Help for English

sloveso GO

 

Po slovese GO se používá bud infinitiv bez to, nebo gerundium, je to tak?
Je to gerundium jako jít dělat nějakou činnost a infinitiv bez to jako jít udělat něco?
Mám ale zmatek v tom, kdy se použije co.

Půjdu koukat na telku – I'll go watch TV or I'll go watching TV?

A proč?

Bude tam to druhý, I'll go watching …
A proč: gramatika – slovesa – non-finite forms – GERUNDIUM V ANGLIČTINĚ

vazne? To se mi nejak nezda… :shock:

no dobře, ale kdy tam bude to a kdy tamto?

Ja bych napsal v tomto pripade:
I'm going to watch TV.

I'll go bych u TV asi vůbec nepoužil…
„I'm going to watch TV“ je správně :-)

jasný, ale když chci vyloženě v tento moment přijdu s tou myšlenkou „I will“, nebo dejme tomu další použití will – sliby, výhružky…jestli chcete tak zapomeneme i na to watching TV, jde mi o to, kdy použiju gerund a kdy infinitiv bez to, po slovese GO

GO + základní tvar se takto běžně používá – např. GO DO SOMETHING GOOD. GO HELP YOUR MOM apod. Je to vlastně zkrácené GO AND DO sth. Můžete tedy říct I'll go and watch TV a nebo jen I'll go watch TV.

Wěrko: GO + -ing se používá jen u nějakých činností, ajko např. GO SKIING, GO FISHING, GO SNOWBOARDING, GO BOWLING.

Takze ten infinitiv s „to“ je spatne? Nebo to nezni dost „anglicky“?

I'll go to watch TV

to Jim_cz: Za GO se dává bud gerudnium nebo infinitiv bez „to“

to Marek: Mohl bych někde zjistit ty určité činnosti, u kterých se použije to ger.?

To co říkáš není až tak pravda… co třeba „I want .to go home.“… Takže rozhodně ne jen ger. a inf. bez „to“

to onyd: psal jsem to v článku VERB PATTERNS. Je jich tam docela dost :-)

to seqwence: go home ale není tento problém. Tady se řeší verb patterns = dvě slovesa po sobě 8-)

No, mate pravdu ze se tedy inf. za go moc nepouziva, ale asi to neni uplne vyloucene. Nasel jsem napr:

Go to meet sb

to sequence – to je upe jiná věc

to goofy – Jak ten článek najdu pls?

to Jim – Tak taky můžeš říct I should go to get there on time, ale to je jako za účelem – aby…a to je podle mě taky jiná věc

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.