Help for English

Picture description

 

Zdravím všechny příznivce angličtiny a těchto úžasných stránek!

Chtěl bych navázat na článek: Popis obrázků – jak na to.

Mám spíš dotaz (nápad), který by měl směřovat asi na p. Víta a na čtenáře, jestli by o to byl zájem.

Napadlo mě, že by se mohla otevřít rubrika „Popis obrázků“ – kde by byly fotografie, obrázky s popisama v angličtině alespoň na 1 minutu povídání, jak bývá u zkoušek. S tím, že své příspěvky (foto s popisem) by mohli zasílat i samotní čtenáři a po překontrolování správné angličtiny by se vložily do rubriky. Tím by se mohla vytvořit databáze mnoha obrázků s popisy, která by sloužila jako návod nebo inspirace pro uchazeče některých ze zkoušek (PET, FCE, …).

Co si o tom myslíte???

Myslím, že to je dobrý nápad. Teď ho ještě při vší té práci zrealizovat. Díky!

‚describtion‘ nebo ‚description‘? :?

P samozřejmě

popsat = describe a popis = description.

To je teda pěkně nelogické.

Naopak to je logické. Můžeš si někdy prostudovat nějakou knížku o anglickém jazyce a zjistíš např. proč se v amer. angličtině vyslovují některá slova bez T (twenty, printer, splinter), nebo z jakého důvodu dochází někdy k pravopisným změnám – např. DESCRIBE vs. DESCRIPTION. Jsou to běžné zákony fonetiky.

Splinter?

http://m-w.com/…bin/audio.pl?…

Neslyšíš li tam „T“, musíš asi k ušnímu doktorovi!

PS – Klikněte na to " Click here to listen with your default audio player "

:-) Už zase? Tak si přečti nějakou tu knížku a přestaň tu blbnout s odkazama. Stačí, když si poslechneš pár Američanů. A v té knížce ti vysvětlí, proč k takovým věcem dochází. Nebo proč se SOLDIER vyslovuje SOLDŽ. a ne SOLDJ. :-) Můžeš dál goooglovat, ale většina kvalitních věcí je stále ještě jen tištěná.

A nebo vyslovuješ SOLDIER s J? Asi jo… bych řekl, že asi jo. :-)

Kdyz splinter = ‚splinr‘, a printer = ‚prinr‘, jak pak vyslovíš „SPRINTER“? Sprinter = ‚sprinr‘ ? :-D :-D :-D

je to stejný fonetický jev, jako ve slovech TWENTY a PLENTY, ale už mě to nebaví to opakovat.

I pronounce „plenty“ with the „T“! THIS WAY:

http://www.helpforenglish.cz/slovnik.php?…

How about you?

The question is NOT how you pronounce it. I don't think anyone cares.

Já vím! :-( Většina lidí ignorujou puntičkáře (nitpickers). Kdyby ale ty tvé stránky Angličtiny nebyly tak příšerně čisté a úplně vyprázdněné z větších chyb já bych pak NEMUSEL být takovej desperát. Hnidopišství je můj život, a nitpicking (rejpání) o mrňavých, mikroskopických chybkách je podle mne lepší než pranic.

Omlouvám se, že jsem špatně napsal slovo „description“ – byl to překlep, a tím spustil tady takovou debatu.
:?

PŘEKLEP MOJE CHODIDLO!!! 8-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.