Help for English

Jazyková škola LITE

 

Před pár lety jsem sháněl místo lektora a byl jsem na ukázkové hodině (nijak zvlášť na mne nezapůsobila).

Po hodině jsem se vyučujících soukromě ptal na podmínky pro lektory a docela mne to odradilo – musel bych pracovat přibližně rok vždy 3 dny v týdnu + VŽDY sobota dopoledne + absolvování jejich výcviku (naštěstí mi dámy ani neřekly, že by se snad měl platit), fixní měsíční plat od velmi nízkého až po (snad, někdy, možná…) vyšší.

Když pominu osobní averzi k sériovým způsobům výuky, nebyl mi ani sympatický jejich chytrolínský styl, jak je to jediný dokonalý přístup.

Přemýšlel jsem o té metodě při vlastní výuce od té doby mnohokrát a dospěl jsem k názoru, že možná funguje, ale je poměrně limitovaná. Když se chce někdo rozmluvit na týdenní dovolenou do zahraničí, tak fajn, ale jinak jsem skeptický.

Scientology rád nemám anyway :evil:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HpFrEsh vložený před 12 lety

Chci poprosit někoho, kdo ma zkušenost s jazykovou školou Lite z pozice lektora, o podrobnejsi info o praci a potvrdit/vyvratit famy, ktere koluji internem ohledne dopadu jejich spojeni s cirkvi na lektora. Dekuji!

Dobry den, od brezna do cervna letosniho roku jsem pusobila jako lektor v LITE. Po navratu ze zahranici jsem byla rada, ze jsem nasla praci s anglictinou. Byla to jedna z nejhorsich zkusenosti meho zivota. Student opravdu nic nepozna, nicmene lektor je neustale smerovan k scientologii (pod rouskou zkvalitneni vzdelani). Ty jejich manipulativni blaboly nemuze zdrave myslici clovek dlouho vydrzet! Ja jsem bohuzel prozrela dost pozde, takze ze me stihli vytahnout 15 000 Kc za ty jejich kurzy, ktere byly potreba k tomu, abych se mohla stat lektorem pro jejich skolu. Rikam na rovinu, ze ten, kdo neni scientolog, nebo se jim pod jejich vedenim nehodla stat, v teto jazykovce dlouho nevydrzi. Mozna se to mesto od mesta lisi, ale myslim, ze ve finale to bude podobne. Skola odvadi 20% scientologicke cirkvi, takze kazdy student vlastne nevedomky podporuje sektu. Navic jako lektor jste placen “od hlavy”, takze kdyz se vam nahodou nezaplni kurz, ucite napr. pouze 4 studenty, tak je vase vyplatni paska sakra chuda. A navic, z toho, co student zaplati, vy dostanete 20% – takze napr. za 45 minut soukrome vyuky zaplati student 350 Kc, no a vy dostanete pouhopouhych 70 Kc!!! Coz je docela vysmech poctive praci, navic se tam jede sest dni v tydnu, byla jsem tam od nevidim do nevidim, ukoly jsem si nosila domu a nakonec mi to za ten mesic vzdycky hodilo tak pres patnactku hrubeho (pracujete tam totiz jako OSVC na zivnostak). Navic si delaji i svoji propagaci, takze naplni vasi prace je jednou za cas podle rozvrhu roznaset letacky do firem, za 60 Kc na hodinu. Co se tyka samotne metody vyuky, mozna ma neco do sebe, ale musite se ji drzet na 100%, jinak si vas podaji. Mate dokonce predepsane, v jakem uhlu byste mel drzet fixu a jak spravne stat u tabule!!! Na me az moc manipulativni. Nikdo tam na vas nezvysi hlas, vsichni se sladce a chapave usmivaji, pouzivaji “pocestele” fraze z anglictiny – mit na necem pozornost, byt vysoko na emocich, mit neetiku, vykomunikovat neco s nekym atd… Pokud jste kreativni a samostatne uvazujici bytost, o praci lektora v LITE ani neuvazujte, usetrite si spoustu casu, penez a energie. Zkusenost z LITE me natolik otravila, ze se ted ani nechci ptat na praci v jinych jazykovkach, i kdyz mi vsichni tvrdi, ze nikde uz to nemuze byt takhle ujete. V kazdem pripade to byla obrovska zkusenost.

No, kdybych si to tu radši dříve přečetla…zrovna dneska jsem se totiž přihlásila na tu jejich ukázkovou hodinu. Sice tam nepůjdu, ale mají mé kontaktní údaje… :-x

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hanysek88 vložený před 12 lety

No, kdybych si to tu radši dříve přečetla…zrovna dneska jsem se totiž přihlásila na tu jejich ukázkovou hodinu. Sice tam nepůjdu, ale mají mé kontaktní údaje… :-x

Možná Vám budou volat, aby se ujistili, že přijdete, ale jinak nic nezmůžou. (aspoň u nás na pobočce to tak fungovalo). Nicméně informace si schovávají a pokud nenastoupíte k nim do kurzu, tak se Vám možná za pár měsíců zase ozvou, aby zjistili, zda jste si to nerozmyslela a nechcete se přece jen zapsat. Pro mě je to trochu vlezlé a podezřelé…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 12 lety

Dovolím si podotknout, že studentů se vždy dotýká stav učitele. Jak kdo žije, tak i učí. Čili je nesmysl tam chodit jako student, že mne se jejich ideologie nikterak nedotkne.
Já jsem třeba katolík, a své studenty, aniž bych o to vědomě usilovala, k principům desatera vedu ať chci či nechci. Podvědomí je podvědomí. 8-)
Tahle jazykovka nemá a ani nemůže mít univerzální klíč k naučení se jazykům!
A negativní reklama je taky reklama! :?

Čili je nesmysl tam chodit jako student, že mne se jejich ideologie nikterak nedotkne.

Vy víte, co přesně je jejich ideologie? Spousta z nás se dozví, že LITE má vazby se scientologií a už se děsí a dává od této školy ruce pryč. Kolik z nás ale ví, co to ta scientologie vlastně je? Víme, čeho se to vlastně bojíme? Nebo jsme jen ovce?

Souhlasím, že je potřeba ke scientologii přistupovat kriticky stejně jako ke každému jinému náboženství/sektě (a možná ještě trochu víc). Pokud člověk ale používá zdravý selský rozum, je v “bezpečí”. Návštěva LITE v roli studenta je podle mého názoru méně nebezpečná, než procházení vestibulů metra, kde se rozdávají Strážné věže. Do dianetického centra bych se ale svoje dítě už pustit trochu bála :)

V pražské škole LITE jsem absolvovala 4 kurzy. Měla jsem různé lektory. Někteří z nich jsou scientologové, jiní jsou “normální”. Ani jeden z nich mě, ani žádného jiného studenta z mé skupiny, však ani náznakem neobtěžoval svým přesvědčením. A to ani když jsem si trochu “rýpla”. Nikdo mi nenabízel oxfordský test osobnosti, auditing ani žádné další kurzy… Nikdo mi nenápadně nevymýval mozek. Neslyšela jsem žádné příběhy o mimozemšťanech, o mostě k absolutní svobodě a dokonce ani žádné narážky na psychiatry nebo užívání léků. Výuka probíhá stejným způsobem jak u scientologických učitelů tak u těch “normálních”. Všichni využívají stejnou metodu. A upřímně řečeno … jako klientovi-studentovi je mi úplně jedno, kdo tuto metodu vymyslel. Pro mě je důležité, že funguje. Kdybych o scientologii vůbec nic nevěděla, tak mě ani nenapadne, že jsou někteří z nich v sektě.

Já jsem třeba katolík, a své studenty, aniž bych o to vědomě usilovala, k principům desatera vedu ať chci či nechci. Podvědomí je podvědomí.

No tak to jsou sektáři z LITE ve svém chování navenek asi profesionálnější než Vy. Nezlobte se, ale já nemám ráda ovlivňování náboženstvím jakéhokoliv druhu – ať je to křesťanství, islám, nebo scientologie. Pro mě je to všechno stejné vymývání mozků.

Zároveň respektuji právo každého na své vyznání. Můj blízký přítel je žid, kamarádka protestantka a vídám se i s jedním scientologem. Náboženské vyznání je každého soukromá věc a neměl by s tím obtěžovat okolí.

Tahle jazykovka nemá a ani nemůže mít univerzální klíč k naučení se jazykům!

Kdo ví. Za sebe můžu školu doporučit úplným začátečníkům až po úroveň B1. Myslím, že B2 už se nic moc nového nenaučí. V LITE jsem se rychle rozmluvila a konečně jsem pochopila časy atd. … Měla jsem spoustu AHA efektů a říkala jsem si “sakra, proč mi tohle neřekli už před 10 lety?”. Jako student jsem spokojená a moji známí také. Pohled učitele nemám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wayone vložený před 12 lety

Čili je nesmysl tam chodit jako student, že mne se jejich ideologie nikterak nedotkne.

Vy víte, co přesně je jejich ideologie? Spousta z nás se dozví, že LITE má vazby se scientologií a už se děsí a dává od této školy ruce pryč. Kolik z nás ale ví, co to ta scientologie vlastně je? Víme, čeho se to vlastně bojíme? Nebo jsme jen ovce?

Souhlasím, že je potřeba ke scientologii přistupovat kriticky stejně jako ke každému jinému náboženství/sektě (a možná ještě trochu víc). Pokud člověk ale používá zdravý selský rozum, je v “bezpečí”. Návštěva LITE v roli studenta je podle mého názoru méně nebezpečná, než procházení vestibulů metra, kde se rozdávají Strážné věže. Do dianetického centra bych se ale svoje dítě už pustit trochu bála :)

V pražské škole LITE jsem absolvovala 4 kurzy. Měla jsem různé lektory. Někteří z nich jsou scientologové, jiní jsou “normální”. Ani jeden z nich mě, ani žádného jiného studenta z mé skupiny, však ani náznakem neobtěžoval svým přesvědčením. A to ani když jsem si trochu “rýpla”. Nikdo mi nenabízel oxfordský test osobnosti, auditing ani žádné další kurzy… Nikdo mi nenápadně nevymýval mozek. Neslyšela jsem žádné příběhy o mimozemšťanech, o mostě k absolutní svobodě a dokonce ani žádné narážky na psychiatry nebo užívání léků. Výuka probíhá stejným způsobem jak u scientologických učitelů tak u těch “normálních”. Všichni využívají stejnou metodu. A upřímně řečeno … jako klientovi-studentovi je mi úplně jedno, kdo tuto metodu vymyslel. Pro mě je důležité, že funguje. Kdybych o scientologii vůbec nic nevěděla, tak mě ani nenapadne, že jsou někteří z nich v sektě.

Já jsem třeba katolík, a své studenty, aniž bych o to vědomě usilovala, k principům desatera vedu ať chci či nechci. Podvědomí je podvědomí.

No tak to jsou sektáři z LITE ve svém chování navenek asi profesionálnější než Vy. Nezlobte se, ale já nemám ráda ovlivňování náboženstvím jakéhokoliv druhu – ať je to křesťanství, islám, nebo scientologie. Pro mě je to všechno stejné vymývání mozků.

Zároveň respektuji právo každého na své vyznání. Můj blízký přítel je žid, kamarádka protestantka a vídám se i s jedním scientologem. Náboženské vyznání je každého soukromá věc a neměl by s tím obtěžovat okolí.

Tahle jazykovka nemá a ani nemůže mít univerzální klíč k naučení se jazykům!

Kdo ví. Za sebe můžu školu doporučit úplným začátečníkům až po úroveň B1. Myslím, že B2 už se nic moc nového nenaučí. V LITE jsem se rychle rozmluvila a konečně jsem pochopila časy atd. … Měla jsem spoustu AHA efektů a říkala jsem si “sakra, proč mi tohle neřekli už před 10 lety?”. Jako student jsem spokojená a moji známí také. Pohled učitele nemám.

Gratuluji vám ke skvěle napsanému příspěvku!

Chodím do Lite.cz měsíc a jejich metody mi přijdou zatím nejlepší ze všech jazykovek, kam jsem kdy v životě docházel. Určitě je to dobré na rozmluvení i rozšíření slovní zásoby. Samozřejmě individuální kurz s rodilým mluvčím bude lepší. A nejlepší je vždy vyjet do zahraničí a učit se tam. :-) Určitě mají dobře promyšlený marketing, ale to má řada firem. A poměry v některých firmách si také moc nezadají se sektami či církvemi… Podle mých informací je scientologie církví hlavně proto, že v USA církve nemusejí platit daně. Takže je to spíš podnikatelský projekt…

Jo neco mozna nauci a tak, to je pravda, ale je to dost vymyvacskym zpusobem a kdyz tam prestanete chodit tak to stejne zapomenete, nehlede na to ze to je dost drahe, i kdyz lektorum ani nerknou kolik ty kurzy stoji. Jak pise renata0702 hodne tam na lektory tlaci aby cpali vsem dalsi kurzy a to dost fanaticky, vsude cpou firmy svuj produkt, ale zas vseho s mirou (ktera tam chybi). A co se tyce scientologie, tak ze zacatku Vas tam samozrejme nikdo tlacit nebude, prece nejsou blby ze jo, myslite, ze by na to nekdo presel, kdyby mu nejaky pdivini nutili neco podezdreleho? vsechno to vypada profesionalne a skvele. to az dodelate posledni kurzy tak pak pro Vas maji ty zamerene na “osobni rozvoj” coz je sice fajn, ma to neco do sebe, stejne jako i ty jejich metody “uceni” ale sektacky to je hodne a pozna to spis az ten lektor.Jen pro informaci scientologie je v nemecku zakazana a nebezpecny to je prave proto, ze to vypada tak normalne a dobre a uzitecne a chytre, ale je to beh na dlouhou trat aby vas pak dostali kde vas mit chteji a verte, ze oni jsou trpelivi ;) jsou totiz dost vycurany, delaj to fikane a vytahnou dost penez i z chytrych lidi, at uz jen za aj nebo sci. Nejhorsi je, ze vetsina tech lidi, co tam dela, vlastne ani nevi co dela, dostali se na takovy misto a proste tomu verej, nejsou zly, ale neznamena to, ze nemuzou byt nebezpecni, ale jako studentovi vam tam nic moc nehrozi. Vim jak to tam chodi a teda jako student ok, pokud vam neva co tim pak podporujete, ale drzet si odstup a vedet, kde jste, ale jako lektor- ani nehodou! je to otrocina, 75kc za hodinu ma prodavacka v obchode a navic zamestnavat ty ucitele na osvc jak oni to delaji neni legalni plus tusim, ze jsou “neziskovka” cimz se snazej taky vykroutit z placeni statu, plus je to mega vtipne tvrzeni. A dat jim tam tech 15000 za to abyste tam mohli otrocit na zivnostak tomu rikam genialni byznis! Myslim ze by se na to jejich ucetnictvi mel jit nekdo podivat, urcite to bude neco zajimaveho  :p

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alena12345 vložený před 10 lety

Jo neco mozna nauci a tak, to je pravda, ale je to dost vymyvacskym zpusobem a kdyz tam prestanete chodit tak to stejne zapomenete, nehlede na to ze to je dost drahe, i kdyz lektorum ani nerknou kolik ty kurzy stoji. Jak pise renata0702 hodne tam na lektory tlaci aby cpali vsem dalsi kurzy a to dost fanaticky, vsude cpou firmy svuj produkt, ale zas vseho s mirou (ktera tam chybi). A co se tyce scientologie, tak ze zacatku Vas tam samozrejme nikdo tlacit nebude, prece nejsou blby ze jo, myslite, ze by na to nekdo presel, kdyby mu nejaky pdivini nutili neco podezdreleho? vsechno to vypada profesionalne a skvele. to az dodelate posledni kurzy tak pak pro Vas maji ty zamerene na “osobni rozvoj” coz je sice fajn, ma to neco do sebe, stejne jako i ty jejich metody “uceni” ale sektacky to je hodne a pozna to spis az ten lektor.Jen pro informaci scientologie je v nemecku zakazana a nebezpecny to je prave proto, ze to vypada tak normalne a dobre a uzitecne a chytre, ale je to beh na dlouhou trat aby vas pak dostali kde vas mit chteji a verte, ze oni jsou trpelivi ;) jsou totiz dost vycurany, delaj to fikane a vytahnou dost penez i z chytrych lidi, at uz jen za aj nebo sci. Nejhorsi je, ze vetsina tech lidi, co tam dela, vlastne ani nevi co dela, dostali se na takovy misto a proste tomu verej, nejsou zly, ale neznamena to, ze nemuzou byt nebezpecni, ale jako studentovi vam tam nic moc nehrozi. Vim jak to tam chodi a teda jako student ok, pokud vam neva co tim pak podporujete, ale drzet si odstup a vedet, kde jste, ale jako lektor- ani nehodou! je to otrocina, 75kc za hodinu ma prodavacka v obchode a navic zamestnavat ty ucitele na osvc jak oni to delaji neni legalni plus tusim, ze jsou “neziskovka” cimz se snazej taky vykroutit z placeni statu, plus je to mega vtipne tvrzeni. A dat jim tam tech 15000 za to abyste tam mohli otrocit na zivnostak tomu rikam genialni byznis! Myslim ze by se na to jejich ucetnictvi mel jit nekdo podivat, urcite to bude neco zajimaveho  :p

Bohužel, opravdu to tam tak chodí. Dal bych si na to vážně pozor. Můžu se zeptat, jestli někdo z vás, kteří tam pracovali jako lektoři, máte zkušenosti s další výukou? Učil jsem tam chvíli, rád bych pracoval dál na OSVČ, ale bez této školy. Zákaz konkurence platí jen pro ty jejich materiály a studenty, ne? Jinak si každý může učit, jak chce, chápete to taky tak? Moc díky za reakce!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Majulis vložený před 14 lety

Zajímalo by mě zda má někdo zkušenosti s jazykovou školou LITE (nejlépe v Plzni). Mám velké problémy v konverzaci a podle referencí, které má jazyková škola LITE na web stránkách tak se tam naučí mluvit snad každý. Ráda bych to zkusila, ale ráda bych měla reference i od někoho z vás.

Dobrý den, tuto jazykovku rozhodně doporučit nemohu, mám na ni špatné reference od tří lidí. Je totiž příliš zaměřena na papouškování (tj. pouhé opakování) vět po učiteli (např. Do you like… ? – Yes, I do), takže se tam málo spontánně mluví a hlavně je všechno prezentováno bez kontextu, tj. memorujete se seznamy slovíček aj-čj zpaměti. Připouštím, že třeba pro začátečníky nemusí být špatné drilovat stylem opakováním struktur, zvláště pro dyslektiky (větší potíže se zapamatováním struktur) to může být přínos, ale problém je v tom, že to má být použito pouze jako doplňovací metoda, ne na tom postavit celou výuku. Tato škola se tváří jako alternativní a moderní, ale bohužel tím, že používají přehnaně papouškovací metodu, nechávají málo lidi spontánně mluvit a především prezentují vše bez kontextu, jde tedy spíše o tradiční výuku, bohužel bez využití nejmodernějších poznatků moderní metodiky a moderních technologií. Je přece známo, že slovíčka se nejlépe pamatují v kontextu a také je jasné, že studenti potřebují nejen slyšet učitele, ale také slyšet opravdové rodilé mluvčí, tj. dělat i poslechy, aby si zvykali na reálný svět, kde uslyší různé přízvuky, ne jen český přízvuk. I pokud studenti mají českou učitelku, která byla v zahraničí a má i přízvuk, přesto by měli i dělat poslechy a zvykat si na angličtinu britskou, americkou, australskou i angličtinu nerodilých mluvčí z poslechů z učebnic nebo videí na internetu. Studenti jsou také ochuzeni o čtení, protože slovíčka v kontextu prakticky nevidí, jen seznamy slovíček na tabuli, a to ještě bohužel se může stát, že s chybami. Můj otec tam chodil a jak jsem pochopila z poznámek jeho i dalších tří lidí, učitelka jim dokonce psala některá slovíčka se špatnou výslovností na tabuli. Dokážu pochopit, že každý učitel neví všechno a může se stát, že se ho třeba student na něco zeptá a on napíše výslovnost nějakého slovíčka nepřesně, ale když pořád dokola prezentuji ta samá slovíčka v x-třídách, musím si to přece předtím najít v anglicko-anglickém slovníku (třeba Cambridge on-line má i výslovnost vypsanou a dá se poslechnout), tak to opravdu nechápu. Dovedu si představit, že v takové škole může učit jen někdo, kdo nemá poznatky o moderní metodice vyučování cizích jazyků, protože opravdu moderní učitel, který ví, jak se dá využívat kontext, spontánní komunikativní metody a moderní technologie ve výuce včetně internetu, youtube atd. nemůže nad takovými okleštěnými metodami zavírat oči. A pokud tam někdo učí, kdo tohle všechno ví, tak to prostě nechápu. Vím, že tam berou i zcela nekvalifikované učitele, které si “sami vyškolí”, ale jelikož je vyškolí touto okleštěnou drilovou metodou (učitel si platí půlku školení), nepovažuji to rozhodně za dostatečné. To, že někdo byl půl roku v Anglii nepovažuji za všestrannou moderní učitelskou kvalifikaci. Určitě jste se setkali s x učiteli, kteří sice anglicky uměli, ale naučit ne. Kromě toho být v Anglii a být v Anglii je také rozdíl (sama jsem tam byla jako aupair a i chodila do školy), protože když tam nějaká slečna jede s chabou angličtinou a pak se stará o mimino a rodiče jsou málo komunikativní, moc se nezlepší, nebo když tam někdo v prodejně po nocích doplňuje zboží v supermarketu, kde komunikuje jen s Čechy a Slováky, tak také ne.). Kromě toho jsem se i setkala s nevstřícností. Můj otec je dyslektik a ačkoli pod ně patří i nějaké doučování dyslektiků, řekli mu, ať se do dalšího kurzu nehlásí, protože by je brzdil, tj. ať tam už nechodí, když mu to moc nejde (přitom v reklamě tvrdili, že naučí každého). Další známé se stalo (měla úroveň vyšší než FCE), že byla nespokojena s výukou (byla velmi komunikativní a měla dobrou angličtinu a určitě ne člověk, který si na všechno stěžuje a komu bych nevěřila, právě naopak) a nechtěli jí vrátit peníze (musela tam poslat svého otce, aby je tam “seřval”, jinak by to z nich nedostala). Kromě výše zmíněných metod si stěžovala i na to, že jí bylo sděleno, že bude chodit do CAE kurzu, ale místo toho, aby to byl kurz pro upper-intermediate jí přišlo, že šlo o úroveň tak pre-intermediate. Pochopitelně to není levný kurz, takže pokud se tam chcete přihlásit, doporučuji to jen jako doplněk jiného kurzu někomu, kdo má velké problémy se zapamatováním gramatických struktur (třeba tvarů různých časů), protože tady si papouškování užije dost a nějaké struktury do hlavy dostane jako básničku (za předpokladu, že dostane učitelku, která alespoň má dobrou výslovnost a napíše jim správnou výslovnost na tabuli). Ale chodit jen sem rozhodně nedoporučuji. Jelikož mají jen kurzy o více hodinách týdně, je to vhodné jen pro studenty nebo někoho kdo má opravdu hodně času věnovat se tolik jen jazyku, protože chodit jen sem není dostačující. Nenechte se jako x jiných lapit po úvodní hodině zdarma, tu mají udělánu chytlavě, protože používají metodu TPR, tj. že učitel něco řekne, například dotkni se ruky a student to udělá. To je metoda, která pochopitelně není jejich vynález a moderní učitelé ji dnes používají, protože je to v duchu moderní metodiky “learning by doing” a pohybové metody mnohým studentům vyhovují a mění dynamiku hodiny a je zábavná. Pochopitelně ne všechno se dá dělat touto metodou a nečekejte, že zbylá výuka bude probíhat až tak záživně a opravdu “moderně” (toto je součást moderní metodiky), ale spíše tradičně a “drilově”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Majulis vložený před 14 lety

Zajímalo by mě zda má někdo zkušenosti s jazykovou školou LITE (nejlépe v Plzni). Mám velké problémy v konverzaci a podle referencí, které má jazyková škola LITE na web stránkách tak se tam naučí mluvit snad každý. Ráda bych to zkusila, ale ráda bych měla reference i od někoho z vás.

Nedoporučuji! Nechal jsem se zlákat slevou ve výši 2000 Kč, pokud se dopředu upíšu ke dvou po sobě jdoucím letním intenzivním kurzům. Takže jsem zaplatil hodně peněz za málo muziky.

Během první schůzky vám nechají udělat rozřazovací test, aby “prověřili” vaše znalosti AJ. Automaticky vás však doporučí a následně zařadí do nižší urovně. A styl výuky? Podobně jako v Lite jsem se cítil v 5. třídě na ZŠ. Opakovat slovo po slovíčku? Během konverzace museli všichni stát v pozoru? Chyby během mluvení se neopravovaly, údajně proto, aby se daný člověk nestyděl mluvit? O zákazu pití ani nemluvím. Výuka je tak nudná a pomalá, že i schůzka poslanecké sněmovny je zábavnější.

Vydržel jsem tam celý jeden kurz (8 konzultací) s očekáváním, že druhý bude lepší. NEBYL! Proto společně s ostatními 2 spolužáky, jsme se rozhodli po 3 konzultacích odejít, a nadobro ukončit spolupráci s touto “školou”.

No jo no, co se dá dělat, když u nich pracuje samý scientolog – banda podvodníků.

Já osobně po dlouhém hledání “zakotvila” u plzeňského Polyglotu. Záleží ale asi taky na tom, na jakého učitele natrefíte. Já jsem ale teď nadmíru spokojená. Jinak, Lite taky nedoporučuju. Je to na způsob těch různých zázračných metod. Jen chtějí z lidí vytahat co nejvíc peněz a samozřejmě by se jim nehodilo, aby se někdo opravdu naučil. To by přece přestal chodit a platit tučný penízky.

tady má být jasně uvedeno… jazyková škola LITE = scientologie , určitá forma neviditelné manipulace , a pokud tak především si taky prohodím např. na google reference zkušennosti LITE,

a další praktická věc je řada jiných , nechci řikat lepších jazyk.škol-na kurzíky aj,

které nejsou ovlivněny nějakou odnoží (slušně řečeno sektou)

Ahojky,

“To mluvení v hodině probíhá tak, že učitel něco vysvětlí (gramatiku tam předkládají v jakýchsi větných vzorcích) a studenti pak mezi sebou mluví a učitel chodí kolem mluvících dvojic a opravuje chyby. Nová slovíčka se učí tak, že je učitel napíše na tabuli i s překladem, celá skupina najednou si zkusí výslovnost a pak se všichni opět rozdělí do dvojic, kde každý musí říct na každé nové slovíčko několik vět (tuším že 5), obas jsme dělali i popis obrázku s novými slovy a tak.”

Díky za popis hodiny. Zdá se, že výše popsaná výuka není ničím zvláštní. Znám několik rodilých mluvčích angličtiny, kteří prošli tréninkem TESOL, TEFL, CELTA či DELTA, a neprošli speciálním tréninkem Lite, kteří vyučovací hodinu strukturují stejně. Znám taky hodně studentů, kteří je za takovou vyučovací metodu kritizují.

Dobrý den,

pracoval jsem v LITE 3,5 roku. Metoda je to skvělá. Církev je to hrozná. Učitele drtí,že když se teď otáčím, docela se musím pochválit, co jsem vydržel :D a zároveň si říkám, jakej jsem byl blbec. Tu metodu nakonec nepoužívají ti učitelé uplně nejlépe, protože vzhledem k tomu, jaká je LITE mašina na prachy pro Scio církev, nemají šanci časově se v ní zdokonalit, i kdyby chtěli. Takže melou co to dá, a ono to nikdy nedá dlouho. Fluktuace (průtok, personální změny) učitelů je opravdu vysoká.

**Máte-li zájem vědět víc, ze strany studenta, nebo učitele, určitě napište. Rád podám hlubší info, důkazy…

**

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.