamená to, že když začalo 12. stol, něco už tak bylo.

Re: Re:

tím okolo jsem myslel tou dobou, uvedl jsem to i do závorky, jinak mockrát díky, as usual

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

Re: Re:

tím okolo jsem myslel tou dobou, uvedl jsem to i do závorky, jinak mockrát díky, as usual

Re: Re: Re:

omlouvám se, závorku jsem ve spěchu přehlédl.

u 6 píšete: byla spíše zelená než žlutá – používáme MORE příd. jméno, nehledě na to, zda se jedná o krátké či dlouhé přídavné jméno.
Může se to more + příj. jméno použít i s přij. j. jinýmy než barvy?
He is not clever, more witty.
nebo bychom zde použili normálně rather?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

u 6 píšete: byla spíše zelená než žlutá – používáme MORE příd. jméno, nehledě na to, zda se jedná o krátké či dlouhé přídavné jméno.
Může se to more + příj. jméno použít i s přij. j. jinýmy než barvy?
He is not clever, more witty.
nebo bychom zde použili normálně rather?

Re:

Bylo by to HE IS MORE WITTY THAN CLEVER.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.