Help for English

MUCH, MANY, A LOT

Komentáře k článku: MUCH, MANY, A LOT

 

Paráda

Super článek, jsem rád, že jsem zase o něco chytřejší, protože jsem sám patřil k lidem co MUCH a MANY používají i v kladných větách. O:-) Díky moc :)

Mimochodem

Mimochodem zkoušel jsem do googlu zadat A GREAT DEAL OF a A LARGE AMOUNT OF a A GREAT DEAL OF bylo použito 22 600 00 a A LARGE AMOUNT OF pouze 2 000 000 , takže bude asi lepší používat spíš GREAT DEAL OF, že?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

Mimochodem

Mimochodem zkoušel jsem do googlu zadat A GREAT DEAL OF a A LARGE AMOUNT OF a A GREAT DEAL OF bylo použito 22 600 00 a A LARGE AMOUNT OF pouze 2 000 000 , takže bude asi lepší používat spíš GREAT DEAL OF, že?

Re: Mimochodem

Dva miliony případů, to také není zanedbatelné. Ale ano, dá se to tak říct, že A GREAT DEAL OF je častější, tedy je ‚lepší‘ používat A GREAT DEAL OF.

hmmm

:-) jjo,fakticky pěkný

Skvely clanek,skvele vysvetleni. O pouziti much,many jsem vubec nevedel. Dik moc

lena

sem velice ráda,že jsem tyto stránky našla :-)

Prosím o ujištění, že to je dobře, když se ptám kolik je kytek na zahradě řeknu – How many flowers there is in the garden? V tomto případě nedochází k inverzi, děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alexa vložený před 17 lety

Prosím o ujištění, že to je dobře, když se ptám kolik je kytek na zahradě řeknu – How many flowers there is in the garden? V tomto případě nedochází k inverzi, děkuji

Re:

K inverzi samozřejmě dochází:
HOW MANY FLOWERS ARE THERE IN THE GARDEN?
nebo
Tell me how many flowers are in the garden. (zde nejde o otázku, k inverzi tedy nedochází)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

K inverzi samozřejmě dochází:
HOW MANY FLOWERS ARE THERE IN THE GARDEN?
nebo
Tell me how many flowers are in the garden. (zde nejde o otázku, k inverzi tedy nedochází)

Re: Re:

děkuji, že si mohu doplňovat základní znalosti, takže v té druhé možnosti kde nejde o otázku už nemusí být there?

ještě poslední dotaz – jak řeknu: Kolik tam bylo lidí?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alexa vložený před 17 lety

ještě poslední dotaz – jak řeknu: Kolik tam bylo lidí?

Re:

HOW MANY PEOPLE WERE THERE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alexa vložený před 17 lety

Re: Re:

děkuji, že si mohu doplňovat základní znalosti, takže v té druhé možnosti kde nejde o otázku už nemusí být there?

Re: Re: Re:

No, nemusí, ale může. Mě tam nějak vypadlo, takže TELL ME HOW MANY FLOWERS THERE ARE IN THE GARDEN.

Money

Dobry den!
Chtel bych Vas poprosit o odpoved na nasledujici malou rozepri s kolegou. Mam zafixovano ze s MONEY se poji MUCH. A kolega mi tvrdi – Kolik penez mas v kapse? How many money do you have in your pocket? Nejsem si jisty,proto se ptam odbornika.Dekuji za odpoved.
F

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fanin vložený před 17 lety

Money

Dobry den!
Chtel bych Vas poprosit o odpoved na nasledujici malou rozepri s kolegou. Mam zafixovano ze s MONEY se poji MUCH. A kolega mi tvrdi – Kolik penez mas v kapse? How many money do you have in your pocket? Nejsem si jisty,proto se ptam odbornika.Dekuji za odpoved.
F

Re: Money

HOW MANY MONEY je ÚPLNĚ špatně. Nepřijatelné.

Re: help

A LOT OF v otázce není nic nesprávného. A LOT OF by bylo nemožné na začátku tázací věty, kde může být jen HOW MANY. Tak, jak píšete, je to ale v pořádku.
A LARGE NUMBER OF by v takové větě znělo strašně formálně.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.