Help for English

Tvoření otázek (cvičení)

Komentáře k článku: Tvoření otázek (cvičení)

 

Opakování

Díky za možnost opakovat si angličtinu doma v pohodlí a klidu. Dobře jsem si tady opakovala tvoření otázek.

Byla jsem zděšená, když jsem zahlédla 50% úspěšnost, ale po odhalení správných odpovědí jsem zjistila chybu jen ve dvouch, ve dvou se mi stalo, že bylo napsáno Vaše odpověď likes je chybná, správná odpověď je likes atd. Ale jinak super.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leona Maříková vložený před 18 lety

Byla jsem zděšená, když jsem zahlédla 50% úspěšnost, ale po odhalení správných odpovědí jsem zjistila chybu jen ve dvouch, ve dvou se mi stalo, že bylo napsáno Vaše odpověď likes je chybná, správná odpověď je likes atd. Ale jinak super.

Re:

To jsou ty nešťastné mezery – napíšete někam navíc mezeru a program už to vyhodnotí jako špatně. Pracujeme na tom, aby se to nestávalo. Prosíme o trpělivost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leona Maříková vložený před 18 lety

Byla jsem zděšená, když jsem zahlédla 50% úspěšnost, ale po odhalení správných odpovědí jsem zjistila chybu jen ve dvouch, ve dvou se mi stalo, že bylo napsáno Vaše odpověď likes je chybná, správná odpověď je likes atd. Ale jinak super.

Re:

Moc děkujeme za upozornění, problémem těchto testů je, že „pouze“ porovnávají zda text, který jste do textového políčka zadala je zcela totožný jako některá z možností – problém nastává v případě, že například mezera je také znak, takže stačí přidat i jednu mezeru a text už nemůže být totožný a je vyhodnocen jako chybný.

Jednou z velmi důležitých vlastností našich testů je, že se vyhodnocují přímo na Vašem počítači – tudíž vše může běžet rychleji a například se můžete odpojit a teprve potom test vyhodnotit – tato technologie má však i své nevýhody, které nás trochu limitují právě ve vytváření inteligentního způsobu vyhodnocování.

Přesto se neustále pokoušíme způsob vyhodnocování zdokonalit a opravit tyto skutečně velmi nepříjemné situace. V současné době jsme přidali opravu zbytečných mezer na začátku a konci textu. Nadále je však nutné dodržovat přesný počet mezer mezi slovy. :-( Na řešení tohoto problému budeme nadále usilovně pracovat a snažit se vyvinout to nejlepší možné řešení.

Ještě jednou děkujeme za upozornění a přejeme hodně štěstí při výuce.

Dotaz

Zdravím, vaše stránky jsou skvělé a testy jakbysmet. U tohoto testu (věta 2) jsem do prázdného políčka napsal místo ‚Who is that‘ ‚Whose brother is that‘. Dle mého je to také správná odpověď, nebo ne? Nebo je to možná chyba proto, že na tu otázku lze odpovědět pouze tím podtrženým výrazem?
Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel vložený před 17 lety

Dotaz

Zdravím, vaše stránky jsou skvělé a testy jakbysmet. U tohoto testu (věta 2) jsem do prázdného políčka napsal místo ‚Who is that‘ ‚Whose brother is that‘. Dle mého je to také správná odpověď, nebo ne? Nebo je to možná chyba proto, že na tu otázku lze odpovědět pouze tím podtrženým výrazem?
Děkuji za odpověď.

Re: Dotaz

Ano, odpověĎ by měla být ten podtržený výraz… takže WHO IS THAT – my brother. Kdybyste se ptal na to MY, potom by samozřejmě vaše otázka byla správná.

am I – are you

jsem nepochopila proc se prevadi „am I?“ na „are you?“ odpoved na otazku 10. zrejme to bude nejake pravidlo…o kterem nevim :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od trinity.m vložený před 17 lety

am I – are you

jsem nepochopila proc se prevadi „am I?“ na „are you?“ odpoved na otazku 10. zrejme to bude nejake pravidlo…o kterem nevim :-(

Re: am I – are you

Protože se neptáte sama sebe, ale ptáte se toho člověka.

Když se vás někdo zeptá: Jak se máte? taky neodpovíte Máte se dobře. Ale MÁM SE DOBŘE, NE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: am I – are you

Protože se neptáte sama sebe, ale ptáte se toho člověka.

Když se vás někdo zeptá: Jak se máte? taky neodpovíte Máte se dobře. Ale MÁM SE DOBŘE, NE?

Re: Re: am I – are you

ja nechci slovickarit,ale kdyz jsem se v otazce c.1 mohla zeptat sama sebe odkud jsem, tak proc bych se nemohla zeptat sama sebe komu pisu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: am I – are you

Protože se neptáte sama sebe, ale ptáte se toho člověka.

Když se vás někdo zeptá: Jak se máte? taky neodpovíte Máte se dobře. Ale MÁM SE DOBŘE, NE?

Re: Re: am I – are you

ooohh sorry ta jednicka znamena kde jsem, tak to se omlouvam…ale jinak sama sebe se ptam dost casto tak mi to tak divny neprijde :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od trinity.m vložený před 16 lety

Re: Re: am I – are you

ooohh sorry ta jednicka znamena kde jsem, tak to se omlouvam…ale jinak sama sebe se ptam dost casto tak mi to tak divny neprijde :-)

Re: Re: Re: am I – are you

Aha, už to chápu. V jedničce jsem předpokládal, že se někdo bude ptát sám sebe (dal jsem tam přijatelné obě možnosti), v desítce jsem už asi byl unavený, a tak mě ta možnost nenapadla.

super…z poslednich 10 na 50%…proste to nedavam a pritom je to tak jednoduche,is­n't it?

otazka 9

pri 9 otazke ma to zaskocilo, lebo som to brala ako tvorenie otazky, ako ked niekto pride do miesnosti a zvola: „Who like chocolate?“ a niekto odpovie „My girlfriend likes chocolate.“ ani ma nenapadlo, ze to mala byt otazka na podmet

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marcy vložený před 16 lety

otazka 9

pri 9 otazke ma to zaskocilo, lebo som to brala ako tvorenie otazky, ako ked niekto pride do miesnosti a zvola: „Who like chocolate?“ a niekto odpovie „My girlfriend likes chocolate.“ ani ma nenapadlo, ze to mala byt otazka na podmet

Re: otazka 9

sorry na podnet

sice mám 80%, ale mám pocit, že tomu konečně začínám rozumět :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.