Help for English

Present Perfect B

Komentáře k článku: Present Perfect B

 

Chybka

Ve větě – A new supermarket _____ in our town. – nemá být správná odpověď has recently been opened?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miloš vložený před 18 lety

Chybka

Ve větě – A new supermarket _____ in our town. – nemá být správná odpověď has recently been opened?

Re: Chybka

Ne nejedná se o chybu. Může sice být HAS BEEN OPENED, ale nemusí. Může se jednat o tzv. ergativní sloveso, které má jakoby pasivní význam. The shop opened, the gun shot, the window broke. To je v angličtině běžné. Díky za komentář.

Dobry vecer

Dobry vecer preji. Jen jsem se chtel optat, jestli se da nekde nastavit, aby se zobrazili vsechny komentare k tem odpovedim – nejen k tem co byly zaskrtnuty. Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VitaW vložený před 16 lety

Dobry vecer

Dobry vecer preji. Jen jsem se chtel optat, jestli se da nekde nastavit, aby se zobrazili vsechny komentare k tem odpovedim – nejen k tem co byly zaskrtnuty. Dekuji

Re: Dobry vecer

Tuto možnost máme v plánu udělat, zatím to však nejde. Bohužel.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Dobry vecer

Tuto možnost máme v plánu udělat, zatím to však nejde. Bohužel.

Re: Re: Dobry vecer

Dekuji za odpoved..PS: uf „zobrazily“ melo byt samozrejme tvrde :-)

Ja to snad nikdy nebudu vedet presne, kdy co pouzit. :oops: Trva to vsem dlouho,nebo jsem natvrdla jen ja?

success

Ok po přečtení článku o předpřítomném čase jsem to zmákl na 100% v tom článku je to skvěle vysvětleno :-D

Nerozumím

Dobrý den,
nevím, jestli rozumím dobře druhé větě ve v 5. otázce. Je to něco jako „Je čas jít?“ jako rozejít se? nebo úplně jinak. Díky za vysvětlení :-)

Re: Nerozumím

Ale ne, DOESN'T TIME FLY znamenaá, že ten čas letí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Nerozumím

Ale ne, DOESN'T TIME FLY znamenaá, že ten čas letí.

Re: Re: Nerozumím

děkuju, mám se ještě co učit.

heh

no ako super stranocka dost ma toho naucila ale tie testi kebi mi tolko tych cervenych pbobul po oprave nevyhadzovalo :-D

i mně u 13.otázky korekce označila mojí 4.odpověď (went-tzn.minulý čas, odešel před pěti minutami…)červeným smajlíkem=takže chyba, a správnou odpověď se žlutým smajlíkem mi neoznačil,,,,a navíc si stejně myslím, že ten minulý čas tam být má -přesto to značí chybu ??? :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eva T. vložený před 15 lety

i mně u 13.otázky korekce označila mojí 4.odpověď (went-tzn.minulý čas, odešel před pěti minutami…)červeným smajlíkem=takže chyba, a správnou odpověď se žlutým smajlíkem mi neoznačil,,,,a navíc si stejně myslím, že ten minulý čas tam být má -přesto to značí chybu ??? :-(

Re:

Omlouvám se, nebyla tam nastavená správná odpověď. Už je to napravené. Měla jste to samozřejmě dobře.

Nemohlo by u věty 7 být také He had been playing…,čímž by se zdůraznil fakt,že hrával fotbal 10 let (trvalo to určitou dobu)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tereza Válová vložený před 14 lety

Nemohlo by u věty 7 být také He had been playing…,čímž by se zdůraznil fakt,že hrával fotbal 10 let (trvalo to určitou dobu)?

Re:

Ano, mohlo, ale bylo by to spíš v souvětí – when he had the accident he had been playing football for 10 years.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.