Help for English

Neurčitý člen

 

Je nějaký významnový rozdíl, pokud neurčitý člen „a“ nevyslovím jako „e“ ale jako „ei“.

He is a /ei/ doctor.

Nepoužívá se to náhodou pro zdůraznění nebo když chci říct, že je to VÝBORNÝ doktor (něco jako SOME) – např. ve významu „to je ale PAN dotor“. ??? Díky

osobně jsem si myslela, že výslovnost ‚ei‘ je vysloveně americká, ale slyšela jsem to takhle říkat i rodilého Brita.
Myslím, že je to pouze individuální záležitost,..
..snad pro vyplnění mezer v mluveném slovu? – něco jako „errr…“ když máte dané slovo na jazyku a potřebujete získat trochu času? :-)

Ano, přesně, dost často to dělají briti, obzvláště učitelé EN (možná jde jen o oblastní anomálii Cornwallu a Devonu, kde jsem to zaslechl, nevím) :-)

no, ona vlastně plná výslovnost členu je právě /ei/. To, jak se vyslovuje ve skutečnosti je jeho oslabená podoba (viz článek o výslovnosti slabých a silných slov). KDyž ale člověk ještě ani neví, co řekne, tá tam člen, přemýšlí a potom teprve dodá podst,. jméno.

Samotné /e/ by se nemělo vyslovovat izolovaně.

Rozhodně to není anomálie. :-)

No, někdy se mi párkrát stane, že řeknu /ei/, jak nás tam nakazila ta učitelka, ale hned jsem se opravil… tak už nebudu muset :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.