Help for English

Anglická jména s výslovností

Komentáře k článku: Anglická jména s výslovností

 

Tleskám :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 13 lety

Tleskám :)

Re:

To jsou ta ztracená jména z článku, který se nám před časem ztratil. Nějak se nedařilo takové množství nahrávek dát na jednu stránku, tak jsme se dohodli, že ho rozdělíme an textovou část a část s přehledem jmen. Takhle by to snad už mělo fungovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

To jsou ta ztracená jména z článku, který se nám před časem ztratil. Nějak se nedařilo takové množství nahrávek dát na jednu stránku, tak jsme se dohodli, že ho rozdělíme an textovou část a část s přehledem jmen. Takhle by to snad už mělo fungovat.

Re: Re:

jj, je to supr :-)

Hugh

Přehrála jsem si jméno Hugh několikrát a nedokázala jsem identifikovat přesnou výslovnost. Je na začátku slyšet H nebo ne?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od shannon vložený před 12 lety

Hugh

Přehrála jsem si jméno Hugh několikrát a nedokázala jsem identifikovat přesnou výslovnost. Je na začátku slyšet H nebo ne?

Re: Hugh

Dle výslovnosti na Forvu, v některé nahrávce je slyšet H, v další ne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od shannon vložený před 12 lety

Hugh

Přehrála jsem si jméno Hugh několikrát a nedokázala jsem identifikovat přesnou výslovnost. Je na začátku slyšet H nebo ne?

Re: Hugh

Ano, ale anglické H je takové zvláštní, protože na začátku slov je NEZNĚLÉ, hlasivky se k němu přidají vlastně až u další hlásky (v tomto případě J – hju: )

Proto může být těžké pro netrénované ucho tuto hlásku identifikovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: Hugh

Ano, ale anglické H je takové zvláštní, protože na začátku slov je NEZNĚLÉ, hlasivky se k němu přidají vlastně až u další hlásky (v tomto případě J – hju: )

Proto může být těžké pro netrénované ucho tuto hlásku identifikovat.

Re: Re: Hugh

Trochu připomíná CH :)

wooooooow!

Přehrál jsem si jméno Robyn a nic se mi neozvalo? Jinak děkuji :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jenda176 vložený před 12 lety

Přehrál jsem si jméno Robyn a nic se mi neozvalo? Jinak děkuji :-D

Re:

Opraveno.

úžasné, díky

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví helenapa
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re:

Opraveno.

Re: Re:

Ještě nehraje Magdalene.

Jo super, jména dokážou potrápit. Třeba právě Hugh Grant nebo Elijah Wood.

četnost jmen

takový dotaz pro cestovatele, máte někdo zkušenost s tím, že by nějaké anglické jméno bylo nějak výrazně populárnější?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ussul vložený před 12 lety

četnost jmen

takový dotaz pro cestovatele, máte někdo zkušenost s tím, že by nějaké anglické jméno bylo nějak výrazně populárnější?

Re: četnost jmen

Myslím, že to není pro cestovatele, ale statistický úřad. :-) Nebo co myslíte tím populárnější?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.