Help for English

The Solar System (sluneční soustava)

Komentáře k článku: The Solar System (sluneční soustava)

 

Jé, to je perfektní

ani nevíš jak ses trefil do mých aktivit, zrovna nedávno jsem na British Council narazila na takový testík, kde bylo třeba přiřadit výklad k jednotlivým planetám.
Dívala jsem se i na okruh slovní zásoby a možná jsi mohl zmínit i Mléčnou dráhu, člověk hned dostane chuť na něco mlsného :-D
No a ty odkazy na Wikipedii, to je bomba.

Super

Super, astronomie je mým dalším velkým koníčkem. Nicméně do teď jsem ale tu výslovnost planet neznal. :oops:

Akorát nevím, když už tam je Pluto, proč tam nejsou i zbylé PLANETKY. Pluto mezi planety přeci už nějaký ten pátek nepatří a planetek jako je pluto je v naší sluneční soustavě spousta. :)

Pokud by se ti chtělo někdy napsat něco víc o astronomii, tak bych ti mohl zkusit vypsat nějaké české pojmy co by jsi tam mohl dát. Třeba měsíce planet, či jiná tělesa (asteroidy, mlhoviny, kvasary, galaxie, hvězdokupy, neutronové hvězdy atd).

Astronomii zdar! :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

Super

Super, astronomie je mým dalším velkým koníčkem. Nicméně do teď jsem ale tu výslovnost planet neznal. :oops:

Akorát nevím, když už tam je Pluto, proč tam nejsou i zbylé PLANETKY. Pluto mezi planety přeci už nějaký ten pátek nepatří a planetek jako je pluto je v naší sluneční soustavě spousta. :)

Pokud by se ti chtělo někdy napsat něco víc o astronomii, tak bych ti mohl zkusit vypsat nějaké české pojmy co by jsi tam mohl dát. Třeba měsíce planet, či jiná tělesa (asteroidy, mlhoviny, kvasary, galaxie, hvězdokupy, neutronové hvězdy atd).

Astronomii zdar! :)

Re: Super

Pluto tam není od roku 2006 (což není tak dávno), před tím patřilo mezi planety. Proto jsem ho tam dal.

Neměl jsem v úmyslu přidávat planetky a jiná tělesa. Protože by toho bylo (za A) zbytečně moc a (za B) tomu zase tolik nerozumím.

Tento článek je zde zde dvou důvodů:
- výslovnost planet naší sl.soustavy (včetně Pluta)
- fáze měsíce

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re: Super

Pluto tam není od roku 2006 (což není tak dávno), před tím patřilo mezi planety. Proto jsem ho tam dal.

Neměl jsem v úmyslu přidávat planetky a jiná tělesa. Protože by toho bylo (za A) zbytečně moc a (za B) tomu zase tolik nerozumím.

Tento článek je zde zde dvou důvodů:
- výslovnost planet naší sl.soustavy (včetně Pluta)
- fáze měsíce

Re: Re: Super

Omlouvám se, beru zpět, nevšiml jsem si, že to tam je o tom vyřazení napsané.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Jé, to je perfektní

ani nevíš jak ses trefil do mých aktivit, zrovna nedávno jsem na British Council narazila na takový testík, kde bylo třeba přiřadit výklad k jednotlivým planetám.
Dívala jsem se i na okruh slovní zásoby a možná jsi mohl zmínit i Mléčnou dráhu, člověk hned dostane chuť na něco mlsného :-D
No a ty odkazy na Wikipedii, to je bomba.

Re: Jé, to je perfektní

Mléčnou dráhu jsem dopsal.:-)

Re: komentář

Dokonce měl být na Silvestra, škoda, že nevyšlo počasí.

Jů,mléčná dráha – milky way. To si budu pamatovat (podle tyčinek :-D)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anta01 vložený před 14 lety

Jů,mléčná dráha – milky way. To si budu pamatovat (podle tyčinek :-D)

Re:

Teda Milky Way.

přivlastňování

Jak je to ? Četla jsem Jupiter's moons, Saturn's rings, ale satellite of Mars – tady by bylo Mars's satellite asi dost krkolomné.
Tedy se může použít apostrof a s, nebo vazba s of?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

přivlastňování

Jak je to ? Četla jsem Jupiter's moons, Saturn's rings, ale satellite of Mars – tady by bylo Mars's satellite asi dost krkolomné.
Tedy se může použít apostrof a s, nebo vazba s of?

Re: přivlastňování

oboje

rozkošný článek!

děkuji za článek a vaše zkušenosti s chybami studentů, na které články zaměřujete.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.