Help for English

Píšeme čísla: Three or 3?

Komentáře k článku: Píšeme čísla: Three or 3?

 

Tak to je opět bomba! :-D Takové téma jsem ještě nikde nenašla. Hodně užitečné!Jako vždycky SUPER!Díky moc :-)

Určitě zajímavý článek. Ale vzhledem k tomu, že netuším ani, jak by to mělo být v češtině a píšu to, jak mi zrovna napadne, nemyslím, že by na tom byli Angličani líp. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka68 vložený před 13 lety

Určitě zajímavý článek. Ale vzhledem k tomu, že netuším ani, jak by to mělo být v češtině a píšu to, jak mi zrovna napadne, nemyslím, že by na tom byli Angličani líp. :-D

Re:

No, zrovna na takové věci se myslím dost dbá, aby člověk uměl psát kvalitně. Zvyklostmi v češtině si nejsem tak jistý, ale myslím že věta „Mám 1 otázku“ by Vám v českém slohu také neprošla. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

No, zrovna na takové věci se myslím dost dbá, aby člověk uměl psát kvalitně. Zvyklostmi v češtině si nejsem tak jistý, ale myslím že věta „Mám 1 otázku“ by Vám v českém slohu také neprošla. :-)

Re: Re:

Můžu potvrdit, co napsal Marek. Čeština se v tomto případě řídí podobnými pravidly jako angličtina. Pokud text má mít nějakou kvalitu, tak si nemůžete dovolit psát číslice na začátek věty a malá čísla se píšou taky pouze slovy.

Tak to je něco, co mě dosud ani nenapadlo jako téma k zamyšlení… Ale je to logické, takže to snad nebude dělat problémy :-)

nelča

super,dlouho jsem nemohla žádnou stránku, která by mi objasnila problematiku psaní číslovek nenašla,mám dotaz,nemohla by tu být i stránka o psaní čárek v AJ??? Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nelča vložený před 13 lety

nelča

super,dlouho jsem nemohla žádnou stránku, která by mi objasnila problematiku psaní číslovek nenašla,mám dotaz,nemohla by tu být i stránka o psaní čárek v AJ??? Díky.

Re: nelča

JE tu stránka o psaní čárek v AJ. h4e.cz/2006112601

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: nelča

JE tu stránka o psaní čárek v AJ. h4e.cz/2006112601

Re: Re: nelča

Díky moc.

Dvojtečka

Velmi hezky článek, na který jsem narazil až dnes. Chtěl by se zeptat zda uvádět 6.30 nebo 6:30 . Díky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.