Help for English

Spojení se členem nebo bez? (2)

Komentáře k článku: Spojení se členem nebo bez? (2)

 

U 6. otázky jsem se nechala nachytat. Říkám si Christmas …tam přece žádný člen není, nějak mi nedošlo, že je tam merry a je to vlastně přívlastek.Ale chybami se člověk učí. :-)
Jinak nic moc, mám jen 70% :-(

RAmonis

Hm, já jsem se bohužel nechal nachytat i ve 4 a 7. Ve 4 jsem čekal záludnost a 6 a 7 záludnostmi jsou :? :oops:

mně se ale zdá, jako by se mi tam neobjevovaly všechny testy, v tom profilu, ač při vyplňování jsem byla přihlášená, je to možné ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eurydika vložený před 17 lety

mně se ale zdá, jako by se mi tam neobjevovaly všechny testy, v tom profilu, ač při vyplňování jsem byla přihlášená, je to možné ?

Re:

Ano, nezaznamenávají se tam starší testy, ty jsou ještě dělané jinou technologií. Pracujeme ale na jejich převodu na novou verzi.

tak to by asi odpovídalo. dělávám si i starší testy.

Uau 100%! :shock: To jsem překvapila sama sebe. Asi se budu častěji spoléhat jen na instinkt a nebudu pořád přemýšlet stylem: „tady bude tvar… protože…“ Skoro pokaždé mám lepší výsledek, když zaškrtnu prostě to „co se mi líbí“. :-)

Re:

V těchto spojeních to jde, jedná se o často používané vazby. Pokud jste s angličtinou v kontaktu (čtete, posloucháte atd.), jistě jste se s nimi již někde setkali. Potom se samozřejmě dobře pamatují a nemusí se je člověk učit ani si je zdůvodňovat.

nejsem 100%-ni, ale jednou budu. :-)

ja se ty predlozky snad nikdy nenaucim. 60%

before dark

S tou intuici je to pravda, me se vybavil hlas Johna Lenona …In the night… myslim, ze je to song Stand By Me hned v prvni sloce..to se neda zapomenout…Diky Johne :-)
A call the police zas z filmu......­.akorat na before dark mi nenaskocilo vubec nic :? … docela chytak nemyslite? 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Dočekal vložený před 16 lety

before dark

S tou intuici je to pravda, me se vybavil hlas Johna Lenona …In the night… myslim, ze je to song Stand By Me hned v prvni sloce..to se neda zapomenout…Diky Johne :-)
A call the police zas z filmu......­.akorat na before dark mi nenaskocilo vubec nic :? … docela chytak nemyslite? 8-)

Re: before dark

Myslím, že John Lennon tam zpívá „When the night has come, and the day is gone, and the moon is the only light you see…“

:oops: No tak vidite ja tam slysel neco jineho …musim si to zas nekdy pustit :-)

Myslim ze v „practical english usage“ (oxford) se pise ze IN THE NIGHT se myslim jedna konkretni noc a AT NIGHT noci vseobecne. Je to mozne?

ted jsem to nasel – in the night – one particular night

at night – during any night

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

ted jsem to nasel – in the night – one particular night

at night – during any night

Re:

ANo, přesně tak.

Something woke me up in the night.
I usually go to bet at 1 o'clock at night.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.