Help for English

Czenglish Alert #19

Komentáře k článku: Czenglish Alert 19

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Haryk vložený před 12 lety

IN THOSE DAYS

Měl bych dva dotazy:

Setkal jsem se se spojením „in these days of“. Proč je zde nutné/přípustné použít „in“ a co to vlastně přesně znamená?

Často vídávám předložku „in“ před spojením „those days“, které má de facto tutéž funkci jako „these days“ s tím rozdílem, že mluvím o minulosti. Např. v Oxfordském slovníku je uvedena příkladová věta: Most women stayed at home in those days. Musí zde předložka „in“ být, nebo je fakultativní? Rozumím tomu správně, že před „these days“ být „in“ vyloženě nesmí, ale před „those days“ být může?

Děkuji!

Re: IN THOSE DAYS

jde o to, co chcete vyjádřit. Obecně jsou to spojení spíše idiomatická a nelze na ně aplikovat nějakou gramatiku, která by platila obecně.

proto:

V dnešní době, dnes, v současnosti: THESE DAYS
Tehdy, v tehdejší době: IN THOSE DAYS
V této době toho a toho: IN THESE DAYS OF…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Haryk vložený před 12 lety

IN THOSE DAYS

Měl bych dva dotazy:

Setkal jsem se se spojením „in these days of“. Proč je zde nutné/přípustné použít „in“ a co to vlastně přesně znamená?

Často vídávám předložku „in“ před spojením „those days“, které má de facto tutéž funkci jako „these days“ s tím rozdílem, že mluvím o minulosti. Např. v Oxfordském slovníku je uvedena příkladová věta: Most women stayed at home in those days. Musí zde předložka „in“ být, nebo je fakultativní? Rozumím tomu správně, že před „these days“ být „in“ vyloženě nesmí, ale před „those days“ být může?

Děkuji!

Re: IN THOSE DAYS

Mimochodem, byl na to hned první dotaz k tomuto článku. Ale pravda, moc jsem tu odpověď nerozvedl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: IN THOSE DAYS

Mimochodem, byl na to hned první dotaz k tomuto článku. Ale pravda, moc jsem tu odpověď nerozvedl.

Re: Re: IN THOSE DAYS

Čili chápu dobře, že

a) NELZE použít „in those days“ bez předložky „in“.

b) spojení „in those days of“ neexistuje?

Díky!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.