Help for English

Cvičení: Předpřítomný čas prostý / průběhový

Komentáře k článku: Cvičení: Předpřítomný čas prostý / průběhový

 

Cortes

Jo takhle, díky. :-)

Hodne moc dekuji moc mi Vase stranky pomahaji :-) :-) :-)

ja tomu nerozumiem

preco je v How long have u been working in this company??? A nie How long have u wroked in this company???Nero­zumiem tomu.KEd sa pozrem do teorie, how long sa moze pouzit aj v jednom aj vdruhom case.TAk ako viem , ako to dotycny myslel???
DAkujem, ze odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od laurika vložený před 17 lety

ja tomu nerozumiem

preco je v How long have u been working in this company??? A nie How long have u wroked in this company???Nero­zumiem tomu.KEd sa pozrem do teorie, how long sa moze pouzit aj v jednom aj vdruhom case.TAk ako viem , ako to dotycny myslel???
DAkujem, ze odpoved.

Re: ja tomu nerozumiem

To se ale vztahuje především na oznamovací věty, když člověk nezdůrazňuje dobu trvání. Pokud se ale na dobu trvání ptáte, je tedy pro vás důležitá, je tedy rozhodně vhodné použít průběhový čas.

ja tomu nerozumiem

Dakujem za pekne vysvetlenie, myslim, ze uz som z toho mudrejsia 8-)

veta s placem

Vas vysvetlujici clanek a predpritomny prubehovy cas: „Důraz na děj samotný, ne na výsledek“. Proc tedy „Have you been crying“? Mam pocit, ze tady je dulezity plac, ktery vedl k cervenym ocim. Samotny prubeh plakani me az tak nezajima. Tedy: „Have you cried“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honzag vložený před 16 lety

veta s placem

Vas vysvetlujici clanek a predpritomny prubehovy cas: „Důraz na děj samotný, ne na výsledek“. Proc tedy „Have you been crying“? Mam pocit, ze tady je dulezity plac, ktery vedl k cervenym ocim. Samotny prubeh plakani me az tak nezajima. Tedy: „Have you cried“.

Re: veta s placem

V tom článku se také mluví o tom, že předpřítomný čas se používá pro děje, které vedly k nějakému současnému výsledku. Tedy má červené oči a já se ptám, co k tomu vedlo.

význam

I have been watching the film for half an hour but I still don't know what's happening.

Jak se prosím překládá ono „what is happening“. Je to něco ve smyslu … o co jde / o co běží?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

význam

I have been watching the film for half an hour but I still don't know what's happening.

Jak se prosím překládá ono „what is happening“. Je to něco ve smyslu … o co jde / o co běží?

Re: význam

WHAT IS HAPPENING – co se děje

vysvětlení

Vaše testy jsou naprosto skvělé. :-D Nikde jinde jsem se nesetkala s vysvětlením odpovědí u otázek! Moc mi to pomohlo pochopit užití předpřítomného času průběhového a prostého. Fakt dík moc!! :-D

Dobrý den,předpřítomný čas se učím už delší dobu, občas mám i pocit, že to celkem chápu, ale pak zas na něco narazím a nevím. Jako například jaký čas použiji, když překládám věty – She has been waiting all morning. Čekala nebo ještě čeká. A – How long has it been raining? Jak dlouho pršelo neo prší. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sabina vložený před 16 lety

Dobrý den,předpřítomný čas se učím už delší dobu, občas mám i pocit, že to celkem chápu, ale pak zas na něco narazím a nevím. Jako například jaký čas použiji, když překládám věty – She has been waiting all morning. Čekala nebo ještě čeká. A – How long has it been raining? Jak dlouho pršelo neo prší. Děkuji

Re:

She has been waiting all morning – pravděpodobně ještě čeká, je ještě dopoledne a ona celé dopoledne čeká.
How long has it been raining? Jak dlouho UŽ prsí?

Potřebovala bych takových cvičení zřejmě mnohem, mnohem víc. Díky za ně!

2 chby,celkem dobrý :-) :-)

Re: DOTAZ

WORK IN THIS COMPANY – činnost
KNOW YOUR FRIEND – stav

Viz stavová a dynamická slovesa.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.