Help for English

Jak používat službu PayPal

Komentáře k článku: Jak používat službu PayPal

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zerog vložený před 14 lety

Nezapomínejte ale na to, že při každém transféru si z té částky PayPal neco ukrojí.

Re:

Pokud máte klasický účet a normálně jen platíte, tak si PayPal nic neukrojí.

Firemní účty a přijímání plateb je něco jiného…

Re:

Nevím jestli jste se dočetla,že prodejci na ebay taky strhnou slušnou častku z prodejní ceny (v řádu 100-ek)…a příjem peněz přes paypal na ebay cca 3,5%…ale pokud prodáváte zboží z US nebo UK tak to jsou zanedbatelné položky…

HELP (Card Statement)

Chci si si nechat ověřit mou kartu abych mohl uskutečňovat vransakce o větších částkách.

V článku, Romane, píšete:
„Vy si musíte zkontrolovat číslo této transakce, které začne čtyřmístným kódem a pak písmeny PAYPAL (např.: 1234PAYPAL–). Tento kód musíte zadat zpět do svéhu účtu na stránkách PayPal.“

Moje otázka: KDE MÁM HLEDAT ONO >ČÍSLO TRANSAKCE

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 14 lety

HELP (Card Statement)

Chci si si nechat ověřit mou kartu abych mohl uskutečňovat vransakce o větších částkách.

V článku, Romane, píšete:
„Vy si musíte zkontrolovat číslo této transakce, které začne čtyřmístným kódem a pak písmeny PAYPAL (např.: 1234PAYPAL–). Tento kód musíte zadat zpět do svéhu účtu na stránkách PayPal.“

Moje otázka: KDE MÁM HLEDAT ONO >ČÍSLO TRANSAKCE

Re: HELP (Card Statement)

V mailu od mého „platebního kámoše“ mi došlo:
„Check your card statement and look for a charge from ‚PayPal‘ with a 4-digit code next to it“

Nějak se neumím zorientovat v pojmu „card statement“ – co to vlastně je a kde ho najdu???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 14 lety

Re: HELP (Card Statement)

V mailu od mého „platebního kámoše“ mi došlo:
„Check your card statement and look for a charge from ‚PayPal‘ with a 4-digit code next to it“

Nějak se neumím zorientovat v pojmu „card statement“ – co to vlastně je a kde ho najdu???

Re: Re: HELP (Card Statement)

Najdete to na VÝPISU Z ÚČTU, nebo spíše na výpisu transakcí ke kartě. Pokud máte internetové bankovnictví, tak to tam najdete v podstatě okamžitě, pokud vám chodí pouze papírové výpisy, musíte si počkat…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re: Re: HELP (Card Statement)

Najdete to na VÝPISU Z ÚČTU, nebo spíše na výpisu transakcí ke kartě. Pokud máte internetové bankovnictví, tak to tam najdete v podstatě okamžitě, pokud vám chodí pouze papírové výpisy, musíte si počkat…

Re: Re: Re: HELP (Card Statement)

Aha! Tak už v tom mám jasno. Dík.
Teď mám akorát problém v tom, že na e-bankingu nemám nic takového jako „výpis transakcí ke kartě“ a když se podívám do pohybů účtu, tak tam tu paypalovou malou transakci nevidím. Ale jak píše paypal „If you don't see the charge right away, don't worry – sometimes it takes a few days to show up“

Jelikož jsem to začal řešit teprve včera, asi ješte ‚a few days‘ počkám…

Jak by řekl Treebeard z Pána prstenů: „Don't be hasty.“
:-)

Ale už alespoň vím kde hledat. Ještě jednou dík!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 14 lety

Re: Re: Re: HELP (Card Statement)

Aha! Tak už v tom mám jasno. Dík.
Teď mám akorát problém v tom, že na e-bankingu nemám nic takového jako „výpis transakcí ke kartě“ a když se podívám do pohybů účtu, tak tam tu paypalovou malou transakci nevidím. Ale jak píše paypal „If you don't see the charge right away, don't worry – sometimes it takes a few days to show up“

Jelikož jsem to začal řešit teprve včera, asi ješte ‚a few days‘ počkám…

Jak by řekl Treebeard z Pána prstenů: „Don't be hasty.“
:-)

Ale už alespoň vím kde hledat. Ještě jednou dík!

Re: Re: Re: Re: HELP (Card Statement)

V tom internetbankingu to může být na různých místech.

Doporučuji zavolat do banky a zeptat se na to. Určitě vám poradí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 14 lety

Re: Re: Re: HELP (Card Statement)

Aha! Tak už v tom mám jasno. Dík.
Teď mám akorát problém v tom, že na e-bankingu nemám nic takového jako „výpis transakcí ke kartě“ a když se podívám do pohybů účtu, tak tam tu paypalovou malou transakci nevidím. Ale jak píše paypal „If you don't see the charge right away, don't worry – sometimes it takes a few days to show up“

Jelikož jsem to začal řešit teprve včera, asi ješte ‚a few days‘ počkám…

Jak by řekl Treebeard z Pána prstenů: „Don't be hasty.“
:-)

Ale už alespoň vím kde hledat. Ještě jednou dík!

Re: Re: Re: Re: HELP (Card Statement)

Tak jsem se už dočkal a už jsem verified.
Těch jejich „a few days“ byly tři dny.
Dík.

Re: limit lift

bankovní výpis myslím neberou, potřebujete třeba účet za elektriku, plyn, vodu nebo pevnou linku apod. Myslím, že to tam mají jasně napsané. Tohle jsem ale prováděl už před několika lety, tak nevím.

Jinak s penězi by mělo jít normálně nakládat snad s výjimkou převodu na vlastní bankovní účet. Tedy platby v obchodech apod. by měly být umožněny.

Re: Re: limit lift

To chtějí, když ti na PayPal účet chodí hodně peněz. Obyčejný uživatel to nemusí řešit, když přes PayPal prostě platí v obchodech apod. Ale když někdo podniká a chodí mu tam peníze od zákazníků, je ze zákona nutné, aby toto nebylo anonymní. Prostě není možné si anonymně zřídit bankovní účet. V každé bance po Vás budou chtít alespoň dva doklady totožnosti. PayPal v tom jednoduchém pojetí je bez těchto povinností, ale jakmile to překročí nějakou mez, i oni to musí vyžadovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: limit lift

To chtějí, když ti na PayPal účet chodí hodně peněz. Obyčejný uživatel to nemusí řešit, když přes PayPal prostě platí v obchodech apod. Ale když někdo podniká a chodí mu tam peníze od zákazníků, je ze zákona nutné, aby toto nebylo anonymní. Prostě není možné si anonymně zřídit bankovní účet. V každé bance po Vás budou chtít alespoň dva doklady totožnosti. PayPal v tom jednoduchém pojetí je bez těchto povinností, ale jakmile to překročí nějakou mez, i oni to musí vyžadovat.

Re: Re: Re: limit lift

Aha, no jo, tak to já ani nevím, protože ho používám pouze pro placení nákupů :-) Proto to ani nemám v článku, ale dobré vědět. Dík :-)

Mohla bych se zeptat jak zrušit účet paypal? Vůbec na to nemůžu přijít. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Majulis vložený před 13 lety

Mohla bych se zeptat jak zrušit účet paypal? Vůbec na to nemůžu přijít. Děkuji

Re:

A proč ho potřebujete zrušit? Já si nejsem jistý, jestli to jde… ale není to myslím třeba.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Majulis vložený před 13 lety

Mohla bych se zeptat jak zrušit účet paypal? Vůbec na to nemůžu přijít. Děkuji

Re:

Už jsem to našel. V nabídce MY ACCOUNT klikněte na záložku PROFILE (sice se vám v roletce otevřou nějaké cca 4 možnosti, ale klikněte nahoru přímo na to slovo PROFILE).

Uvidíte tři sloupce. V tom vlevo, ACCOUNT INFOMATION, pak najdete CLOSE ACCOUNT.

Právě jsem přes paypal zaplatil svoji první transakci. Udělal jsem to ale bez registrace.

Co mě dost překvapilo, že po mě nechtěl nikdo žádné potvrzení. To tedy prakticky znamená, že stačí, když někde ztratím kartu a ten kdo jí najde mi jí může částečně vybrat i když nezná pin.

Co je na té službě teda bezpečného? :(

Nebo si ten paypal porovnal třeba ty kontaktní informace co jsem tam zadal?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.