Help for English

Minulý čas #2: pravidelná slovesa

Komentáře k článku: Minulý čas #2: pravidelná slovesa

Nemůžu si pomoci,

musím zase chválit.Omlouvám se, ale zase mne nadchla novinka, kterou nás tak dobře naučíte výslovnost. Pomalý a rychlý způsob výslovnosti je prostě další bezvadný nápad. Kde se to ve Vás bere? :shock: I po těch letech přicházíte na nové a nové nápady. A vynikající, protože málokdy jsou slovesa ve výslovnosti i v minulém tvaru – kromě Vašeho Language Lab :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 9 lety

Nemůžu si pomoci,

musím zase chválit.Omlouvám se, ale zase mne nadchla novinka, kterou nás tak dobře naučíte výslovnost. Pomalý a rychlý způsob výslovnosti je prostě další bezvadný nápad. Kde se to ve Vás bere? :shock: I po těch letech přicházíte na nové a nové nápady. A vynikající, protože málokdy jsou slovesa ve výslovnosti i v minulém tvaru – kromě Vašeho Language Lab :-D

Re: Nemůžu si pomoci,

Za chválení se neomlouvejte. Díky! Jsem rád, že Vás novinka zaujala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 9 lety

Nemůžu si pomoci,

Re: Nemůžu si pomoci,

ano, to je opravdu vynikající nápad a navíc jsou moc pěkné ty ikonky :)

´Vynikající

Mile mě překvapila vzorová četba celých vět.To je přesně to, co při svém studiu potřebujeme, protože špatná výslovnost se špatně odnaučuje. Děkuji.

Také moc děkuji za pomalé přehrávání výslovnosti. :-)

Supr supr :) Jen to deeeenced mi znoví v u uších :) To ale není nic osobního proti Markovi of course :--)

Poprvé jsem měla možnost porovnat pomalé a normální(asi) mluvení.No, trochu šok.Je to výborný nápad,je vidět, že vám na nás, začátečnících, záleží.Díky. :-D

Dobrý den Marku dá se v anglické větě poznat jestli se jedná o muže nebo ženu?Např. I walked to work.
šel jsem-šla jsem
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 9 lety

Dobrý den Marku dá se v anglické větě poznat jestli se jedná o muže nebo ženu?Např. I walked to work.
šel jsem-šla jsem
Děkuji

Re:

Ne, v první osobě takové rozlišení není. Je jen ve třetí osobě a to prostřednictvím osobních zájmen HE / SHE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Re:

Ne, v první osobě takové rozlišení není. Je jen ve třetí osobě a to prostřednictvím osobních zájmen HE / SHE.

Re: Re:

Aha děkuji.Tak se vlastně nedá poznat kdo z té práce pěšky šel.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 9 lety

Re: Re:

Aha děkuji.Tak se vlastně nedá poznat kdo z té práce pěšky šel.

Re: Re: Re:

Až když si poslechnete nahrávku podle hlasu. :-)

a ako viem ze ktora samohlaska je prizvucna a neprizvucna :P

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 9 lety

a ako viem ze ktora samohlaska je prizvucna a neprizvucna :P

Re:

ne přízvučná a nepřízvučná, ale znělá a neznělá.

Znělé jsou ty, k jejichž vyslovení potřebujete hlasivky
(b, d, r, l, m, n, v, z, ž…)

Neznělé jsou ty, při jejichž vyslovení jsou hlasivky v klidu
(t, s, š, k, p, f…)

Velmi mi to pomohlo i v skole

..

Mňa by zaujímalo, aký je rozdiel v použití slov yard / garden…
Keby bola veta napísaná štýlom The children played in the garden. , zmenil by sa nejak význam, či je v podstate jedno čo z toho použijem?

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.