Help for English

Cvičení: WILL x GOING TO

Komentáře k článku: Cvičení: WILL x GOING TO

 

já mám také jen jednu chybičku :-)

Dotaz

Otazka 7 se mi zda spatne pojata.Zvracet by melo byt to vomit.Spojeni I'm going to..by melo byt hodlam ale zalezi na tom jak se to poda.Jestli je to shodou nahod nebo jestli to opravdu chci.
It's going to rain – zalezitost pocasti
I'm going to be sick – zde podle me zalezi jetli je to tim ze jsem neco snedl nebo jestli se proste chci ulit z prace.Diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef Zacek vložený před 17 lety

Dotaz

Otazka 7 se mi zda spatne pojata.Zvracet by melo byt to vomit.Spojeni I'm going to..by melo byt hodlam ale zalezi na tom jak se to poda.Jestli je to shodou nahod nebo jestli to opravdu chci.
It's going to rain – zalezitost pocasti
I'm going to be sick – zde podle me zalezi jetli je to tim ze jsem neco snedl nebo jestli se proste chci ulit z prace.Diky

Re: Dotaz

Ne, BE SICK také znamená ‚zvracet‘. Pokud někdo v angličtině řekne ‚I‘m going to be sick', nehodlá se ulejt z práce, ale asi s největší pravděpodobností bude zvracet a vy byste se měli klidit, abyste to neschytali. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Dotaz

Ne, BE SICK také znamená ‚zvracet‘. Pokud někdo v angličtině řekne ‚I‘m going to be sick', nehodlá se ulejt z práce, ale asi s největší pravděpodobností bude zvracet a vy byste se měli klidit, abyste to neschytali. :-D

Re: Re: Dotaz

Dik moc uz v tom mam jasno

Re: Re: Dotaz

Fuuuuj, tak se slovem sick radši zdrhám.

Think + will

Nebije se pravidlo I think = předpověď, nic jistého , s jistotou vyjádřenou vazbou be going to … ? Jde to dohromady? Nemám v tom jasno?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Oto vložený před 17 lety

Think + will

Nebije se pravidlo I think = předpověď, nic jistého , s jistotou vyjádřenou vazbou be going to … ? Jde to dohromady? Nemám v tom jasno?

Re: Think + will

Ne, nebije. S I THINK je většinou WILL, protože I THINK vyjadřuje většinou názor na něco, co asi bude, nepodložený názor.

Když vám ale je špatně a budete zvracet, řeknete I THINK I'M GOING TO… to není předpověď do budoucna, to je velmi naléhavý fakt… a vy si myslíte, že už se tomu nedá vyhnout, že už to přichází.. a potom… (fuj). :-)

Důležité je, neučit se pravidla podle toho, že když je tam tohle slovo, pak se jedná o toto pravidlo… apod. Důležitý je skutečný význam toho, co říkáme. To se týká gramatických pravidel, které si studenti spojují např. se slovy NEVER, nebo IF, apod.

100% a hned na poprvé!!! :-D

80% dobře

viac

Nemohli by ste pridat viac cvičení čo sa tyka buduceho času????? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od muky vložený před 16 lety

viac

Nemohli by ste pridat viac cvičení čo sa tyka buduceho času????? :-)

Re: viac

Určitě mohli. Časem se určitě další objeví.

Zdravim…vase vysvetlovani je jasne a velmi uzitecne, diky :-)

Ahoj, chchela by som sa opýtať,že kedy mám použiť GOING TO a kedy MIGHT… diki

Odkaz na příspěvek Příspěvek od žofia vložený před 16 lety

Ahoj, chchela by som sa opýtať,že kedy mám použiť GOING TO a kedy MIGHT… diki

Re:

GOING TO – když máte něco v plánu, úmyslu apod.
MIGHT – když se možná něco stane

supr

supr test

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.