Help for English

Frázová slovesa se slovesem BRING

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem BRING

 

bring sth up

Dobrý večer bring sth up .
Toto fr.sloveso mohu tedy použít i se živ .předmětem?
Viz věta ,,Uvedl jsem ho jako příklad člověka… ,,Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renavon vložený před 17 lety

bring sth up

Dobrý večer bring sth up .
Toto fr.sloveso mohu tedy použít i se živ .předmětem?
Viz věta ,,Uvedl jsem ho jako příklad člověka… ,,Děkuji

Re: bring sth up

Ano, ale zde se ten člověk nebere ani tak jako člověk, jako spíš téma – zmínil jsem ho jako…

Bring out

V testu je uveden ještě další význam frázového slovesa BRING OUT / produkovat

The factory brings out 1,000 pieces a day. – Továra vyrábí tisíc kousků denně.

V přehledu výše to uvedeno není, tak alespoň pro ty, co čtou komentáře to uvádím pro informaci.

Ahojky, mohlo by se nekdy sloveso BRING sth DOWN nahradit COME DOWN?Znamena to take snizit.

dekuju

Re:

No ale rozdíl je jasně patrný. BRING sth DOWN máte „snížit něco“, je tam předmět. COME DOWN znamená, že něco klesne. Není tam předmět, není to tedy např. KLESLI JSME DANĚ. Tedy význam slov je podobný, použití zcela jiné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

No ale rozdíl je jasně patrný. BRING sth DOWN máte „snížit něco“, je tam předmět. COME DOWN znamená, že něco klesne. Není tam předmět, není to tedy např. KLESLI JSME DANĚ. Tedy význam slov je podobný, použití zcela jiné.

Re: Re:

Takze bych to come down mohla pouzit ve vete:Hladina klesla-The surface came down?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Re: Re:

Takze bych to come down mohla pouzit ve vete:Hladina klesla-The surface came down?

Re: Re: Re:

Přesně tak.

Dobrý den, prosím vás co mám doplnit do věty: I will bring you ........ some water. (frázová slovesa). děkuji

Samotné BRING tu nestačí? Pokud by to muselo být frázové, pak třeba BACK.

Prosím. Mám otázku. Má frázové sloveso BRING sth BACK stejný význam jako TAKE sth BACK? Děkuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pomi vložený před 5 lety

Prosím. Mám otázku. Má frázové sloveso BRING sth BACK stejný význam jako TAKE sth BACK? Děkuju :)

To je spíše otázka rozdílu samotných sloves BRING a TAKE. Více v našem článku zde.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.