Help for English

Jak učit dospělé (neukázněné) studenty angličtiny?

 

Věnuji se firemnímu lektorování angličtiny už poměrně dlouho a tu a tam ve svých kurzech narazím na „hard to deal with“ studenty. Studenty, kteří se chtějí pohádat, dostat mě do úzkých, ztrapnit nebo alespoň odvést pozornost jiných studentů. Tyto žabomyší spory s nimi mě velmi vyčerpávají a hlavně mi narušují spád hodiny. Víte někdo o nějaké psychol. příručce „jak na ně“, a nebo se podělíte o své osobní „know-how“, prosím?

Když to dělají puberťáci ve škole, to se dá ještě pochopit, ale když se ani dospělí neumějí chovat…

Bohužel se to opravdu stává. Většinou jde o pokročilé studenty, muže s nezdravým sebevědomím. Trápí mě to a bere entuziasmus z učení tak krásného jazyka, jakým angličtina je. Knihy o didaktice jsou psány o žácích ve školách. O dospělých lidech ve firmách jsem zatím nic neobjevila…poraďte.

Nikdy jsem se do podobné situace nedostal, tedy machírky občas mám ve škole, ale s těmi si snadno poradím. Těžko se mi tedy bde radit.

Nabízí se takové ty jasné možnosti – ukázat jim, že na tom zas tak dobře nejsou a tzv. je potopit – ale to určitě není nejlepší způsob. Druhá možnost, kterou jste určitě už taky zkusila, je je prostě ignorovat, když uvidí, že se jimi nenecháte vykolejit, dříve nebo později je to přestane bavit. Třetí možnost, která mě napadá, je zaměstnávat je adekvátně vůči jejich namachrovanosti – prostě ukázat jim, že víte, že jsou dobří a že leccos umí, a nechat je to využít.. prostě je zapřáhnout víc – ne ale, abyste je ‚pokořila‘, ale aby se mohli vybít.

Ale jak říkám, s dospělými jsem něco takového nikdy neřešil. Taky je neznám, takže to nemůžu zas tak úplně objektivně zhodnotit – a řešení asi hodně závisí na drobnostech…

Dobrý den, jsem sice teprve snad budoucí pedagog a moc zkušeností s výukou kohokoliv, natož dospělých, nemám. Váš problém mě však zaujal, tak jsem zkusila ze zvědavosti ve vědecké knihovně v Hradci Králové vyhledat pojem vzdělávání dospělých a vyhodilo mi to cca 150 titulů. Bohužel nemám s žádným jakoukoliv zkušenost, takže nemůžu poradit z vlastní zkušenosti nic jiného, než to nevzdávat a projít nějaký katalog větší knihovny (samozřejmě závisí to na tom, kde bydlíte) a mít tu trpělivost všechny záznamy projít…těžko říct, jestli bude nějaká kniha přímo ke zdělávání ve firmách, ale myslím, že některé rady by se určitě využít daly. Přeji hodně štěstí a pevné nervi při řešení…

dobrý den jen jsem chtěla vzkázat že jsou tu krásné stránky ale jediné co jsem tady nevyhledala byly anglické měsíce zrovna je bereme ve škole a tak jsem si je tu chtěla procvičit ale marně sem hledala nashledanou a předem děkuji za odpověd :?:

zkuste sekci Slovní zásoba, okruhy slovní zásoby, Tématické okruhy, Calendar.

Dobrý den, nastoupila jsem do firmy a šéf mě požádal, abych doučovala ostatní zaměstnance angličtinu. Potřebovala bych poradit jak začít, co si přichystat apod. Bude se jednat asi o 6 členů a budou rozděleni do dvou skupin. Mám trochu obavy, protože jsem ve firmě nová.

Děkuji :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabriela Maleňáková vložený před 9 lety

Dobrý den, nastoupila jsem do firmy a šéf mě požádal, abych doučovala ostatní zaměstnance angličtinu. Potřebovala bych poradit jak začít, co si přichystat apod. Bude se jednat asi o 6 členů a budou rozděleni do dvou skupin. Mám trochu obavy, protože jsem ve firmě nová.

Děkuji :)

Zkuste články v Tipy pro učitele – jsou tam především hry, ale určitě to pro úvodní hodiny bude to nejlepší, aby se všichni uvolnili. Pak by asi bylo dobré zjistit, jak na tom jsou s angličtinou, takže nějaký nenápadný testík – nemusí být písemný, seznamovací otázky, hry typu “I'm Lucy and I like lollipops.” – “I'm Tom and I like tucans.”, práce s obrázky apod.

Good luck!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 9 lety

Zkuste články v Tipy pro učitele – jsou tam především hry, ale určitě to pro úvodní hodiny bude to nejlepší, aby se všichni uvolnili. Pak by asi bylo dobré zjistit, jak na tom jsou s angličtinou, takže nějaký nenápadný testík – nemusí být písemný, seznamovací otázky, hry typu “I'm Lucy and I like lollipops.” – “I'm Tom and I like tucans.”, práce s obrázky apod.

Good luck!

Jak to jde po 5 měsících? Já bych také začal seznamovacími hrami a testy a pak bych podle pokročilosti zvolil vhodnou učebnici.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.