Help for English

Státy a národnosti jak je (možná) neznáte

Komentáře k článku: Státy a národnosti jak je (možná) neznáte

 

70% / jedna hloupá chyba a dvé věci jsem neznal. Super testik.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 13 lety

70% / jedna hloupá chyba a dvé věci jsem neznal. Super testik.

Re:

to je ještě dobrý, to já neznala víc než 1/2, takže mě mých 50% mile překvapilo ;c)
ale máš pravdu je to super testík, aspoň se člověk naučí něco nového

70% -super testik :-)

velmi poučné :-)

Moc pěkný a zajímavý testík.

Páni, skvělé idiomy, většinou mně neznámé…teda až na ten první, co si pamatuju z filmu „Moje tlustá řecká svatba“ – otec ženicha při obřadu v kostele na dotaz, jestli rozumí: „It's all greek to me“ :-)

Super super!!!
Víc takovýchto testů!!!

Sice jen 60%…kdybych trochu popřemýšlel, tak snad i 80 by být mohlo, ale po bitvě…:-D

Ty idiomy si však zapamatuju navždy! :-)

Já mám ráda „excuse my French“ :-D nemá to něco společného s věčnou britsko-anglickou rivalitou?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Graen vložený před 13 lety

Já mám ráda „excuse my French“ :-D nemá to něco společného s věčnou britsko-anglickou rivalitou?

Re:

samozřejmě jsem myslela britsko-francouzskou :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Graen vložený před 13 lety

Já mám ráda „excuse my French“ :-D nemá to něco společného s věčnou britsko-anglickou rivalitou?

Re:

Důvodů by mohlo být víc:

1) Hodně neslušných výrazů, které se v angličtině v minulosti používaly, byly z francouzštiny.

2) Pro některé lidi jsou tyto výrazy cizí, nikdy by je nepoužili, takže je to jako cizí jazyk. My se jim tedy omlouváme za to, že používáme pro ně cizí jazyk.

3) slovo FRENCH se spojovalo s něčím pohoršujícím, jako např. FRENCH KISS, FRENCH-SICK (syphillis), French pox (jiná pohlavní nemoc), FRENCH NOVEL (román o sexu) či FRENCH LETTER (kondom)

Třetí možnost je ta pravá, viz etymologický slovník.

Super

tak tohle cviceni je pro me novinka.nemel jsem ani paru ze takoveto vyrazy existuji.nekde jsem slysel 4 vyrazy pouzite v tomto testu ale zbytek mi opravdu nic nerikal.
Super testik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 13 lety

Páni, skvělé idiomy, většinou mně neznámé…teda až na ten první, co si pamatuju z filmu „Moje tlustá řecká svatba“ – otec ženicha při obřadu v kostele na dotaz, jestli rozumí: „It's all greek to me“ :-)

Re:

:-D

90%! Awesome test :)

Skvělý testík – díky za něj :-)

50%

Tak půlku jsem měla dobře a to to byly většinou tipy :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.