Help for English

FCE writing - limit slov

 

Nám učitel na přípravce k FCE nám taky říkal, že stažený tvar se počítá jako 2 slova :?

Koukal jsem teď znovu na materiály FCE December 2008 a tam se bohužel o počítání slov v písemné části píše jen to, že je nevhodné mít text příliš krátký nebo naopak příliš dlouhý.
Což ostatně je podle mého názoru dostačující, prostě ‚od oka‘… :-)

Důležitější je to rozhodně jinde:

To co píše Dipsik se tam totiž přesně objevuje, ale jinde.

V USE OF ENGLISH tomu tak je v části 4, kde se přepisují věty na základě daného slova a celkem je max. 5 slov.

Stejně je tomu v USE OF ENGLISH v části 2, kde se doplňuje jedno slovo do mezer v textu.

odkaz:
http://www.cambridgeesol.org/…hb_dec08.pdf

omlouvám se, pokud jsem podala matoucí infomace, ale jak jsem psala s tím počítáním stažených tvarů, tak přesně takto nás to učili na státní jazykovce v Brně :? – jak pro transformace, tak pro writing…Marku, jak myslíte vy, že to je ?

Mně osobně připadá docela logické, že např.: shouldn´t = 2 slova, není to přece slovo jedno, ale je to SHOULD NOT… :-(

No, z pohledu lingvistiky by to (dle mého názoru) mělo být jedno slovo, stejně jako je jedno slovo např. alright, nebo snowboard nebo good-looking. Tedy alespoň vždycky měl za to, že to tak je.

V tom je ten trik, člověk si to zjednoduší tím, že ze dvou slov udělá jedno. To je podstata skložených tvarů, ušetřit slabiku, ušetřit slovo. Ale můžu se mýlit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.