Help for English

Test: Conditional clauses

Komentáře k článku: Test: Conditional clauses

Díky za opáčko. Mám dvě otázky.
Ad ot. 3.
It's not LIKE the curriculum – je hovorová verze od – It's not THAT the curriculum …?

Ad ot. 4.
Má inverze této věty stejný výnam? Nebo má inverze stejný význam jako IF?
Should you forget one pill …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 8 lety

Díky za opáčko. Mám dvě otázky.
Ad ot. 3.
It's not LIKE the curriculum – je hovorová verze od – It's not THAT the curriculum …?

Ad ot. 4.
Má inverze této věty stejný výnam? Nebo má inverze stejný význam jako IF?
Should you forget one pill …

Re:

1) myslím, že LIKE i THAT by v této větě bylo stejné či podobné.

2) ano, inverze je formálnější, ale rozdíl ve významu není.

93%

chyba v 11). super test, dik.

su teda opilej, takze mozna muj dotaz bude lehce hlupy, ale u 8) se mne nezda to poradi slov, coz me taky zmatlo pri volbe odpovedi. proc to neni I would have never lent ale I would never have lent? je to proto, ze v I would never have lent je to never vlastne jakoby zdurazneny, cili posunuty pred have?

a vety typu 11 jsem nikdy nechapal. normalne bych tam prasknul pritomnej cas a bral to jako klasickou podminku.

ach jo. rezivim, rezivim…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 8 lety

su teda opilej, takze mozna muj dotaz bude lehce hlupy, ale u 8) se mne nezda to poradi slov, coz me taky zmatlo pri volbe odpovedi. proc to neni I would have never lent ale I would never have lent? je to proto, ze v I would never have lent je to never vlastne jakoby zdurazneny, cili posunuty pred have?

a vety typu 11 jsem nikdy nechapal. normalne bych tam prasknul pritomnej cas a bral to jako klasickou podminku.

Re:

NEVER se dá použít takto:

I never would have lent…
I would never have lent…
I would have never lent…

Všechny tři jsou správně, všechny tři se hojně používají. A máš pravdu, že v té I WOULD NEVER HAVE je na NEVER jakoby větší důraz. Ale záleží samozřejmě i na tom, jak to NEVER vyslovíme.

Taky jsem nedal 11 a ani já to vysvětlení nějak nechápu, a to jsem střízlivej.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 8 lety

Re:

s tím never have lent, myslím, že je to případ AME, nedávno jsem na to narazil v PEU. Je to určitě správně. Mrknu, kde to bylo.

I'll do anything if it it will you mine. Just name it.

Je to jednoduché, jde prostě o to, že se prvně stane věta hlavní (I will do anything) a potom až věta vedlejší

Obdobný příklad k notoricky známé větě … if it will make you happy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 8 lety

Re:

s tím never have lent, myslím, že je to případ AME, nedávno jsem na to narazil v PEU. Je to určitě správně. Mrknu, kde to bylo.

Re: Re:

Nene, je to i jako příklad v oxfordské m slovníku (heslo WOULD):

They would never have met if she hadn't gone to Emma's party.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 8 lety

Taky jsem nedal 11 a ani já to vysvětlení nějak nechápu, a to jsem střízlivej.

Re:

I WILL xxx IF YOU + přít čas – děj hlavní věty se stane až když bude splněna podmínka

I WILL xxx IF YOU WILL xxx – děj hlavní věty se stane, aby se stalo to v té vedlejší. Dá se to převést na I WILL xxx IN ORDER TO MAKE YOU xxx.

Jako hráči Diabla II mně ‚would never have‘ problém nedělalo. Zato jsem zkonil dvojku :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 8 lety

Re:

I WILL xxx IF YOU + přít čas – děj hlavní věty se stane až když bude splněna podmínka

I WILL xxx IF YOU WILL xxx – děj hlavní věty se stane, aby se stalo to v té vedlejší. Dá se to převést na I WILL xxx IN ORDER TO MAKE YOU xxx.

ok, už to chápu.

Re:

Nějak si nemůžu vybavit, kterou „speech“ nebo „cinematics“ z Diabla II máš na mysli ohledně vazby „would have never“…
Co jsi tím myslel? Dík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 8 lety

Re:

Nějak si nemůžu vybavit, kterou „speech“ nebo „cinematics“ z Diabla II máš na mysli ohledně vazby „would have never“…
Co jsi tím myslel? Dík.

Máte pravdu; asi už se mi pletou dialogy z jiných her, v Diablu vážně nic takového není, jediné podobné místo s řekněme zvláštním umístěním ‚NEVER‘ je, když Cain komentuje to, jak vypadá Kurast:

…„I never would have imagined it could be so corrupted.“…

A co kdybych z věty č.11 chtěl udělat nereálnou podmínku, šlo by to takto? – I swear I would do anything if it WOULD make you mine.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.