Help for English

Zvracet

 

Jak se vlastne rekne „zvracel jsem“. Az dosud jsem si myslel ze, „I was being sick“ ale ted jsem ve slovniku videl i pouze „I was sick“, jak to tedy je?

Já bych řekl I vomited

I was being sick = zvracel jsem (BrE)
I was sick = zvracel jsem (BrE)
I was sick = byl jsem nemocný (AmE)

be sick (BrE) = zvracet
be sick (AmE) = být nemocný, necítit se dobře

Jinak zvracet se řekne taky VOMIT nebo THROW UP. Můžete se také setkat se slovem PUKE, ale to bych nepoužíval…

Diky za rychlou reakci.

A takze „byt nemocny“ v BrE je „I was ill“? „be sick“ ma v BrE vyznam pouze to zvraceni?

Take jsem nekde videl vyraz „bring up“. I to se da pouzit nebo to je uz vice hovorove?

víceméně ano, není to ale tak striktní

‚bring up‘ je něco jako vyvrhnout/vyzvracet a spíše BrE

Poučné jsou různé neformální tvary, jako „toss one's cookies“ atd.

velmi ‚pěkné‘ je také hovorové BARF.

sice je to off topic, ale jednou se tady objevil jakýsi přehled „základních“ sloves, tuším, že to bylo od Edity. Nemáte někdo link?
Bylo jich tam 600. :-)

Slovo BARF mne docela zaujalo. Myslel jsem si ze to znamena jenom zvracet, ale ve filmu „Cars“ je scena s autem ktere nezrizene kycha a kdyz se to auto zase chysta kychnout, tak jedno z okolnich aut rika „Watch out he is gonna barf“. Od te doby mam s timto slovem problem jak s nim nakladat.

Ne, je to jen zvracet. Asi to tam mysleli z legrace – bacha, on se snad poblije. Ne?

No asi to bude muset byt neco takoveho. Pokud maji tvoje deti „Cars“ od Pixaru s originalnim zvukem tak ti muzu rict presne kde to je (uz jsem to videl asi 500× :-p ). Mimochodem uz dostaly tvoje deti film „Dinosaur“ jak jsme se o nem bavili na srazu?

CARS máme, ale teďka zrovna moc neletí… takže si nevybavuju.

Jo, DINOSAUR už máme několikrát shlédnutý. Elinku to baví… Markovi tam vadí ta angličtina, ale už to viděl taky asi dvakrát. Ten teď je spíš na Harry Pottera. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.