Help for English

Časová určení v minulosti

Komentáře k článku: Časová určení v minulosti

 

jo dobry :-D

Kdybych chtěl říci:Narodil jsem se před rokem 1989. trochu váhám, ale sem bych asi použil before, že?
Dík

Re:

Ano, přesně tak.

Re: Okénka.

jestli máte obraz roztažený úplěn do krajů, je to možné. Při běžném rozlišení by se to ale stávat nemělo.

Dobrý den.
Potřeboval bych vyjádřit něco jako „včera bylo pozdě“ Lze říci It was late yesterday, nevím jestli to není takové to Čecho/Engliš

Re: Re: dotaz

O kurzy, pokud byste je pořádali, by byl jistě obrovský zájem. Zřejmě by se na všechny nedostalo. Učit se s tak výborným učitelem alespoň týden, by byla pro nás velká pocta a také bychom se hodně naučili. Já jsem měla štěstí při svém pobytu na Maltě na výborného učitele a od té doby mám angličtinu ráda. Jen lituji, že jsem se nemohla učit v mladším věku, protože nyní je to náročnější na čas.

after

muzu pouzit after few {years|days|hou­rs|etc} kdyz chci hovorit o minulosti, ktera se udala nekolik {let|dnu|hodin|atp} po case vyplivajicim z kontextu?

Re: vcera bylo pozde

no, ja bych to napsal jeste vice cecho.
Yesterday it (just) was late.

casove urceni muze byt na zacatku vety a ‚late yesterday‘ zno opravdu divne, spise jako ‚vcera pozde vecer‘

Re: after

after A FEW… nebo spíše A FEW … LATER.

chcem sa len spytat, preco nepokracujes v tvoreni dalsich lekcii????

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kurinec vložený před 14 lety

chcem sa len spytat, preco nepokracujes v tvoreni dalsich lekcii????

Re:

Velká pracovní vytíženost. Určitě ale pokračovat budu. Asi ale až po zkouškovém období.

Re: Re:

vdaka za info

je to fakt moc dobry :-)

Re:

velmi mi tato verze pomha dekuji

I am delighted.

This site is perfect. I am here first once . But I can not stop … :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.