*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

SING vs. SINK: výslovnost ŋ

Komentáře k článku: SING vs. SINK: výslovnost ŋ

Mě dělá problém výslovnost slovíček jako je longing/'lɔ:ŋɪŋ/ singing, apod. Přijde mi, že bez přidaného g, je to takřka nemožné vyslovit a ono g tam slyším i v nahrávce.

Je velkou chybou si tím g jakoby vypomoci a vyslovit lɔ:ŋgɪŋ/ ? Jde totiž o to, že z nosového ŋ nedokážu plynule přejít na následující krátkou samohlásku ɪ.

Díky za článek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 21 dny

Mě dělá problém výslovnost slovíček jako je longing/'lɔ:ŋɪŋ/ singing, apod. Přijde mi, že bez přidaného g, je to takřka nemožné vyslovit a ono g tam slyším i v nahrávce.

Je velkou chybou si tím g jakoby vypomoci a vyslovit lɔ:ŋgɪŋ/ ? Jde totiž o to, že z nosového ŋ nedokážu plynule přejít na následující krátkou samohlásku ɪ.

Díky za článek.

Problém to může dělat lidem, kteří /ɪ/ vyslovují jako “moravské I” nebo jako krátké /i:/, což ale není správně. Zkus si říkat za sebou /ŋɪŋɪŋɪ/ – musíš i tady dávat G? Jak vyslovuješ PINGPONG, PANENKA, BANKA? Říkáš opravdu -NKA, -NG nebo měkčíš na /ŋ/?

Aj ja počujem v nahrávke to “g” (singer) ale napr. v nahrávke v slovníku Longman je to bez “g-éčka”.

To /g/ v nahrávce u “singer” opravdu není. Porovnejte s výslovností FINGER, LONGER, STRONGER, ANGER, tam je /ŋg/.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.

Přihlášení

Menu

Partneři stránek

Anglické učebnice a beletrie s 15 % slevou

Copyright 2005–2017 Vitware s.r.o.
ISSN 1803–8298