Help for English

Tchán, tchyně, švagr, švagrová... (pomůcka)

Komentáře k článku: Tchán, tchyně, švagr, švagrová... (pomůcka)

Pěkně shrnuto. :-)

hezké, doufam, že teď už nebudu tak často slýchávat /fa:ðə in laf/ :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 7 lety

hezké, doufam, že teď už nebudu tak často slýchávat /fa:ðə in laf/ :-)

No tak to se obávám, že to bude slýchávat stejně často :-) Hele hochu, jak začátečníci viděj LAW, tak prostě viděj /laf/… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 7 lety

No tak to se obávám, že to bude slýchávat stejně často :-) Hele hochu, jak začátečníci viděj LAW, tak prostě viděj /laf/… :-)

Tak jim všem za domácí úkol dám přečíst si tento článek. 8-)

Tak jim všem za domácí úkol dám přečíst si tento článek. 8-)

Hm, to asi nepomůže, tady se sice zmiňuji o výslovnost, ale hlavně o tom, jak to vlastně jednoduše funguje a taky je to jako pomůcka k vytištění.

Jinak by tady totiž stačilo mít velkými písmeny napsáno LAW a za tím / *** / červeně! :-)

Hm, to asi nepomůže, tady se sice zmiňuji o výslovnost, ale hlavně o tom, jak to vlastně jednoduše funguje a taky je to jako pomůcka k vytištění.

Jinak by tady totiž stačilo mít velkými písmeny napsáno LAW a za tím / *** / červeně! :-)

Tak je vyzkoušim z tohoto článku -aw- a pak ať se opováží říct /laf/, když se mi do nich podařilo dostat hotel, coffee a per cent tak law pude taky :-)

Tak je vyzkoušim z tohoto článku -aw- a pak ať se opováží říct /laf/, když se mi do nich podařilo dostat hotel, coffee a per cent tak law pude taky :-)

Podařilo se ti dostat do nich hotel a procenta? To jsi kouzelník :-)

Moji studenti často řeknou “houtl”, pak se zarazí, podívají se provinile na mě a řeknou to znovu a dobře. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Moji studenti často řeknou “houtl”, pak se zarazí, podívají se provinile na mě a řeknou to znovu a dobře. :-D

U mě to spíše funguje tak, že student řekne /houtl/ a mluví dál, ale v ten moment se na mě podívají téměř všichni ostatní studenti, protože čekají, že mu to jen tak neprojde… :-)

Každopádně in-law je perfektní vazba. Když pak někdo mluví o tchánovi a tchyni, řekne prostě “in-laws” (thu)

U mě to spíše funguje tak, že student řekne /houtl/ a mluví dál, ale v ten moment se na mě podívají téměř všichni ostatní studenti, protože čekají, že mu to jen tak neprojde… :-)

Tak to mě pobavilo. :-D

Když já učím prakticky pouze individuální lekce. :))

hezkééé! já být začátečník…;-)

Zdravim.Poznám u COUSIN jestli je to kluk nebo holka? Asi to bude něco jako u nás slovo SOUROZENEC.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wilibald vložený před 7 lety

Zdravim.Poznám u COUSIN jestli je to kluk nebo holka? Asi to bude něco jako u nás slovo SOUROZENEC.

Bez kontextu to nepoznas. Analogie se sourozencem je trefna.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.