Help for English

Jak na to: Používáme slovník

Komentáře k článku: Jak na to: Používáme slovník

 

Zdravím, chtěla bych moc poprosit, jestli byste mi nemohli doporučit nějaký kvalitní překladový slovník.Jsem studentka středně pokročilá. Děkuji

Re:

Např. tento:
knihy.abz.cz/pro­dej/velky-cesko-anglicky-a-anglicko-cesky-slovnik-komplet¨
(J. Fronek)

Dobrý den rada bych se zeptala. Jestli by se tady nedalo navolit jen třeba pár slovíček s lekce kterou my zrovna probírame a ty bych si zkousela. Protoze tahle v tech okruzich je to porad jen o jedne veci…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DmA vložený před 16 lety

Dobrý den rada bych se zeptala. Jestli by se tady nedalo navolit jen třeba pár slovíček s lekce kterou my zrovna probírame a ty bych si zkousela. Protoze tahle v tech okruzich je to porad jen o jedne veci…

Re:

Moc nechápu, jak to myslíte. Okruhů slovíček tu jsou stovky… některé dokonce podle učebnic atd. Podívejte se do sekce ‚slovní zásoba‘ a podsekce Okruhy slovní zásoby.

vlastnosti sloves

Prosím vás, abych se přiznal, tak mi moc neni jasné, co znamená to přebírání a nepřebírání předmětu u sloves.

Když je například u LIKE napsané, že je to [T] transitive, znamená to že nemůžu použít větu, která končí na to sloveso? Musí ten předmět být přímo za tím slovesem, nebo i jinde?

Mohu napsat třeba toto?
I call all women I like their little names.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

vlastnosti sloves

Prosím vás, abych se přiznal, tak mi moc neni jasné, co znamená to přebírání a nepřebírání předmětu u sloves.

Když je například u LIKE napsané, že je to [T] transitive, znamená to že nemůžu použít větu, která končí na to sloveso? Musí ten předmět být přímo za tím slovesem, nebo i jinde?

Mohu napsat třeba toto?
I call all women I like their little names.

Re: vlastnosti sloves

když je transitive, tak to znamená, že se pojí s předmětem. Je jedno, kde tem předmět je.

I love XXX.
XXX is something I like.
XXX are liked by many people.

U netransitivního slovesa to prostě nějde:

I sleep XXX.
XXX is something I sleep.
XXX are slept by many people.

Ty tři výše uvedené věty jsou naprosto nesmyslné.

dotaz

Dobrý den, vím, že máte hodně práce, ale chtěla jsem se zeptat. Koupila jsem si na radu výkladový slovník Oxford Advanced learner´s Dic­tionary 7th edition, ale teď nevím, jestli jsem si nevybrala špatně.Četla jsem Vaši recenzi na jiný slovník Macmillan English Dict. for Advanced Learners a zdá se mi lepší. Kdyby jste mi mohl nastínit základní rozdíly, případně udělat recenzi i na tento slovník(Oxford ALD). Vím, že toho máte hodně, ale moc prosím :oops:

www.kralovstvimap.cz/…icky-slovnik dobry den…jaky mate prosim nazor na tento slovnik???…je hodne casty,hodne lidi na nej nadava,hodne ho chvali,proto bych chtel slyset vas nazor…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 15 lety

www.kralovstvimap.cz/…icky-slovnik dobry den…jaky mate prosim nazor na tento slovnik???…je hodne casty,hodne lidi na nej nadava,hodne ho chvali,proto bych chtel slyset vas nazor…

Re:

Ano, má ho hodně lidí, obsahuje některé moc dobré věci, jako informace pro studenty o některých slovíčkách, které jiné slovníky nezmiňují, na druhou stranu je tam ale zase hodně podivných věcí. Např. slovo pro perník, které nenajdete v žádném jiném (ani velkém oxfordském) slovníku.

ok…díky moc…

Re: fonetický slovník

elektronický Lingea Lexicon 5

Re: Re:

Věděl by jste o jiných alternativách ? A klidně i něco z těch menších, ale ne zas kapesní. Nebo to výjde tak nějak stějně? Není třeba nějaká špatná výjimka, které bychom se měli vyhnout? Já mám např. tenhle : 3×w.levneknihy­.cz/DetailZbo­zi.aspx?z=29308 a doteď mi stačil (pre-intermediate), ale nevím jestli nemám investovat do lepšího.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 15 lety

Re: Re:

Věděl by jste o jiných alternativách ? A klidně i něco z těch menších, ale ne zas kapesní. Nebo to výjde tak nějak stějně? Není třeba nějaká špatná výjimka, které bychom se měli vyhnout? Já mám např. tenhle : 3×w.levneknihy­.cz/DetailZbo­zi.aspx?z=29308 a doteď mi stačil (pre-intermediate), ale nevím jestli nemám investovat do lepšího.

Re: Re: Re:

Já abych se přiznal, české slovníky nepoužívám, takže tam vám neporadím. Doporučuji naučit se používat anglické slovníky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Já abych se přiznal, české slovníky nepoužívám, takže tam vám neporadím. Doporučuji naučit se používat anglické slovníky.

Re: Re: Re: Re:

aha vy už to asi fakt neužijete, no wordpower mám taky, ale když se chce člověk naučit určité slovíčko tak mu je přeci anglický na nic ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Já abych se přiznal, české slovníky nepoužívám, takže tam vám neporadím. Doporučuji naučit se používat anglické slovníky.

Re: Re: Re: Re:

Přesně naopak. Když se ho chcete naučit, doporučuju JEDINĚ výkladový slovník. Překladový jen když si potřebujete něco rychle přeložit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.