Help for English

Czenglish Alert #6

Komentáře k článku: Czenglish Alert 6: Způsob, jak

 

Typická chyba

Tak tuhle chybu jsem dělal ještě nedávno a vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být špatně!!

Ještě že máme HFE!! :)

Tak tohle byla trefa do černého… Teď se to jen odnaučit… Díky!

Už je tady! Taky jsem schopen bohužel ještě toto říci. Ale teď už si okamžitě uvědomím, že je to špatně a opravím se. Začíná mi to docházet.

A co přidat do Czechenglish Alert například větu typu: It sounds good for me? Správně: It sounds good to me. Vím o hodně lidech, kterým se to plete.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dr.rain vložený před 13 lety

A co přidat do Czechenglish Alert například větu typu: It sounds good for me? Správně: It sounds good to me. Vím o hodně lidech, kterým se to plete.

Re:

Jinak díky za článek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dr.rain vložený před 13 lety

A co přidat do Czechenglish Alert například větu typu: It sounds good for me? Správně: It sounds good to me. Vím o hodně lidech, kterým se to plete.

Re:

To je prostě chyba, ale ne Czenglish… nemyslím, že by byla způsobena interferencí českého jazyka.

Díky za článek, tohle je jedna z mých nejčastějších chyb! Nejlepší je, že jsem ještě donedávna ani netušila, že je to chyba :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.