Help for English

Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

Komentáře k článku: Top 10 nesprávně vyslovovaných slov

 

Tak dneska byste mě nenachytal, uvidíme, jak si povedu dál, jestli bude tento miniseriál pokračovat:-) Třeba teprve nedávno jsem zjistil, že špatně čtu sloveso access :? …což bylo samozřejmě daný tou skupinou „ac“ na začátku, jako ve slovech acquire, accommodate apod. Deset let to čtu blbě a nikdo nebyl schopnej mě na to upozornit !

comfortable

Ještě bych přidala comfortable, to je taky „oříšek“.

Ultimate, certificate…

Musím se přiznat, že opinion jsem sice četl se schwa, ale to dlouhý í jsem tam cpal taky. To je asi pozůstatek z dob, kdy jsem s angličtinou začínal a nikdy mě nenapadlo si pro jistotu ověřit správnou výslovnost :oops: . Kdybych dělal takový seznam já, určitě bych tam zařadil ultimate – až na 1 nebo 2 výjimky neznám ve svém okolí člověka, který by to nečetl jako ‚ultimejt‘. Dokonce se to tak objevuje i v TV reklamách. :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 13 lety

comfortable

Ještě bych přidala comfortable, to je taky „oříšek“.

Re: comfortable

Vždyť to tam je :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johnnie vložený před 13 lety

Re: comfortable

Vždyť to tam je :-)

Re: Re: comfortable

no jo, jsem slepá:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 13 lety

Ultimate, certificate…

Musím se přiznat, že opinion jsem sice četl se schwa, ale to dlouhý í jsem tam cpal taky. To je asi pozůstatek z dob, kdy jsem s angličtinou začínal a nikdy mě nenapadlo si pro jistotu ověřit správnou výslovnost :oops: . Kdybych dělal takový seznam já, určitě bych tam zařadil ultimate – až na 1 nebo 2 výjimky neznám ve svém okolí člověka, který by to nečetl jako ‚ultimejt‘. Dokonce se to tak objevuje i v TV reklamách. :?

Re: Ultimate, certificate…

A zdaleka nejen ultimate:-) Viz článek zde: h4e.cz/2010011103

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 13 lety

Ultimate, certificate…

Musím se přiznat, že opinion jsem sice četl se schwa, ale to dlouhý í jsem tam cpal taky. To je asi pozůstatek z dob, kdy jsem s angličtinou začínal a nikdy mě nenapadlo si pro jistotu ověřit správnou výslovnost :oops: . Kdybych dělal takový seznam já, určitě bych tam zařadil ultimate – až na 1 nebo 2 výjimky neznám ve svém okolí člověka, který by to nečetl jako ‚ultimejt‘. Dokonce se to tak objevuje i v TV reklamách. :?

Re: Ultimate, certificate…

Měl jsem jich na seznamu víc, ale nakonec jsem prostě potřeboval vybrat jen deset.

Zvuk

Super, ale uvitala by som aj zvukovu nahravku, aby som to mohla pustat ziakom:)

Doplnění

Krásný článek. Ale rozhodně bych ho doplnil o slovo SWEATER. I když už to pak nebude Top 10 :-D.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od mishkad vložený před 13 lety

Zvuk

Super, ale uvitala by som aj zvukovu nahravku, aby som to mohla pustat ziakom:)

Re: Zvuk

klepnete na obrazek a prehraje se zvuk :)

Trefa do černého

Díky za článek. Je to vskutku trefa do černého.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od B01D vložený před 13 lety

Doplnění

Krásný článek. Ale rozhodně bych ho doplnil o slovo SWEATER. I když už to pak nebude Top 10 :-D.

Re: Doplnění

ano, SWEATER byl taky mezi kandidáty… rozhodoval jsem se mezi SWEATER a BEARD.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Doplnění

ano, SWEATER byl taky mezi kandidáty… rozhodoval jsem se mezi SWEATER a BEARD.

Re: Re: Doplnění

Samozřejmě je výběr na Vás. Já bych jen podle četnosti používání zvolil ten „svetr“ :-D. Dle mé zkušenosti se s ním setkávám mnohem častěji než třeba s „analýzou“. Vybrat Top 10 v této kategorii je bezesporu těžké.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od B01D vložený před 13 lety

Re: Re: Doplnění

Samozřejmě je výběr na Vás. Já bych jen podle četnosti používání zvolil ten „svetr“ :-D. Dle mé zkušenosti se s ním setkávám mnohem častěji než třeba s „analýzou“. Vybrat Top 10 v této kategorii je bezesporu těžké.

Re: Re: Re: Doplnění

ANALYSIS tu musela být, protože naši studenti neustále píší nejrůznější literární analýzy apod. Celý článek jsem začal psát hlavně kvůli tomuto slovíčku… enelaisis už prostě nemůžu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re: Doplnění

ANALYSIS tu musela být, protože naši studenti neustále píší nejrůznější literární analýzy apod. Celý článek jsem začal psát hlavně kvůli tomuto slovíčku… enelaisis už prostě nemůžu :-)

Re: Re: Re: Re: Doplnění

Chápu. Vzhledem k tomu, kde pracovně působíte, je to zřejmé.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.