Help for English

Two weeks today...

 

Ahojky všichni. Nevíte někdo, jak to přeložit? Celá věta je: „Two weeks today, the children break up for their summer holidays.“ Opět citace z dopisu od mojí ang. kamarádky. Něco jako že „děti skončily školu před jejich prázdninami“, ale co ten začátek věty ??? :-( Díky :-)

Je to dnes dva týdny?

To jsem si taky myslela, ale oni mají prázdniny až teď, jak vyplývá z jejího dopisu (od 11.07.). Tak jsem z toho :o

napadlo mne jen: tak už jsme se konečně dočkali (to čekání na prázdniny bylo už dlouhé). Ale nevím jestli to tak je v tomto případě :-(

two weeks podle urbandictionary:
http://www.urbandictionary.com/define.php?…

Tak z toho jsem „jelen“ pořád. :-( Prosím překlad, nějak mě to nedochází. :-( Díky :-)

asi to byla příliš velká fantazie :-( s tou reklamou na nějaký výrobek (řeknou že to bude za 2 týdny, ale taky se ta doba může pěkně protáhnout)
Two weeks = Typical actual time periods stretch anywhere from a year, to never. (může to být za dva týdny, ale také nikdy)

Ještě mne napadlo, jestli paní nemluvila o vašich dětech – že ty už mají 2 týdny prázdnin.

vede mne k tomu toto (dle longmana):
break up for = when a school breaks up, it closes for a holiday:
When do you break up for Easter? – kdy budete mít velikonoční prázdniny?

Jo, tomu rozumím, ale to nebyla otázka, ale věta oznamovací a dál pokračovala ve sdělení, že její syn, učitel, s dcerou a manželkou pojedou do Legolandu. Takže s mými dětmi nic. :-(
Pane Marku, pane Romane a ostatní , kde jste??? Help us, please. :-)

Nejspíš hovorově „two weeks from today“ nebo mi něco uniká?

asi jo. Na začátku je celé znění věty.

To fakt nikdo neví, co to znamená? :-( Pane Marku, prosím. Je to věta z dopisu angličanky a je mi „blbý“ ptát se jí, co tím chtěla říct. Že by nějaký „překlep“? :o Díky moc všem, co to rozluští.

Kde jsme… byli jsme v legolandu. :-)
Taky myslím, že je to prostě ode dneška za dva týdny.

Tak jo, díky. Už jsem četla, jak jste si „užíval“ Legoland. :-D

The way it's written, I think it means that in two weeks, school ends and summer vacation starts. But that's VERY late for school to be ending!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.