Help for English

BUSINESS 05: Jak napsat anglický email

Komentáře k článku: BUSINESS 05: Jak napsat anglický email

Skvělý. A ten obrázek s tím zavináčem, to prostě nemá chybu :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 10 lety

Skvělý. A ten obrázek s tím zavináčem, to prostě nemá chybu :-D

Re:

Dík, snad už lidi nezapomenou, jak číst zavináč :-)
(teda ti, kteří to nevěděli…)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Re:

Dík, snad už lidi nezapomenou, jak číst zavináč :-)
(teda ti, kteří to nevěděli…)

Re: Re:

inu, někteří ho čtou jako „at“ a jiní zase jako „pickled herring“… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 10 lety

inu, někteří ho čtou jako „at“ a jiní zase jako „pickled herring“… :-D

Re: Re: Re:

už jsem slyšel taky: „er (ehm), you know, that thing in the middle…“
A právě pro tyto případy je zde ilustrace :-)

Super

Moc hezký článek, pro mě velice užitečný. :) Mám ale pár nesrovnalostí.

1.) Píší se opravdu v češtině cifry stylem 1.234,56? Mě tam ta tečka přijde navíc. S tou čárkou co tam pak ještě to vypadá tak zvláštně, nečesky…

2.) Vždycky nevím jestli napsat Yours Sincerery, nebo Sincerery Yours. Možné je obojí, ne?

3.) Když napíšu třeba to Yours Sincerery, kam pak napsat to svoje jméno? Hnedka za to, nebo až na další řádek? V potaz se pak ještě asi musí brát jestli tam je ta čárka, nebo ne, že?

Díky.

Ach jo, zrovna teď jsem musela psát formální dopis (jenom do školy), a už ho mám hotovej. Ale aspoň vím, co dělám špatně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 10 lety

Super

Moc hezký článek, pro mě velice užitečný. :) Mám ale pár nesrovnalostí.

1.) Píší se opravdu v češtině cifry stylem 1.234,56? Mě tam ta tečka přijde navíc. S tou čárkou co tam pak ještě to vypadá tak zvláštně, nečesky…

2.) Vždycky nevím jestli napsat Yours Sincerery, nebo Sincerery Yours. Možné je obojí, ne?

3.) Když napíšu třeba to Yours Sincerery, kam pak napsat to svoje jméno? Hnedka za to, nebo až na další řádek? V potaz se pak ještě asi musí brát jestli tam je ta čárka, nebo ne, že?

Díky.

Re: Super

1) v češtině je přece tečka nebo mezera… tedy doufám :-)
2) možností je určitě víc
3) až na další řádek

Naprosto perfektní článek. Hned jsem si pár obratů poznamenal a budu se snažit uplatnit.

Re: Super

1) v češtině je přece tečka nebo mezera… tedy doufám :-)
2) možností je určitě víc
3) až na další řádek

Re: Re: Super

Tečka si myslím, že se nepíše.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Rymeš vložený před 10 lety

Re: Re: Super

Tečka si myslím, že se nepíše.

Re: Re: Re: Super

Jsem si jist, že tečku je také možno psát, ale nemá myslím cenu řešit české psaní číslic v článku o emailech.

Jdu tedy tu tečku smazat, rozhodně to není nic důležitého :-)

Jů to je zase krásně dlouhý článek – vyčerpávající a užitečný. Jen mít ten čas všechno nastudovat. :-D

Opravdu moc pěkný článek, už se těším na pokračování. Děkujeme :-)

Přínosný článek, díky. V e-amilech používm obraty co jsem odkoukal z příchozích e-mailů. Nedávno jsem napsal odpověď na e-mail kde jsem uvedl že jsem kontaktní osobou z naší firmy. Odpověd (nerodilý „mluvčí“) začínal „Good morning,**
Pleased to meet you“**.
Standard v mluvě ale v e-amilu jsem to viděl poprvé, možná proto že se zas tak často v e-mailu nepředstavuji. Co vy na tento obrat?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Therabit vložený před 10 lety

Přínosný článek, díky. V e-amilech používm obraty co jsem odkoukal z příchozích e-mailů. Nedávno jsem napsal odpověď na e-mail kde jsem uvedl že jsem kontaktní osobou z naší firmy. Odpověd (nerodilý „mluvčí“) začínal „Good morning,**
Pleased to meet you“**.
Standard v mluvě ale v e-amilu jsem to viděl poprvé, možná proto že se zas tak často v e-mailu nepředstavuji. Co vy na tento obrat?

Re:

Inu, pravdou je, že email a dopis jsou docela rozdílné a email je obecně méně formální.
Někdo bere email jako chat nebo rozhovor.
Ten člověk jednoduše reagoval na to, že jste se mu představil.
Proto napsal, že ho těší.
Sice to není rozhodně formální, ale v emailech se můžete setkat se spoustou spojení, která byste rozhodně nečekal.
Na druhou stranu je však důležité si uvědomit, že na druhé straně můžete narazit na člověka, který prostě vyžaduje určitou formalitu i v emailu.
Proto je lepší (jak píši v článku) být spíše více formální. Po několika emailech zjistíte, jak moc nebo málo je formální váš emailový partner, a tomu se můžete jednoduše přizpůsobit :-)

Re:

Inu, pravdou je, že email a dopis jsou docela rozdílné a email je obecně méně formální.
Někdo bere email jako chat nebo rozhovor.
Ten člověk jednoduše reagoval na to, že jste se mu představil.
Proto napsal, že ho těší.
Sice to není rozhodně formální, ale v emailech se můžete setkat se spoustou spojení, která byste rozhodně nečekal.
Na druhou stranu je však důležité si uvědomit, že na druhé straně můžete narazit na člověka, který prostě vyžaduje určitou formalitu i v emailu.
Proto je lepší (jak píši v článku) být spíše více formální. Po několika emailech zjistíte, jak moc nebo málo je formální váš emailový partner, a tomu se můžete jednoduše přizpůsobit :-)

Tak jak píšete, během pár e-mailů se míra (ne)formality vyjasní jenže tady se jednalo úvodní e-mail a nebyl jsem si jist. Díky

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.