Help for English

Very thing

 

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s používáním slovíčka „very“. Viděl jsem tuto vazbu ve smyslu: „look at this very thing“ nebo „he is working on this very project“.
Jaký smysl zde má slovíčko very? Díky

this very thing = přímo / zrovna tato věc

It happened in this very room. = Stálo se to přímo / zrovna v této místnosti.

very = ‚přímo, zrovna‘
používá se, pokud si teď vybavuju, jen s ukazovacími zájmeny

Děkuji za rychlou reakci :)
Měl bych ještě jednu otázku, snad nevadí, že ji položím v tomto tématu – díval jsem se na toto video: http://www.youtube.com/watch?…
a není mi jasná jedna věta v čase 0:41 – 0:44, resp. nevím pouze poslední slovíčko, nejspíše nějaký hovorový výraz…?
Ta věta je: you want to know whether or not you should shave your … ? zní to jako scroutum, nebo scrowtum, ale takové slovo slovník nezná…

ještě k tomu very – pak je ještě třeba „from very beginning“ – od úplného začátku… slovíčko „very“ se nezdá :-)

ano, a ještě třeba taky „the very last page“ – úplně poslední stránka :-)

je tam SCROTUM – najděte si to ve slovníku :-)

VERY: vidíte to – mě nějak ‚zavedly‘ ty příklady v dotazu
člověk si na všechno hned nevzpomene :-)
jen pro upřesnění ‚from THE very beginning‘

:-D já fakt nevím, proč si zrovna tohle latinský slovíčko pamatuju…

Dipsik: a odkud si ho pamatuješ? :-)

díky, já si myslel, že to bude něco v tom smyslu :-D
jinak jsem se setkal ještě s jednou frázi při sledování tohoto vystoupení – bohužel to na youtube není – říká tam ze srandy: "I feel bad about it. Mainly cause it was shicked and I´ve lost 10 pounds. Zajímá mě slovíčko shicked (alespoň tak si myslím, že to slovíčko bude).

A když už jsme u toho, zajímá mě, zda je gramaticky správně používat slovíčko „only“ v pořádí třeba: „we only got 5 minutes to do it“ ? Nemělo by být „We got only 5 minutes to do it“ ?
Již jsem párkrát tuto vazbu viděl a zajímalo by mě, jestli to je hovorové, nebo to je i po „slovosledné“ (strašné slovo :) stránce správně?

Roman: z biologie ze střední…výsledek pečlivé přípravy na maturitu :-)

No to teda koukám, to jsme v biologii neměli ani v češtině, natož v latině :-) teda alespoň si to nepamatuju… už je to 100 let… a já navíc z biologie nematuroval, thank god:-)

jo, sry, nejdříve to bylo „from this very beginning“ , pak jsem oddělal this a zapomněl dát THE :-)

to se stává – já jsem zase na tu vazbu zapomněl komplet :-)

no, však já u té matury moc neperlila …ani ti radši nebudu říkat, co jsem měla za maturitní otázku :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.