Help for English

rewrire the sentences

 

myslíte to „yet“? v tomto významu je jinde než v tom časovém

Sry, dostal jsem se k tomu až teď.
1) If I were the president, I would…
3) James didn't deserve being given the sack.

To je hrozné, já už nestíhám ani včas odpovídat na dotazy. :-)

Ta první věta je zajímavá… tak jednoduché řešení, a přitom dá člověku někdy hodně práce na to přijít. Něco takového jsme měl u Proficiency… všechny ostatní věty jsem měj hravě hotové, ale u této jsem vymýšlel strašné konstrukce, něco jako „If I could give the president some advice…“ a pak mě to trklo, že to je tak jednoduché… a to to na gymplu se studenty děláme neustále.

  1. :-D děkuju. měla jsem pocit, že už jsem zkusila všechno. Nenapadlo mě rozepsat zkrácený tvar. Doufám, že u přijímaček by to uznali jako správnou odpověď…
    1. tuto možnost jsem také zkoušela, ale bohužel nefunguje :--( Snad je to nějaká chyba :?:

    ps. ‚he didn´t deserve the sack‘ by byla chyba?

Kde to prosímvás zkoušíte? Někde online?

Zkoušela jste HE DIDN'T DESERVE HAVING BEEN GIVEN THE SACK?
(což by nemělo být správně, ale jen tak pro jistotu)

no, jo. zkoušela jsem pár z těch online testů, konkrétně je to vzor na Cambridge first certificate…
Zkusila jsem vaši možnost, taky tam nesedí… :--(
Vím, že online testy nejsou vždy příliš spolehlivé, já si ale jednou za čas ráda vždy nějaký vyplním, jen tak.

Oni tam nemají klíč???

no právě že ne :? :-) :-(

šikulové… k čemu takový test je???

k vylepšení angličtiny tím, že nad ní strávíte dvakrát tolik času při zjišťování správných odpovědí :--D

to terez: a zkoušela jste „He didn´t deserve to be given the sack“?

:-) nojo, to je ono. DESERVE + infinitiv

:-( ani tato odpoved vsak podle nich neni spravna. Ale diky za pro me novinku. Je ale prece spravne pouzivat deserve s podst. jmenem, ze?

např.
„You deserve to die“ – Kill Bill :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.