Help for English

Word formation #6

Komentáře k článku: Word formation 6

 

I am staring at my score in disbelief :--O 100 pct

90% jsem si říkala, že threatly zní hodně divně, ale v tu chvíli mě nic lepšího nenapadlo :D
díky za test :)

testík

70% díky, super testík
osmička je dobrý chyták, ale odhalil jsem ho :)

80 %. Ty těžší mám dobře a ty lehké jako např. SPEEDY mám špatně.

Díky za test :)

Snad bude i advanced testík.

tentokrát jsem dojel na spelling 80% :oops:

100% :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 14 lety

80 %. Ty těžší mám dobře a ty lehké jako např. SPEEDY mám špatně.

Díky za test :)

Snad bude i advanced testík.

Re:

Já měl sice speedy dobře, ale s vazbou „speedy recovery“ jsem se setkal poprvé až v tomto testu.
Chybu jsem udělal v tom threaten – řeknu si to nahlas dobře, ale napíšu to blbě :-(.

spatny spelling me srazil na kolena.50%

Já zas napsal, že drogy jsou „highly addictible“ – takový nesmysl :-) Takže 90 procent

Re:

ne, když jste v nemocnici jako pacient, je IN HOSPITAL – britská angličtina, IN THE HOSPITAL – americká angličtina

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mm
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

ne, když jste v nemocnici jako pacient, je IN HOSPITAL – britská angličtina, IN THE HOSPITAL – americká angličtina

Re: Re:

Díky, příště nahlédnu nejdřív do slovníku (je to tam), než budu klást otázky :-) Ale třeba se z toho poučí i někdo jiný než jen já :-)

U šestky jsem vymyslela nové slovo – senseful
:oops:
a u vrčícího psa (9) jsem udělala chybu po asi ticící.
Threatningly versus threateningly. Mám asi dislexii a nemůžu si tohle specifické slovo zapamatovat.
Existuje něco jako mnemotechnická pomůcka aby mi to jednou provždy zůstalo v hlavě?
Děkuji mnohokrát

Everyone was looking at him in disbelief. – tohle je vazba, nebo záleží na kontextu? Napsala jsem to kladně ( … in belief), přičemž jsem si představila situaci, kdy se v práci řeší situace a jeden kolega představuje řešení, o kterém všichni doufají, že bude správné. :D

ano, IN DISBELIEF je vazba. Znamená ‘nevěřícně’.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.